بررسی تخصصی

رمزگذاری گسترده iCloud را نمی توان بلافاصله از دستگاه های جدید اپل فعال کرد

با شروع iOS 16.2، iPadOS 16.2 و macOS 13.1، که انتظار می‌رود همه آنها هفته آینده منتشر شوند، کاربران این گزینه را دارند که ویژگی جدید حفاظت از داده‌های پیشرفته را فعال کنند که رمزگذاری انتها به انتها را به بسیاری از مناطق اضافی iCloud گسترش می‌دهد. از جمله پشتیبان‌گیری از پیام‌ها، عکس‌ها، یادداشت‌ها، یادآوری‌ها، یادداشت‌های صوتی و موارد دیگر.


برای محافظت از کاربران، اپل اجازه نمی دهد که محافظت از داده های پیشرفته از یک دستگاه کاملاً جدید برای مدت نامشخصی پس از راه اندازی دستگاه و اضافه شدن آن به حساب Apple ID کاربر، فعال شود. ما مشاهده کرده‌ایم که تاریخ‌هایی از اواخر ژانویه تا اوایل فوریه برای زمانی که کاربران می‌توانند این ویژگی را از یک دستگاه جدید روشن کنند، متغیر است. این بافر به جلوگیری از فعال کردن این ویژگی توسط یک عامل مخرب در صورت هک شدن کاربر کمک می کند.

کاربران همچنان می‌توانند محافظت از داده‌های پیشرفته را از دستگاه قدیمی‌تری که به همان حساب Apple ID اضافه کرده‌اند، مانند iPhone، iPad یا Mac دیگر، فعال کنند. در این حالت، تمام دستگاه‌های اضافه شده به آن حساب Apple ID، از جمله دستگاه‌های جدیدتر که هنوز در دوره انتظار هستند، به‌طور کامل توسط رمزگذاری گسترده‌شده end-to-end برای iCloud محافظت می‌شوند.

روشن کردن حفاظت پیشرفته داده، کلیدهای رمزگذاری شما را از سرورهای اپل برای دسته‌های iCloud که توسط این ویژگی محافظت می‌شوند، حذف می‌کند و تضمین می‌کند که داده‌های شما حتی در صورت نقض داده در فضای ابری امن باقی می‌مانند. هنگامی که این ویژگی فعال است، کلیدهای رمزگذاری فقط در دستگاه های Apple مورد اعتماد شما ذخیره می شوند، به این معنی که اپل یا دیگران نمی توانند به آنها دسترسی داشته باشند. این ویژگی را می توان در هر زمانی خاموش کرد، در این مرحله دستگاه های شما کلیدهای رمزگذاری را دوباره به سرورهای اپل آپلود می کنند.

شکایت iCloud برای کاربران ویندوز از فیلم‌های خراب، عکس‌های غریبه‌ها
>

هنگامی که حفاظت پیشرفته داده فعال است، دسترسی به داده های شما از طریق iCloud.com به طور پیش فرض غیرفعال است. کاربران می‌توانند دسترسی به داده‌ها را در iCloud.com روشن کنند، که به مرورگر وب و اپل امکان دسترسی موقت به کلیدهای رمزگذاری خاص داده‌ها را می‌دهد.

iCloud در حال حاضر از ۱۴ دسته داده با استفاده از رمزگذاری سرتاسر به‌طور پیش‌فرض محافظت می‌کند، بدون اینکه محافظت پیشرفته داده فعال باشد، از جمله گذرواژه‌های ذخیره‌شده در iCloud Keychain، داده‌های Health، تاریخچه جستجوی نقشه‌های اپل، تراکنش‌های Apple Card و غیره. اپل یک سند پشتیبانی با نموداری دارد که جزئیات آن را با سطوح استاندارد رمزگذاری محافظت می‌کند و وقتی فعال می‌شود با محافظت از داده‌های پیشرفته محافظت می‌شود.

به گفته اپل، حفاظت از داده‌های پیشرفته تنها در زمان راه‌اندازی برای کاربران آمریکایی در دسترس است و در اوایل سال ۲۰۲۳ در سایر نقاط جهان عرضه خواهد شد. برای جزئیات بیشتر در مورد این ویژگی، پوشش ما از اعلامیه اپل در اوایل این هفته را بخوانید.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا