بررسی تخصصی

توسعه دهندگان از نمایش تبلیغات قمار در لیست های فروشگاه App خود شکایت دارند

اپل امروز آگهی‌های جدیدی را در اپ استور آیفون منتشر کرد که به توسعه‌دهندگان این امکان را می‌دهد تا برنامه‌های خود را در مکان‌های بیشتری از جمله تب اصلی امروز و در بخش «شما هم دوست داشته باشید» در پایین لیست‌های برنامه‌های جداگانه، تبلیغ کنند.

new app store ads today tab - توسعه دهندگان از نمایش تبلیغات قمار در لیست های فروشگاه App خود شکایت دارند
تنها چند ساعت بعد، چندین توسعه‌دهنده برجسته از تبلیغات ناپسند برنامه‌های قمار که خارج از کنترل آنها در فهرست‌های اپ استور خودشان ظاهر می‌شوند، از جمله شکایت کردند. مارکو آرمنت، سایمون استورینگ، و دیگران. این موضوع نیز در توییتی که توسط به اشتراک گذاشته شده است برجسته شده است MacStories سردبیر فدریکو ویتیچی.

آرمنت در توییتی نوشت: «اکنون صفحه محصول برنامه من تبلیغات قمار را نشان می دهد، که من واقعاً با آن موافق نیستم. اپل نیز نباید با آن مشکلی داشته باشد.

همانطور که توسط Arment اشاره شده است، اپل به تبلیغ‌کنندگان این امکان را می‌دهد که آگهی‌هایشان را در دسته‌های برنامه متفاوت از دسته برنامه‌هایشان نشان دهند، و به آگهی‌های قمار اجازه می‌دهد در لیست‌های برنامه‌های غیرمرتبط مانند برنامه پادکست Overcast ظاهر شوند.

قاضی تسویه 100 میلیون دلاری اپل را در شکایت توسعه دهندگان تأیید کرد، اما حق 27 میلیون دلاری وکالت را زیر سوال برد.
>

وجود تبلیغات قمار در اپ استور به طور کلی انتقاداتی را برانگیخته است و برخی اپل را به حریص بودن و دور شدن از سیاست‌هایی که این شرکت در زمان مدیرعامل سابق استیو جابز حمایت می‌کرد، متهم می‌کنند. اپل هم از محل تبلیغات و هم از کاهش 15 تا 30 درصدی خریدهای درون برنامه ای در برنامه های قمار درآمد کسب می کند.

فراتر از ناراحتی برخی از توسعه دهندگان، اپل به برنامه ها اجازه می دهد تبلیغات را در لیست برنامه های دیگر اجرا کنند، قبلاً این شرکت را به رفتار ضدرقابتی متهم کرده است. در توییت هفته گذشته، کارشناس حقوقی فلوریان مولر استدلال می‌کند که این تبلیغات «وسیله دیگری برای افزایش نرخ مؤثر مالیات برنامه‌ها است که توسعه‌دهندگان را مجبور می‌کند تا تبلیغات را در صفحات برنامه خود بخرند تا از اینکه دیگران مشتریان را از آنجا دور کنند».

در ماه آگوست، بلومبرگمارک گورمن گفت که اپل می‌خواهد درآمد فعلی تبلیغات خود را تقریباً سه برابر کند و در آینده به حداقل 10 میلیارد دلار در سال برساند. گورمن گفت که تبلیغات نتایج جستجوی مبتنی بر کلمه کلیدی از سال آینده به اپلیکیشن Apple Maps می آیند.

اپل تبلیغات جدید فروشگاه App را برای کمک به کاربران در کشف برنامه های بیشتر معرفی می کند
>

ما برای اظهار نظر با اپل تماس گرفتیم و پرسیدیم که آیا این شرکت قوانین خود را در مورد تبلیغات تشدید می کند یا خیر. اگر پاسخی شنیدیم، این داستان را به‌روزرسانی خواهیم کرد.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا