بررسی تخصصی

اپل به کنسرسیوم موسسه ایمنی هوش مصنوعی وزارت بازرگانی ایالات متحده پیوست

وزارت بازرگانی آمریکا روز پنجشنبه اعلام کرد که اپل و دیگر شرکت‌های برتر فناوری به کنسرسیوم جدید ایالات متحده برای حمایت از توسعه ایمن و مسئولانه و استقرار هوش مصنوعی مولد ملحق شده‌اند. بلومبرگ).

کنسرسیوم NIST AI

جینا ریموندو، وزیر بازرگانی، گفت که اپل به همراه OpenAI، مایکروسافت، متا، گوگل و آمازون به بیش از 200 عضو کنسرسیوم موسسه ایمنی هوش مصنوعی (AISIC) زیر نظر این وزارتخانه خواهند پیوست.

ریموندو در بیانیه ای گفت: «دولت ایالات متحده نقش مهمی در تعیین استانداردها و توسعه ابزارهای مورد نیاز ما برای کاهش خطرات و مهار پتانسیل عظیم هوش مصنوعی دارد.

این گروه با مؤسسه ملی استاندارد و فناوری این وزارتخانه بر روی اقدامات اولویت‌بندی شده در دستور اجرایی هوش مصنوعی پرزیدنت بایدن، «از جمله توسعه دستورالعمل‌هایی برای تیم‌سازی قرمز، ارزیابی قابلیت‌ها، مدیریت ریسک، ایمنی و امنیت، و واترمارک کردن محتوای مصنوعی» همکاری خواهد کرد.

سایر شرکت‌های فناوری، و همچنین گروه‌های جامعه مدنی، دانشگاهیان، و مقامات دولتی و ایالتی نیز برای ایجاد استانداردهای ایمنی در مورد مقررات هوش مصنوعی مشارکت خواهند داشت.

هوش مصنوعی مولد به دلیل پتانسیل آن برای افزایش خلاقیت، بهبود کارایی و پیشرفت فناوری، هیجان را برانگیخته است. با این حال، ترس های پیرامون هوش مصنوعی مولد شامل نگرانی های اخلاقی مانند دیپ فیک، تأثیر بالقوه بر مشاغل، مسائل مربوط به قابلیت اطمینان اطلاعات، و چالش هایی در تضمین حریم خصوصی و مقررات مؤثر است.

گفته می‌شود که اپل روزانه میلیون‌ها دلار برای تحقیقات هوش مصنوعی هزینه می‌کند، زیرا آموزش مدل‌های زبان بزرگ به سخت‌افزار زیادی نیاز دارد. طبق یک گزارش، اپل در مسیری قرار دارد که در سال 2024 بیش از 4 میلیارد دلار برای سرورهای هوش مصنوعی هزینه کند.

گفته می شود اپل در حال توسعه مدل هوش مصنوعی مولد خود به نام “آژاکس” است. Ajax که برای رقابت با GPT-3 و GPT-4 OpenAI طراحی شده است، بر روی 200 میلیارد پارامتر کار می کند که نشان دهنده سطح بالایی از پیچیدگی و توانایی در درک و تولید زبان است. Ajax که در داخل به عنوان “Apple GPT” شناخته می شود، قصد دارد توسعه یادگیری ماشین را در سراسر اپل متحد کند و استراتژی گسترده تری را برای ادغام عمیق تر هوش مصنوعی در اکوسیستم اپل پیشنهاد می کند.

جنبه‌های این مدل را می‌توان در iOS 18 گنجاند، مانند نسخه پیشرفته سیری با عملکرد هوش مصنوعی مولد ChatGPT. هر دو اطلاعات و تحلیلگر جف پو ادعا می کند که اپل در اواخر سال جاری نوعی ویژگی هوش مصنوعی مولد را در آیفون و آیپد در دسترس خواهد داشت.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا