بررسی تخصصی

کاربران اپل کارت در سال گذشته بیش از 1 میلیارد دلار درآمد نقدی روزانه داشتند

اپل امروز اعلام کرد که اپل کارت بیش از 12 میلیون کاربر در ایالات متحده دارد و دارندگان کارت بیش از 1 میلیارد دلار پاداش نقدی روزانه در سال 2023 به دست آورده اند.

ویژگی کارت اپل 2
نقدی روزانه با هر خرید در اپل کارت به دست می آید. اپل برای خریدهای اپل و اقلام خریداری شده از شرکای منتخب مانند T-Mobile، Ace Hardware، Panera Bread، Walgreens و Uber، 3 درصد پول نقد ارائه می کند. تمام خریدهای Apple Pay با Apple Card ۲٪ و سایر خریدها ۱٪ وجه نقد دریافت می کنند.

اپل هر روز پاداش‌های نقدی روزانه را ارائه می‌کند و دارندگان اپل کارت می‌توانند انتخاب کنند که آن را به کارت اپل کش اضافه کنند یا می‌توانند وجه نقد خود را در حساب پس‌انداز اپل که سال گذشته راه‌اندازی شد، واریز کنند.

اپل می‌گوید که «اکثریت قریب به اتفاق» کاربران اپل کارت‌ به واریز خودکار روزانه نقدینگی‌شان در Savings تمایل دارند و تقریباً دو سوم کاربران وجوه اضافی را از یک حساب بانکی مرتبط واریز می‌کنند. Apple Card در زمان کنونی APY 4.50 درصدی را ارائه می‌کند که با حساب‌های پس‌انداز پربازده بسیاری از مؤسسات مالی رقیب برابری می‌کند.

تقریباً 30 درصد از مشتریان اپل کارت، دو یا چند پرداخت در ماه انجام می دهند و بیش از یک میلیون کاربر اپل کارت، اپل کارت خود را با گروه اشتراک خانواده خود به اشتراک می گذارند. نزدیک به 600000 کاربر همسر، شریک یا بزرگسال مورد اعتماد دیگری را به اپل کارت خود اضافه کرده اند. برای کسانی که امتیازات اعتباری پایینی دارند و در ابتدا برای اپل کارت تایید نشده اند، اپل یک «برنامه مسیری به ‌کارت اپل» دارد. به گفته اپل، 200000 کاربر پس از ثبت نام و انجام مراحل شخصی این برنامه، برای اپل کارت تایید شده اند.

تقریباً پنج سال از راه‌اندازی اپل کارت در سال 2019 می‌گذرد و جنیفر بیلی، معاون اپل پی، گفت که ابزارها و ویژگی‌های جدیدی «در سال آینده و پس از آن» به دارندگان اپل کارت می‌آیند.

جنیفر بیلی، معاون اپل در Apple Pay و Apple Wallet می‌گوید: «ما Apple Card را با در نظر گرفتن سلامت مالی کاربران طراحی کردیم و دیدن بیش از 12 میلیون مشتری ما از ویژگی‌های آن برای تصمیم‌گیری‌های مالی سالم‌تر استفاده می‌کنند. “ما به آنچه توانستیم در عرض پنج سال به مشتریان اپل کارت ارائه دهیم افتخار می کنیم. همانطور که به سال آینده و پس از آن نگاه می کنیم، هیجان زده هستیم که همچنان به نوآوری و سرمایه گذاری در تجربه برنده جایزه اپل کارت ادامه دهیم. و ابزارها و ویژگی های بیشتری را در اختیار کاربران قرار می دهد که به آنها کمک می کند زندگی مالی سالم تری داشته باشند.”

اگرچه اپل کارت به پنج سالگی خود نزدیک می شود، اما اپل نتوانسته آن را به کشورهایی فراتر از ایالات متحده گسترش دهد.

رابطه اپل با ارائه‌دهنده Apple Card Goldman Sachs نیز تیره شده است و گزارش‌ها حاکی از آن است که اپل و گلدمن ساکس قصد دارند در 12 تا 15 ماه آینده به همکاری خود پایان دهند. گلدمن ساکس در حال برنامه ریزی برای کاهش تجارت مصرف کننده خود است و شراکت با اپل به طور کامل منحل خواهد شد.

اپل باید شریک دیگری برای اپل کارت پیدا کند، اما گفته است که تمرکز آن بر ارائه بهترین تجربه برای مشتریان است. وقفه‌ای در سرویس اپل کارت پیش‌بینی نمی‌شود و هنوز هیچ خبری در مورد موسسه مالی که ممکن است اپل برای جایگزینی گلدمن ساکس با آن شریک شود، وجود ندارد. شکست توافق بین گلدمن ساکس و تغییر پیش رو احتمالاً هر گونه برنامه پشت پرده ای را که اپل مجبور به گسترش اپل کارت فراتر از ایالات متحده کرده است، به تاخیر می اندازد.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا