بررسی تخصصی

اپل در نظر دارد اسلات سیم کارت را از برخی از مدل های آیفون 14 حذف کند

بر اساس گزارش ها، اپل به صورت داخلی درباره ایده عرضه برخی از مدل های آیفون بدون درگاه سیم کارت تا سال آینده بحث کرده است. بلومبرگمارک گورمن. در آخرین خود روشن کردن در خبرنامه، گورمن گفت که این حرکت بخشی از فشار اپل به سمت سیم‌کارت‌های الکترونیکی خواهد بود.

سیم کارت آیفون
گورمن گفت که اسلات سیم کارت می تواند در برخی از مدل های آیفون 14 حذف شود، که انتظار می رود اپل تنها سه روز دیگر آن را اعلام کند، اگرچه او گفت این احتمال وجود دارد که این تغییر تا آیفون 15 سال آینده اتفاق نیفتد. حذف نهایی درگاه سیم کارت قبلاً چند بار شایعه شده بود.

گورمن در خبرنامه خود نوشت: اپل این بار به eSIM فشار بیشتری خواهد داد و اپراتورها آماده می شوند تا کاربران را به سمت سیم کارت های دیجیتال و جاسازی شده به جای سیم کارت های فیزیکی هدایت کنند. در واقع، اپل در نظر گرفته است که از امسال یا سال آینده برای برخی از مدل ها، اسلات سیم کارت فیزیکی را به طور کلی حذف کند.

eSIM یک سیم کارت دیجیتال است که به کاربران این امکان را می دهد تا بدون نیاز به استفاده از نانو سیم کارت فیزیکی، یک طرح تلفن همراه را فعال کنند. در دسترس بودن eSIM به سرعت در حال گسترش است، اما این فناوری هنوز در همه کشورها در دسترس نیست، بنابراین برخی از مدل‌های آیفون با اسلات سیم کارت ممکن است حداقل برای چند سال در بحبوحه انتقال در دسترس باقی بمانند.

مدل‌های آیفون 13 که در فروشگاه‌های اپل و Apple.com فروخته می‌شوند، فاقد نانوسیم‌کارت در جعبه هستند و کاربران معمولاً می‌توانند با روشن کردن آیفون، اتصال به شبکه وای‌فای و دنبال کردن، طرح تلفن همراه را از طریق eSIM فعال کنند. دستورالعمل های روی صفحه نمایش مدل‌های آیفون 13 همچنین از چندین نمایه eSIM پشتیبانی می‌کنند و به کاربران امکان می‌دهند در چندین طرح تلفن همراه به صورت دیجیتال مشترک شوند و بین آنها جابه‌جا شوند، که برای سفر مفید است.

حذف شیار سیم کارت می تواند به بهبود بیشتر مقاومت آیفون در برابر آب کمک کند و شاید فضای کمی را در داخل دستگاه آزاد کند.

انتظار می‌رود اپل خط تولید آیفون 14 را طی یک رویداد ویژه در تئاتر استیو جابز در روز چهارشنبه معرفی کند. دیگر محصولاتی که انتظار می‌رود معرفی شوند شامل مدل‌های Apple Watch Series 8، Apple Watch SE جدید، Apple Watch Pro و AirPods Pro جدید هستند.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا