بررسی تخصصی

اپل هشدار می‌دهد که قانون پیشنهادی بریتانیا می‌تواند به‌طور مخفیانه محافظت از کاربران جهانی را وتو کند

اپل عمیقا نگران است که تغییرات پیشنهادی در قانون نظارت بریتانیا می تواند به دولت بریتانیا قدرت بی سابقه ای بدهد تا مخفیانه از انتشار به روز رسانی نرم افزار در هر کشور دیگری جلوگیری کند (از طریق اخبار بی بی سی).

استخدام های خیابانی Apple Regent
دولت بریتانیا در حال برنامه ریزی برای به روز رسانی قانون اختیارات تحقیقی (IPA) است که در سال 2016 اجرایی شد و به وزارت کشور بریتانیا اجازه می دهد تا با صدور چیزی به نام اعلامیه قابلیت فنی (TCN) برخی از خدمات رمزگذاری شده را غیرقانونی کند.

قانون به روز شده پارلمان که توسط منتقدان به عنوان “منشور اسنوپر” نامیده می شود، همچنین می تواند به وزارت کشور اجازه دهد تا به روز رسانی های امنیتی و حریم خصوصی را بدون اطلاع عموم رد کند.

در این لایحه تغییراتی از جمله:

 • ایجاد شرایط جدید برای استفاده از سوابق اتصال به اینترنت برای کمک به “هدف
  تشخیص.”
 • معرفی یک رژیم نظارتی جایگزین و کمتر سختگیرانه برای نگهداری و
  بررسی مجموعه داده‌های شخصی انبوه که در آن افراد کم دارند یا ندارند
  انتظار حفظ حریم خصوصی (مانند دایرکتوری های تلفن آنلاین در دسترس عموم).
 • یک الزام اعلان جدید که می تواند برای انتخاب شده صادر شود
  اپراتورهای مخابراتی از آنها می خواهند به دولت اطلاع دهند
  تغییرات پیشنهادی در محصولات یا خدمات خود که می تواند تاثیر منفی بر روی محصولات یا خدمات خود داشته باشد
  توانایی فعلی آژانس ها برای دسترسی قانونی به داده ها.

اپل با الزام به اطلاع وزارت کشور در مورد هرگونه تغییر در ویژگی‌های امنیتی محصول قبل از انتشار، الزام شرکت‌های غیر بریتانیایی برای تبعیت از تغییراتی که بر محصول آنها در سطح جهانی تأثیر می‌گذارد، و در صورت درخواست فوراً اقدام کنند، مخالف است. بدون بررسی یا فرآیند تجدیدنظر، یک ویژگی را غیرفعال یا مسدود کنید.

اپل در بیانیه‌ای گفت: «ما عمیقاً نگران اصلاحات پیشنهادی قانون اختیارات تحقیق (IPA) هستیم که اکنون قبل از پارلمان، حریم خصوصی و امنیت کاربران را به خطر می‌اندازد».

“این اقدامی بی‌سابقه از سوی دولت است و در صورت تصویب، بریتانیا می‌تواند تلاش کند تا به طور مخفیانه محافظت‌های کاربران جدید را در سطح جهانی وتو کند و از ارائه آنها به مشتریان جلوگیری کند.”

اپل در نامه‌ای در جولای 2023 به وزارت کشور آمریکا استدلال کرد که تغییرات پیشنهادی «نوآوری را سرکوب می‌کند، تجارت را خفه می‌کند و – وقتی با برنامه کاربردی ادعایی فراسرزمینی ترکیب می‌شود – وزارت خانه را به داور جهانی بالفعل در سطح امنیت داده‌ها و رمزگذاری تبدیل می‌کند. جایز هستند.”

این شرکت همچنین اعلام کرد که به جای به خطر انداختن امنیت آینده، خدماتی مانند FaceTime و iMessage را از بریتانیا در نظر خواهد گرفت.

در اوایل این ماه، گروه‌های آزادی مدنی از جمله دیده‌بان برادر بزرگ، لیبرتی، گروه حقوق باز و حریم خصوصی بین‌المللی، یک جلسه توجیهی مشترک درباره جنبه‌های مخالف این لایحه منتشر کردند.

این گروه‌ها گفتند که تغییر پیشنهادی می‌تواند «شرکت‌های فناوری، از جمله شرکت‌های مستقر در خارج از کشور را مجبور کند تا دولت را از هرگونه برنامه‌ای برای بهبود اقدامات امنیتی یا حفظ حریم خصوصی در پلت‌فرم‌های خود مطلع کنند تا دولت بتواند برای جلوگیری از چنین تغییراتی، اطلاعیه‌ای را ارائه کند».

این گروه ها افزودند: «این به طور موثر شرکت های خصوصی را به سلاح های دولت نظارتی تبدیل می کند و امنیت دستگاه ها و اینترنت را از بین می برد».

تغییرات پیشنهادی روز سه شنبه در مجلس اعیان مورد بحث قرار خواهد گرفت. اصلاحات پیشنهادی به دنبال بررسی قوانین موجود و به روز رسانی قوانین مربوط به ذخیره سوابق مرور اینترنت و جمع آوری انبوه داده های شخصی است.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا