بررسی تخصصی

اپل SOS اضطراری را از طریق ماهواره به بریتانیا، فرانسه، آلمان و ایرلند گسترش می‌دهد.

اپل امروز از گسترش SOS اضطراری از طریق ماهواره و Find My از طریق ماهواره به بریتانیا، فرانسه، آلمان و ایرلند خبر داد.


کاربران آیفون 14 اکنون می توانند در صورت در دسترس نبودن پوشش تلفن همراه و وای فای با خدمات اضطراری ارتباط برقرار کنند و تماس ها از طریق ویژگی SOS اضطراری به مراکز خدمات اضطراری محلی هدایت می شوند.

ویژگی SOS اضطراری اپل از طریق ماهواره برای همه کاربران آیفون 14 دارای iOS 16.1 در کشورهای پشتیبانی شده در دسترس است و استفاده از آن به مدت دو سال رایگان است. این برنامه به گونه ای طراحی شده است که به کاربران آیفون اجازه می دهد با استفاده از اتصال ماهواره ای در فضای باز، زمانی که اتصال سلولی یا WiFi در دسترس نیست، تماس های اضطراری برقرار کنند.

اپل می‌گوید که با انتشار iOS 16.2، که انتظار می‌رود بعداً امروز، کاربرانی که یک شماره خدمات اضطراری محلی را شماره‌گیری می‌کنند، به‌طور خودکار به 112، شماره تلفن اضطراری اروپا، هدایت می‌شوند، در صورتی که تماس به دلیل تلفن همراه یا Wi-Fi انجام نشود. اتصال در دسترس نیست، و آنها را قادر می سازد از SOS اضطراری از طریق ماهواره حتی اگر 112 را شماره گیری نکنند، استفاده کنند.

گری ماچادو، مدیر عامل انجمن شماره های اضطراری اروپا، گفت: «SOS اضطراری از طریق ماهواره، ارتباطات اضطراری از طریق ماهواره را در دسترس تر می کند، که بسیار هیجان انگیز است.» در عمل، این بدان معناست که افراد بیشتری قادر خواهند بود با 112 تماس بگیرند. پوشش تلفن همراه و نیاز به کمک فوری. ما مطمئن هستیم که این امر جان بسیاری را نجات خواهد داد و کمک قابل توجهی به خدمات اورژانسی ارائه می دهد که با این امداد و نجات اغلب بسیار پیچیده برخورد می کنند.”

جان آنتونی، انجمن ارتباطات ایمنی عمومی بریتانیا، می‌گوید: «توانایی استفاده از اتصال ماهواره‌ای برای تماس با 999 یا 112 در صورت عدم پوشش تلفن همراه یا وای‌فای، پیشرفتی است که اپل با آیفون 14 برای عموم مردم به ارمغان آورده است.» رئیس جمهور مقامات این ویژگی به این معنی است که خدمات اضطراری می‌توانند زمانی که قبلاً امکان‌پذیر نبوده، هشدار داده شوند و سپس می‌توانند وظایف خود را برای تأثیر بهتر انجام دهند، تا حدی به دلیل اطلاعات اولیه‌ای که می‌توان با توزیع‌کنندگان به اشتراک گذاشت، مانند مکان و جزئیات ضروری درباره در نهایت، این به نجات جان افراد کمک خواهد کرد.»

SOS اضطراری از طریق ماهواره ماه گذشته در ایالات متحده و کانادا راه اندازی شد و در آن زمان اپل اعلام کرد که در دسامبر به فرانسه، آلمان، ایرلند و بریتانیا گسترش خواهد یافت. طبق گفته اپل، پشتیبانی از کشورهای بیشتری در سال آینده دنبال خواهد شد.

برنامه های پیش نمایش Apple Music و TV برای ویندوز در فروشگاه مایکروسافت ظاهر می شوند
>

همچنین می‌توان از اتصال ماهواره‌ای برای به‌روزرسانی مکان «یافتن من» بدون اتصال WiFi یا تلفن همراه از طریق برنامه «یافتن من» استفاده کرد.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا