بررسی تخصصی

تغییرات فروشگاه App اتحادیه اروپا اپل: iPads، TestFlight، فروشگاه های پیش فرض و موارد دیگر

اپل دیروز تعداد زیادی از تغییرات را در اکوسیستم برنامه در اتحادیه اروپا اعلام کرد و با سیل اطلاعات، ممکن است جزئیات کمی وجود داشته باشد که توسط توسعه دهندگان و کاربران دستگاه نادیده گرفته شده است.

فروشگاه App vs EU Feature 2
ما تعداد انگشت شماری از جزئیات کمتر شناخته شده را جمع آوری کرده ایم که توضیحی در مورد معنای این به روز رسانی ها برای آیفون و سایر محصولات ارائه می دهد.

آی پد و سایر دستگاه ها

قانون بازارهای دیجیتال اپل را ملزم می‌کرد که هم در «iOS» و هم در «اپ استور» تغییراتی ایجاد کند، کمیسیون اروپا iOS را به عنوان سیستم‌عاملی که بر روی آیفون اجرا می‌شود و «App Store» را به‌عنوان یک نهاد بین پلتفرمی تعریف کرد. که روی تمام سیستم عامل های اپل کار می کند.

به همین دلیل، برخی از تغییراتی که اپل ایجاد می کند منحصراً برای آیفون است، در حالی که برخی دیگر برای iOS، iPadOS، macOS، tvOS و watchOS می آیند.

محدود به آیفون

  • بازارهای اپلیکیشن جایگزین – بازارهای برنامه های جایگزین فقط در iPhone در دسترس خواهند بود، نه iPad، بنابراین گزینه ای برای نصب فروشگاه برنامه شخص ثالث در ‌iPad وجود نخواهد داشت. همچنین هیچ راهی برای نصب یک برنامه از یک فروشگاه برنامه جایگزین روی iPad وجود نخواهد داشت. برنامه های جایگزین بازار فقط آیفون خواهند بود.
  • ثبت اسناد رسمی برنامه – تأیید اسناد رسمی به بازارهای برنامه های جایگزین مرتبط است و برای برنامه های iOS اعمال می شود، نه برنامه های iPadOS.
  • موتورهای مرورگر جایگزین – اجازه دادن به مرورگرها برای استفاده از موتور جایگزین، قابلیتی است که آن هم فقط برای آیفون است. برای مثال، کروم فقط می‌تواند از موتور غیر وب کیت برای برنامه Chrome for iPhone خود استفاده کند، نه برنامه Chrome for iPad.
  • دسترسی NFC – برنامه های بانکی و کیف پول در آیفون می توانند به فناوری NFC دسترسی داشته باشند و کاربران می توانند برنامه های پرداخت بدون تماس جایگزین را به عنوان پیش فرض تنظیم کنند.

تغییرات App Store برای iOS، iPadOS، macOS، watchOS و tvOS

  • شرایط تجاری جدید اپل – شرایط جدید کسب و کار که همراه با کارمزد فناوری اصلی و کاهش کمیسیون اپ استور می باشد، برای همه پلتفرم ها قابل اجرا است.
  • پرداخت های شخص ثالث – توسعه‌دهندگان می‌توانند از خریدهای درون‌برنامه انصراف دهند و در عوض از ارائه‌دهنده خدمات پرداخت شخص ثالث برای کالاها و خدمات دیجیتال استفاده کنند.
  • برچسب های اپ استور – وقتی برنامه‌ای از پردازش پرداخت جایگزین استفاده می‌کند، این را در صفحه محصول ‌App Store‌ و در برگه افشای درون‌برنامه‌ای که به مشتریان هشدار می‌دهد که توسعه‌دهنده آن‌ها را راهنمایی می‌کند تا با یک پردازشگر پرداخت جایگزین تراکنش کنند، بیان می‌کند.
  • خروجی لینک پرداخت – برنامه‌نویس‌ها می‌توانند پیوندی اضافه کنند تا به کاربران اجازه دهد تراکنش را در وب‌سایت توسعه‌دهنده انجام دهند، و همچنین می‌توانند به کاربران از تبلیغات، تخفیف‌ها و معاملات موجود خارج از برنامه‌هایشان اطلاع دهند.

بازارهای برنامه پیش فرض

کاربران آیفون در اروپا می‌توانند طبق DMA یک بازار برنامه جایگزین را به عنوان پیش‌فرض در دستگاه خود تنظیم کنند. این ویژگی کار دیگری جز نمایش نتایج از بازار برنامه جایگزین در جستجوی Spotlight انجام نمی دهد، زمانی که جستجو حاوی چیزی است که در آن بازار موجود است.

الزامات بازار برنامه

بازارهای اپلیکیشن باید به اپل مدرکی مبنی بر پرداخت بدهی به شکل اعتبار اسنادی 1 میلیون یورویی ارائه دهند. در حالی که برنامه‌هایی که از طریق بازارها نصب می‌شوند نیازی به پرداخت 0.50 یورو هزینه فناوری اصلی برای اولین 1 میلیون «نصب اول» یک برنامه ندارند، این در بازارهای برنامه اعمال نمی‌شود. هزینه باید بلافاصله پرداخت شود.

توسعه دهندگانی که می خواهند یک بازار اپلیکیشن ایجاد کنند باید در اتحادیه اروپا حضور داشته باشند.

بازارهای برنامه فقط باید هزینه فناوری اصلی را برای نصب در بازار برنامه بپردازند. هزینه برنامه‌های جداگانه توسط آن برنامه‌ها پرداخت می‌شود، نه بازاری که در آن هستند.

یک بازار اپلیکیشن ممکن است فقط یک اپلیکیشن در آن نباشد، زیرا این الزام وجود دارد که بازارها برای توسعه دهندگان منصف باشند. بازارها می‌توانند الزاماتی را تعیین کنند، مانند همه بازی‌ها یا همه برنامه‌های آموزشی، اما همه برنامه‌های موجود در آن دسته باید بتوانند درخواست دهند تا بخشی از آن بازار باشند.

نصب App Marketplace

یک بازار برنامه می‌تواند به‌عنوان یک برنامه از طریق Safari یا مرورگر وب دیگری از توسعه‌دهنده بازار برنامه نصب شود.

محدودیت ها و ویژگی های App Marketplace

برنامه های Marketplace با ویژگی های اصلی iOS سازگار هستند. آنها در Spotlight نشان داده می شوند، می توانند با اکثر ویژگی های Screen Time کار کنند و در پشتیبان گیری iCloud گنجانده شده اند.

محدودیت‌های خرید Screen Time برای برنامه‌های بازار برنامه در دسترس نخواهد بود، همچنین اشتراک‌گذاری خرید خانوادگی یا خرید جهانی وجود نخواهد داشت.

اپل فروشگاه های اپلیکیشن جایگزین را به بازار عرضه نخواهد کرد یا آنها را به عنوان گزینه ای به کاربران ارائه نخواهد کرد. توسعه دهندگان باید مخاطبان خود را برای بازارهای خود ایجاد کنند. اپل همچنین هیچ حرفی در بازپرداخت یا ابزارهای مدیریت اشتراک نخواهد داشت، زیرا کاربر باید برای این گزینه ها به بازار مراجعه کند.

مدیریت برنامه های بازار جایگزین

اگر یک برنامه بازار جایگزین از آیفون حذف شود، برنامه‌هایی که از طریق آن بازار نصب شده‌اند، تا زمانی که بازار دوباره نصب نشود، نمی‌توانند به‌روزرسانی شوند.

کاربران می‌توانند ببینند یک برنامه از کدام بازار در برنامه تنظیمات دانلود شده است.

پذیرش شرایط تجاری جدید اپل

توسعه دهندگانی که شرایط تجاری جدید اپل، از جمله هزینه فناوری اصلی و کمیسیون های کاهش یافته را انتخاب می کنند، نمی توانند به سیستم قبلی برگردند. این یک تغییر یکباره است.

موافقت با شرایط جدید کسب و کار در سطح هر حساب انجام می شود، نه برای هر برنامه.

محضر و بررسی

در حالی که دفتر اسناد رسمی بدافزارها، ویروس‌ها را اسکن می‌کند و مطمئن می‌شود که برنامه همان کاری را که می‌گوید انجام می‌دهد، اپل کنترل کمتری بر محتوا خواهد داشت. نقض حق نسخه‌برداری، سرقت IP و سایر موارد نقض باید به بازارهای اپلیکیشن‌ها گزارش شود، نه به اپل.

TestFlight

توسعه‌دهندگان می‌توانند از TestFlight برای آزمایش برنامه‌ای که برای یک بازار جایگزین در حال توسعه است، استفاده کنند، حتی اگر آن برنامه از طریق فروشگاه App توزیع نشود.

NFC

تغییرات NFC برای کشورهای منطقه اقتصادی اروپا اعمال می شود، نه فقط کشورهای اتحادیه اروپا. منطقه اقتصادی اروپا همچنین شامل ایسلند، لیختن اشتاین و نروژ است، کشورهایی که در اتحادیه اروپا نیستند.

سوالات دیگر

سوال دیگری در مورد چگونگی تغییر اکوسیستم اپلیکیشن در اتحادیه اروپا دارید؟ در قسمت نظرات پایین ما را آگاه کنید.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا