بررسی تخصصی

اپل می تواند تولید برخی از آیپدها را در هند آغاز کند

اپل در حال بررسی ساخت برخی از آیپدهای خود در هند است زیرا تلاش می کند وابستگی خود به چین را کاهش دهد. CNBC. اپل درباره جابجایی برخی از تولیدات آیپد به هند با مقامات هندی بحث کرده است، اما موانعی وجود دارد که باید بر آن غلبه کرد، مانند تخصص در ساخت.


هنوز هیچ “برنامه مشخصی” ایجاد نشده است، اما بحث ها ادامه دارد و اپل انگیزه دارد تا تولید خود را در کشورهای خارج از چین گسترش دهد. منابعی که با CNBC هشدار داد که هند فاقد «استعداد بسیار ماهر و افراد متخصص در ساخت دستگاه‌های بسیار پیچیده» است که می‌تواند تلاش‌های اپل را کند کند.

انتقال بخشی از تولید به هند برنامه اپل از سال 2017 بوده است. این شرکت با تولید برخی از مدل های قدیمی آیفون مانند iPhone SE در این کشور شروع کرد و به آرامی تولید آیفون را افزایش داد. عرضه مدل های آیفون 14 اولین بار بود که اپل از هند برای تولید آیفون های پرچمدار استفاده کرد و برخی از مدل های آیفون 14 در هند مونتاژ می شوند.

تامین کننده اپل فاکسکان نیز در هند سرمایه گذاری کرده است و گفته می شود اپل قصد دارد تا سال 2025 حدود 25 درصد از آیفون ها را در هند تولید کند. دیگر تامین کنندگان اپل مانند Wistron و Pegatron به هند گسترش یافته اند تا به اپل کمک کنند تا تولید خود را در خارج از چین گسترش دهد. بخشی از یک هدف بلند مدت

اپل به دلیل اتکای خود به چین مورد انتقاد قرار گرفته است، که در سال 2022 با افزایش تنش ها بین ایالات متحده و چین و قرنطینه مداوم COVID-19 در این کشور به یک موضوع اصلی تبدیل شده است. در حال حاضر، مدل‌های آیفون 14 پرو اپل به دلیل محدودیت‌های موجود در کارخانه‌های تولید فاکسکان که منجر به شورش و اعتراض کارگران شد، کمبود دارند.

اپل با تولید آیفون 14 شریک مونتاژ دوم در هند را آغاز کرد
>

در ماه نوامبر، اپل تایید کرد که به دلیل مشکلات موجود در تاسیسات فاکسکان، عرضه آیفون 14 پرو و ​​پرو مکس کمتر از حد انتظار خواهد بود. Foxconn مسئول تولید تقریباً 70 درصد از مدل‌های iPhone 14 Pro است. در نتیجه اپل ممکن است ضربه قابل توجهی به درآمد تعطیلات وارد کند و انتظار نمی رود که محموله ها تا اواخر دسامبر به حالت عادی بازگردند.

در حالی که اپل سال هاست برای کاهش حضور خود در چین تلاش می کند، روزنامه وال استریت در آخر هفته گفت که برنامه های اپل برای انتقال تولید به کشورهای دیگر مانند هند و ویتنام سرعت گرفته است. اپل به تامین‌کنندگان خود می‌گوید که برای مونتاژ آیفون‌ها در کشورهای دیگر «به‌طور فعال‌تری برنامه‌ریزی کنند».

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا