بررسی تخصصی

اپل طراحی برآمدگی دوربین باریک را برای مدل پایه آیفون 16 آزمایش می کند

در طول چند ماه گذشته، اپل در حال آزمایش طراحی های مختلف برآمدگی دوربین برای مدل های استاندارد آیفون 16 بوده است. ما سه طرح اولیه اپل را در ماه دسامبر ارائه کردیم، اما اکنون اپل بار دیگر تمرکز خود را تغییر داده است.

لوزی 2 رنگ دوربین آیفون 16

جدیدترین نمونه اولیه اپل دارای آرایش دوربین عمودی با سطح برجسته قرصی است و ما مجموعه ای از مدل ها را بر اساس طرح های داخلی ایجاد کرده ایم تا به خوانندگان کمک کنیم تا تغییرات را تجسم کنند.

برآمدگی دوربین به شکل قرص دارای دو حلقه دوربین مجزا برای دوربین‌های Wide و Ultrawide است که برخی از نشانه‌های سبک طراحی‌های نمونه اولیه را به کار می‌گیرد. آرایش عمودی دوربین در طول فرآیند نمونه سازی ثابت باقی مانده است و اپل موقعیت فلاش یا لنزهای دوربین را با این آخرین به روز رسانی تغییر نداده است.

دوربین آیفون 16 Lozenge 2 Perspective

یافته های ما اخیراً با شماتیک ها مطابقت دارد به اشتراک گذاشته شده توسط Majin Bu در وب سایت رسانه های اجتماعی X. Bu تصاویر لو رفته نیز دارای همان طراحی به روز شده است.

جدیدترین ظاهر دوربینی که اپل در حال آزمایش آن است، از مدل‌های قدیمی‌تر آیفون، مانند آیفون X، الهام می‌گیرد. آیفون X همچنین دارای یک دوربین قرص‌دار با طراحی برآمدگی باریک بود. در حالی که اپل از دوربین عمودی برای آیفون 12 نیز استفاده می‌کرد، برآمدگی مربعی پهن‌تری داشت که فلاش و میکروفون را نیز در خود جای داده بود.

با چیدمان عمودی دوربین، انتظار داریم اپل ضبط فضایی را به مدل های پایه آیفون 16 و آیفون 16 پلاس بیاورد. در حال حاضر، مدل‌های آیفون 15 دارای آرایش دوربین مورب هستند و قادر به فیلمبرداری فضایی نیستند، ویژگی که تا کنون محدود به مدل‌های آیفون 15 پرو و ​​خود هدست ویژن پرو است.

به غیر از طراحی به روز شده برآمدگی دوربین، نمونه های اولیه جدیدتر آیفون 16 شامل تغییرات جزئی در دکمه اکشن و دکمه عکسبرداری هستند، همانطور که قبلاً گزارش دادیم. جدیدترین نمونه اولیه دارای یک دکمه Action کوچکتر، شبیه به مورد استفاده در آیفون 15 پرو، به همراه یک دکمه حساس به فشار عکسبرداری است که همسطح با قاب دستگاه قرار می گیرد. در حالی که طراحی برآمدگی دوربین تا حد زیادی یک به‌روزرسانی آرایشی است که روی صفحه پشتی شیشه‌ای تأثیر می‌گذارد، تغییر در دکمه Action در مرحله نمونه‌سازی بسیار مهم‌تر است. به‌روزرسانی‌های اپل حاکی از آن است که ایده اولیه خود برای آوردن دکمه اکشن خازنی به گوشی آیفون 16 را کنار گذاشته است.

توجه داشته باشید که آنچه در اینجا به اشتراک گذاشته‌ایم از اطلاعات پیش‌تولید گرفته شده است و ممکن است در نهایت طراحی واحدهای تولید انبوه نهایی را که پاییز امسال منتشر می‌شوند، منعکس نکند. همانطور که در مدل‌های قبلی آیفون دیده‌ایم، اپل طرح‌ها و پیکربندی‌های سخت‌افزاری متعددی را به عنوان بخشی از فرآیند توسعه ایجاد می‌کند و محدوده آیفون ۱۶ نیز از این قاعده مستثنی نیست. با نزدیک‌تر شدن دستگاه‌ها به مرحله توسعه EVT (تست اعتبارسنجی مهندسی) اطلاعات ملموس‌تری آشکار خواهد شد.

برای جزئیات بیشتر در مورد انتظارات، صفحات جمع بندی شایعات اختصاصی ما برای آیفون 16 و آیفون 16 پرو را بررسی کنید.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا