بررسی تخصصی

پیشنهادات درآمد سه ماهه اول 2024 اپل

اپل امروز فراخوان درآمد خود را برای سه ماهه اول مالی سال 2024 (سه ماهه چهارم تقویمی 2023) برگزار کرد، تیم کوک، مدیر عامل اپل و لوکا ماستری، مدیر مالی اپل، جزئیات عملکرد اپل، فروش محصولات اخیر، رشد خدمات و موارد دیگر را به اشتراک گذاشتند.

لوگوی Apple Cash ویژگی زرد
ما جالب ترین نکات را از فراخوان درآمد برجسته کرده ایم.

تغییرات اکوسیستم برنامه اتحادیه اروپا

از Maestri و Cook در مورد نتایج اقتصادی احتمالی ناشی از تغییراتی که در فروشگاه App در اتحادیه اروپا ایجاد شده است، سؤال شد. ماستری گفت که اتحادیه اروپا تنها هفت درصد از درآمد جهانی اپ استور اپل را تشکیل می‌دهد، در حالی که کوک گفت که تعیین تأثیر در حال حاضر غیرممکن است زیرا اپل پیش‌بینی اینکه مشتریان و توسعه‌دهندگان چه چیزی را انتخاب می‌کنند دشوار است.

کوک گفت: «ما واقعاً روی حریم خصوصی، امنیت و قابلیت استفاده تمرکز کرده‌ایم. و ما تمام تلاش خود را کرده‌ایم تا در گذشته از نظر چیزهایی که مردم در مورد اکوسیستم ما دوست دارند به آن نزدیک شویم، اما ما از ارائه حداکثر مقداری که می‌توانیم عرضه کنیم کوتاهی می‌کنیم زیرا به آن نیاز داریم. برای رعایت مقررات.”

ویژن پرو

لوکا ماستری، مدیر مالی اپل، گفت که چندین شرکت بزرگ در حال برنامه‌ریزی برنامه‌های Vision Pro برای مشتریان و کارمندان هستند، از جمله Walmart، Nike، Vanguard، Stryker، Bloomberg و SAP. Maestri می گوید: «از بهره وری روزمره گرفته تا طراحی محصول مشترک و آموزش همه جانبه، ما نمی توانیم منتظر باشیم تا چیزهای شگفت انگیزی را که مشتریان سازمانی ما در ماه ها و سال های آینده ایجاد خواهند کرد، ببینیم.

کوک گفت که اپل با Vision Pro “به‌طور باورنکردنی در مورد فرصت‌های سازمانی هیجان‌زده است”. به عنوان مثال، Walmart یک برنامه تجاری “بسیار جالب” دارد. شرکت‌هایی هستند که برنامه‌های همکاری و طراحی می‌سازند، برنامه‌های کاربردی خدمات میدانی، برنامه‌هایی برای کار مرکز کنترل/مرکز فرماندهی و غیره وجود دارند. کوک گفت: «واقعاً در سراسر نقشه.

کوک گفت: «ما نمی‌توانیم بیشتر از این هیجان‌زده باشیم که اوضاع در حال حاضر کجاست. “این چندین سال تلاش از سوی افراد زیادی در سراسر اپل بوده است و واقعاً تمام تلاش شرکت برای رساندن آن به اینجا انجام شده است.”

هوش مصنوعی

تیم کوک گفت که اپل زمان و تلاش بسیار زیادی را صرف هوش مصنوعی می‌کند و جزئیات مربوط به کار هوش مصنوعی آن اواخر امسال به اشتراک گذاشته خواهد شد.

از نظر هوش مصنوعی مولد که حدس می‌زنم تمرکز شما باشد، همانطور که قبلاً به آن اشاره کردم، کارهای زیادی در داخل داریم. MO ما، اگر بخواهید، همیشه این بوده است که کار را انجام دهیم و سپس در مورد کار صحبت کنیم و جلوی خودمان بیرون نرویم. و بنابراین ما قصد داریم آن را به این نیز حفظ کنیم. اما ما چیزهایی داریم که فوق العاده در مورد آنها هیجان زده هستیم و در اواخر امسال درباره آنها صحبت خواهیم کرد.

خدمات

بخش خدمات اپل رکورد درآمد تمام دوران را با 23.1 میلیارد دلار ثبت کرد که در مقایسه با 20.7 میلیارد دلار در سه ماهه سال گذشته افزایش یافت. اشتراک های پولی نسبت به سال گذشته دو رقمی شد.

اپل در خدمات ابری تبلیغاتی و خدمات پرداخت و ویدئو به همراه رکوردهای سه ماهه دسامبر در اپ استور و AppleCare رکوردهای درآمدی را به ثبت رساند.

پوشیدنی ها

بخش پوشیدنی، خانه و لوازم جانبی شاهد کاهش درآمد بوده و به 12 میلیارد دلار رسید که نسبت به سال گذشته 13.4 میلیارد دلار کاهش یافته است.

فروش مک و آیپد

فروش مک در حدود 7.8 میلیارد دلار (در مقایسه با 7.7 میلیارد دلار در سال گذشته) ثابت بود، اما فروش iPad بسیار کاهش یافت زیرا اپل هیچ مدل جدیدی در سال 2023 منتشر نکرد. درآمد اپل 7 میلیارد دلار بود که از 9.4 میلیارد دلار در سال گذشته کاهش داشت.

دستگاه های فعال

اپل اکنون بیش از 2.2 میلیارد دستگاه فعال در سراسر جهان دارد که شامل آیفون، آی پد و مک است.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا