بررسی تخصصی

اپل رسما iTunes را برای ویندوز به اپل موزیک، تلویزیون و برنامه های دستگاه تقسیم می کند

برنامه‌های Apple Music، Apple TV و Apple Devices که اپل برای دستگاه‌های ویندوز آزمایش می‌کرد، رسماً راه‌اندازی شد و به یک دوره پیش‌نمایش طولانی پایان داد و به برنامه iTunes در برخی از رایانه‌ها پایان داد.

پیش نمایش اپل موزیک فروشگاه مایکروسافت
برنامه‌های Apple Music، Apple TV و Apple Devices بخشی از تلاش‌های اپل برای تقسیم iTunes در رایانه شخصی به چندین پلتفرم هستند تا نحوه عملکرد این برنامه‌ها در Mac را منعکس کنند. در ویندوز 10 و نسخه های جدیدتر، مشتریان رایانه شخصی می توانند سه برنامه جداگانه را برای مدیریت دستگاه ها و دسترسی به محتوای Apple Music و Apple TV دانلود کنند.

مایکروسافت برای اولین بار در اکتبر 2022 برنامه های اپل موزیک و اپل تی وی را برای فروشگاه مایکروسافت اعلام کرد، بنابراین جدا شدن از iTunes بیش از یک سال است که در حال انجام است.

برنامه‌های مستقل Apple Music، Apple Devices و Apple TV در ژانویه 2023 با ظرفیت پیش‌نمایش راه‌اندازی شدند و اپل از آن زمان به‌روزرسانی‌های منظم را انجام داده است. از امروز، برچسب “پیش نمایش” از سه برنامه ویندوز حذف شده است.

برنامه Apple Music راهی برای گوش دادن و مدیریت موسیقی از کتابخانه iTunes، از جمله خریدهای iTunes Store، به کاربران ویندوز می دهد، در حالی که برنامه Apple TV به کاربران اجازه می دهد فیلم ها و برنامه های تلویزیونی را از iTunes تماشا و مدیریت کنند. هر دوی این اپلیکیشن‌ها به سرویس‌های استریم اپل، ‌Apple Music و Apple TV+ نیز دسترسی دارند.

برنامه Apple Devices به گونه‌ای طراحی شده است که به صاحبان رایانه‌های شخصی اجازه می‌دهد آیفون‌ها و آیپدهای خود را به‌روزرسانی، پشتیبان‌گیری و بازیابی و مدیریت کنند و محتوای رایانه شخصی خود را همگام‌سازی کنند.

استفاده از برنامه های مستقل به ویندوز 10 یا جدیدتر نیاز دارد و هر سه برنامه باید نصب شوند تا از iTunes خارج شوند. پس از اینکه برنامه ها به رایانه شخصی اضافه شدند، iTunes فقط برای دسترسی به پادکست ها و کتاب های صوتی استفاده می شود. کتابخانه iTunes نباید حذف شود، زیرا توسط برنامه های Apple Music و Apple TV استفاده می شود.

کاربران رایانه شخصی که قادر به به روز رسانی به ویندوز 10 نیستند، می توانند به استفاده از iTunes ادامه دهند، اما برنامه های مستقل جدید تجربه بسیار مدرن تر و کاربردی تری را ارائه می دهند که رابط های مک را نزدیک تر نشان می دهد.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا