بررسی تخصصی

شناسه نوری: اپل سیستم احراز هویت Iris Vision Pro را توضیح می دهد

پس از عرضه Vision Pro، اپل جزئیات بیشتری در مورد گزینه تأیید هویت عنبیه چشم Optic ID هدست به اشتراک گذاشته است.

ردیابی چشم apple vision pro
Optic ID می تواند منحصر به فرد بودن عنبیه، قسمت رنگی چشمان شما را تشخیص دهد، به شما این امکان را می دهد که به سرعت قفل Vision Pro خود را باز کنید، خریدهای Apple Pay را مجاز کنید، به بسیاری از برنامه های شخص ثالث وارد شوید، به داده های شخصی حساس دسترسی داشته باشید و موارد دیگر. برنامه هایی که از Face ID و Touch ID در iPhone و iPad پشتیبانی می کنند به طور خودکار از Optic ID پشتیبانی می کنند. پس از تنظیم Optic ID، برای استفاده از Persona خود نیز لازم است.

اپل می‌گوید: «همان‌طور که Touch ID احراز هویت با استفاده از اثر انگشت را متحول کرد و Face ID احراز هویت با استفاده از تشخیص چهره را متحول کرد، Optic ID نیز احراز هویت با استفاده از تشخیص عنبیه را متحول کرد. “Optic ID احراز هویت بصری و ایمن را ارائه می دهد که از منحصر به فرد بودن عنبیه چشم شما استفاده می کند، که توسط سیستم ردیابی چشم با عملکرد بالا از LED ها و دوربین های مادون قرمز Apple Vision Pro ممکن شده است.”

Optic ID به طور پیش فرض هر دو چشم شما را اسکن می کند. با توجه به اینکه اندازه عنبیه و مردمک شما در شرایط نوری مختلف تغییر می کند، اپل می گوید Optic ID با به روز رسانی الگوی ثبت نام شده شما پس از هر بار احراز هویت موفقیت آمیز سازگار می شود. اپل تضمین می‌کند که تمام داده‌های بیومتریک رمزگذاری شده‌اند و هرگز در iCloud یا هر جای دیگری پشتیبان‌گیری نمی‌شوند.

یک گزینه دسترس‌پذیری برای استفاده از Optic ID فقط با یک چشم وجود دارد که می‌توان آن را در برنامه تنظیمات در زیر Accessibility → Eye Input روشن کرد. شناسه اپتیک را نیز می توان به طور کامل خاموش نگه داشت، در این صورت شما فقط با یک رمز عبور احراز هویت می کنید.

Apple Vision Pro Optic ID


برای کاربرانی که به اصلاح بینایی نیاز دارند، Optic ID با درج‌های نوری ZEISS Vision Pro و لنزهای تماسی نرم نسخه‌ای کار می‌کند.

اپل می گوید Optic ID از “سخت افزار و نرم افزار پیشرفته” برای تشخیص عنبیه استفاده می کند.

اپل می‌گوید: «هنگامی که Optic ID را تنظیم می‌کنید، نور مادون قرمز نزدیک و ایمن برای چشم مدوله‌شده از نظر فضایی، چشم را روشن می‌کند، به طوری که دوربین‌های چشمی Apple Vision Pro می‌توانند تصاویری از عنبیه شما ثبت کنند. این داده‌های تصویر عنبیه به Secure Enclave و بخشی از موتور عصبی تراشه Apple M2 که در Secure Enclave محافظت می‌شود، ارسال می‌شود و پردازش می‌شود، جایی که به یک نمایش ریاضی برای ثبت‌نام تبدیل می‌شود. وقتی با Optic ID احراز هویت می‌کنید، تلاش برای احراز هویت از همان فرآیند برای مقایسه عنبیه شما با داده‌های بیومتریک ثبت‌شده استفاده می‌کند تا تعیین کند که آیا مطابقت دارد یا خیر.”

اپل می گوید که سیستم Optic ID با استانداردهای ایمنی بین المللی مطابقت دارد و “به دلیل خروجی کم قطره چکان ها آسیبی به چشم یا پوست وارد نخواهد کرد.”

اپل می گوید که احتمال اینکه یک فرد تصادفی بتواند Vision Pro شما را با استفاده از Optic ID باز کند، کمتر از یک در میلیون است، مشابه Face ID. این شرکت توضیح می دهد که Optic ID با “ساختار دقیق عنبیه در حوزه مادون قرمز نزدیک” مطابقت دارد، که “الگوهای بسیار منحصر به فرد مستقل از رنگدانه عنبیه را نشان می دهد.”

شناسه نوری حداکثر پنج تلاش ناموفق را قبل از نیاز به رمز عبور اجازه می دهد. به عنوان یک لایه حفاظتی اضافی، می توانید Vision Pro را طوری تنظیم کنید که تمام اطلاعات، رسانه ها و تنظیمات شخصی را پس از 10 تلاش ناموفق متوالی برای رمز عبور پاک کند.

همچنین باید رمز عبور خود را وارد کنید زمانی که:

  • دستگاه به تازگی روشن یا راه اندازی مجدد شده است.
  • دستگاه بیش از 48 ساعت است که قفل آن باز نشده است.
  • در شش و نیم روز گذشته از رمز عبور برای باز کردن قفل دستگاه استفاده نشده است و Optic ID دستگاه را در 4 ساعت گذشته باز نکرده است.

همانطور که اپل در سند پشتیبانی خود درباره راه اندازی و استفاده از Optic ID توضیح می دهد، اگر آیفون شما در نزدیکی شما باشد، همچنان می توانید در این موارد از Optic ID استفاده کنید.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا