بررسی تخصصی

شبکه اجتماعی Bluesky کدهای دعوت را حذف می کند، ثبت نام را برای همه باز می کند

Bluesky، پلتفرم غیرمتمرکز رسانه اجتماعی که توسط جک دورسی، مدیر عامل سابق توییتر طراحی شده بود، اکنون ثبت نام را برای همه باز کرده است.

آسمان آبی
روز سه‌شنبه، رقیب نوظهور X and Threads گفت که به سیستم فقط دعوت خود پایان می‌دهد، سیستمی که توانسته بیش از سه میلیون کاربر از زمان عرضه یک سال پیش به دست آورد. این شرکت عام المنفعه که کمتر از 40 کارمند تمام وقت دارد، مشغول ایجاد ویژگی های تعدیل خود و دستیابی به ثبات بهتر در طول دوره بتا بسته است.

کاربرانی که برنامه Bluesky Social را نصب می‌کنند یا از bsky.app بازدید می‌کنند، می‌توانند ثبت‌نام کنند و به پلتفرم مکالمه بپیوندند، که برای کاربران توییتر قدیمی آشنا به نظر می‌رسد – فیدی که افراد می‌توانند پیام‌هایی با حداکثر 300 کاراکتر به آن ارسال کنند. به عنوان عکس و فیلم

تفاوت با Bluesky این است که سرورهای آن از یک پروتکل غیرمتمرکز حمل و نقل تأیید شده (AT) استفاده می کنند که به کاربران امکان می دهد تجربه میکروبلاگینگی را که توسط شرکت اجرا نمی شود انتخاب کنند و به آنها اجازه می دهد یک حساب کاربری تحت یک نام دامنه خاص ایجاد کنند و سپس از نمایه خود در برنامه های رقیب که از همان شبکه استفاده می کنند استفاده کنید.

مزیت دیگر پروتکل AT این است که می تواند بیشتر بر اساس ترجیحات کاربر عمل کند تا محتوای الگوریتمی، با فیدهای تنظیم شده توسط کاربر که افراد می توانند برای یافتن سایر کاربران یا موضوعات استفاده کنند، با ابزارهای تعدیل قابل تنظیم نیز در دسترس آنهاست.

AT با ActivityPub، پروتکل غیرمتمرکز قدرت دهنده Mastodon، و به زودی، Meta’s Threads رقابت خواهد کرد که قابلیت همکاری بین دو پلتفرم را ممکن می سازد. اواخر این ماه، Bluesky همچنین به توسعه دهندگان خارجی اجازه می دهد تا سرورهای خود را روی پروتکل AT میزبانی کنند و قوانین خود را ایجاد کنند.

در مصاحبه با آستانهجی گرابر، مدیر عامل Bluesky گفت که جریان سود Bluesky در نهایت شامل دریافت هزینه از کاربران برای ویژگی‌های اضافی در برنامه آن و همچنین دریافت پورسانت برای خریدهایی مانند فیدهای سفارشی است که توسعه‌دهندگان می‌توانند به عنوان محصولات دیجیتال بفروشند.

برنامه Bluesky Social یک دانلود رایگان برای آیفون و آیپد است که در اپ استور موجود است [Direct Link].

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا