بررسی تخصصی

تیم سوئینی، مدیر عامل شرکت اپیک گیمز، بازی Fortnite را در بازگشت به iOS در سال 2023 با ادامه نبرد قانونی اعلام کرد.

تیم سوئینی، مدیرعامل اپیک گیمز، بازگشت فورتنایت به iOS را در سال 2023، تقریباً سه سال پس از حذف این بازی پرفروش از اپ استور به دلیل نقض قوانین پلتفرم، نشان داد که شروع یک نبرد حقوقی بحث برانگیز و پرمخاطب است.


سوئینی در توییتی به مناسبت سال نو گفت, “سال آینده در iOS!” پس از آن تصویری از یک شخصیت Fortnite که به آتش بازی نگاه می کند که سال 2023 را به تصویر می کشد. مشخص نیست که چه چیزی سوئینی را وادار به نوشتن این توییت کرد، زیرا هم اپل و هم اپیک گیمز در نبردی مداوم هستند و هیچ تصمیم نهایی ندارند.

Fortnite در آگوست 2020 پس از اینکه Epic Games گزینه پرداخت مستقیم را در بازی گنجانده بود که سیستم خرید درون برنامه ای اپل را دور زد و قوانین اپ استور را نقض کرد، از اپ استور حذف شد. اپل در نهایت فورتنایت را از اپ استور حذف کرد و این موضوع را مستقیماً به خاطر نقض قوانین Epic به گردن Epic انداخت. بیانیه اپل در آن زمان:

امروز، اپیک گیمز اقدام تاسف باری را انجام داد که دستورالعمل‌های اپ استور را که به طور یکسان برای همه توسعه‌دهندگان اعمال می‌شود و برای ایمن نگه داشتن فروشگاه برای کاربرانمان طراحی شده است، زیر پا گذاشت. در نتیجه برنامه Fortnite آنها از فروشگاه حذف شده است. Epic یک ویژگی را در برنامه خود فعال کرد که توسط اپل بررسی یا تأیید نشد، و آنها این کار را با هدف نقض دستورالعمل‌های App Store در مورد پرداخت‌های درون برنامه‌ای که برای هر توسعه‌دهنده‌ای که کالا یا خدمات دیجیتالی می‌فروشد اعمال می‌شود، انجام دادند.

Epic به مدت یک دهه برنامه‌هایی را در اپ استور دارد و از اکوسیستم اپ استور – از جمله ابزارها، آزمایش‌ها و توزیع‌هایی که اپل در اختیار همه توسعه‌دهندگان قرار می‌دهد – بهره برده است. Epic آزادانه با شرایط و دستورالعمل‌های App Store موافقت کرد و ما خوشحالیم که آنها چنین تجارت موفقی را در App Store ایجاد کرده‌اند. این واقعیت که منافع تجاری آنها اکنون آنها را به فشار برای یک ترتیب خاص سوق می دهد، این واقعیت را تغییر نمی دهد که این دستورالعمل ها زمینه بازی برابر برای همه توسعه دهندگان ایجاد می کند و فروشگاه را برای همه کاربران ایمن می کند. ما تمام تلاش خود را برای همکاری با Epic برای رفع این تخلفات انجام خواهیم داد تا آنها بتوانند Fortnite را به اپ استور بازگردانند.

حذف فورتنایت از اپ استور باعث شد اپیک گیمز علیه غول فناوری کوپرتینویی شکایت کند. “ما برای پلتفرم‌های باز و تغییر سیاست‌ها به نفع همه توسعه‌دهندگان می‌جنگیم. و این یک مبارزه جهنمی خواهد بود!” سوینی در آن زمان گفت.

توسعه دهندگان از نمایش تبلیغات قمار در لیست های فروشگاه App خود شکایت دارند
>

سه سال بعد، هم Epic Games و هم اپل اکنون در حال اعتراض به تصمیم دادگاهی هستند که در سپتامبر 2021 اتخاذ شد که طبق آن اپل باید به توسعه‌دهندگان اجازه دهد لینک‌های درون‌برنامه‌ای را به وب‌سایت‌های خارجی اضافه کنند و راه را برای گزینه‌های پرداخت جایگزین که توسعه‌دهندگان نیازی به این کار ندارند هموار کند. از سیستم خرید درون برنامه ای استفاده کنید.

اپیک گیمز مدعی است که کنترل اپل بر روی iOS و اپ استور ضدرقابتی است و باید به فروشگاه‌های اپلیکیشن جایگزین در آیفون اجازه داده شود. از سوی دیگر، اپل بر این باور است که ‌اپ استور امن‌ترین و قابل اعتمادترین راه برای توسعه‌دهندگان است تا کاربران و کاربران را برای کاوش برنامه‌ها هدف قرار دهند. Sweeney قبلاً ‌App Store را “خطا به توسعه دهندگان” نامیده بود.

برای گردآوری کامل رویدادها و آخرین تحولات این پرونده پرمخاطب، به راهنمای ما مراجعه کنید.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا