بررسی تخصصی

اپلیکیشن جعلی LastPass از تیم بررسی اپل عبور کرد

برنامه محبوب مدیریت رمز عبور LastPass به مشتریان در مورد یک برنامه تقلبی هشدار می دهد که از نام و نماد مشابه استفاده می کند تا مشتریان LastPass را فریب دهد تا از برنامه جعلی به جای برنامه واقعی استفاده کنند (از طریق بلیپ کامپیوتر).

برنامه مدیریت رمز عبور جعلی lasspass
برنامه «LassPass Password Manager» به نوعی توسط تیم بررسی اپ استور اپل تأیید شد، حتی اگر به نظر می‌رسد به وضوح از برنامه LastPass تقلید می‌کند. دقیقاً از نماد مشابهی استفاده نمی کند و نام آن یک حرف خاموش است، اما شباهت ها می تواند برخی از کاربران LastPass را گیج کند.

مشخص نیست که آیا اپلیکیشن جعلی LassPass سعی در سرقت اطلاعات ورود به سیستم از کاربران دارد یا خیر، اما گزینه‌هایی برای افزودن رمز عبور، حساب‌های ایمیل، آدرس، حساب‌های بانکی، کارت‌های اعتباری، کارت‌های نقدی و موارد دیگر دارد. از هیچ نوع لاگین LastPass درخواست نمی کند، اما این امکان وجود دارد که توسعه دهنده بتواند اطلاعات اضافه شده به برنامه را ببیند.

همچنین یک ارتقاء “PRO” وجود دارد که هزینه آن 1.99 دلار در ماه، 9.99 دلار در سال، یا 49.99 دلار برای اشتراک “مادام العمر” است، بنابراین هدف برنامه ممکن است جمع آوری پول اشتراک از مشتریان باشد. در هر صورت، کاربران LastPass باید از برنامه جعلی آگاه باشند و از آن اجتناب کنند. در بهترین حالت، هدفش سرقت پول و در بدترین حالت، سرقت رمزهای عبور و اطلاعات کارت اعتباری است.

برنامه‌های شبیه‌سازی اغلب به ‌App Store راه می‌یابند، اما اپلیکیشن جعل هویت LastPass به‌ویژه نگران‌کننده است زیرا ممکن است به اطلاعات حساس دسترسی داشته باشد. مشخص نیست که چگونه اپلیکیشنی که یکی از محبوب‌ترین برنامه‌های مدیریت رمز عبور را تقلید می‌کند، توسط اپل تایید شده است و کشف آن در زمان حساسی برای این شرکت اتفاق می‌افتد.

اپل ایمنی و امنیت اپ استور را ارتقا می دهد، زیرا آماده می شود تا بازارهای برنامه های جایگزین را در اتحادیه اروپا اجازه دهد، و اجازه دادن به یک برنامه مدیریت رمز عبور جعلی در اپ استور ظاهر خوبی نیست.

LastPass می گوید که در حال کار است تا برنامه کلون را از اپ استور حذف کند. اگرچه LastPass هشدار خود را دیروز منتشر کرد و احتمالاً در همان زمان با اپل تماس گرفت، اما این برنامه از هم اکنون در اپ استور باقی مانده است.

به روز رسانی 11:00 صبح به وقت اقیانوس آرام: اپلیکیشن LassPass از اپ استور حذف شده است.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا