بررسی تخصصی

iFixit می‌گوید که برنامه تعمیر سلف سرویس اپل گامی عالی است، اما مشکلی دارد

طبق وب‌سایت تعمیرات iFixit، برنامه تازه راه‌اندازی شده Self Service Repair یک «گام عالی» رو به جلو است، اما «برنده‌ای بی‌صلاحیت برای علاقه‌مندان به تعمیر نیست که بازاریابان اپل می‌خواهند باور کنید».

تعمیر آیفون سلف سرویس اپل
الیزابت چمبرلین از iFixit امروز در یک پست وبلاگی گفت بزرگترین مشکل برنامه اپل این است که قطعات باید با یک دستگاه جفت شوند. هنگام خرید قطعات از فروشگاه تعمیرات سلف سرویس اپل، مشتری باید شماره سریال یا IMEI دستگاه را وارد کند و هر قطعه سفارش داده شده باید پس از نصب با همان دستگاه جفت شود.

چمبرلین می‌گوید: «ادغام بررسی شماره سریال در فرآیند تسویه‌حساب آن‌ها نشانه‌ی وحشتناکی است و می‌تواند به اپل این امکان را بدهد که حتی در آینده تعمیرات بیشتری را مسدود کند. “ساخت فناوری برای ارائه تعمیرات فردی به راحتی اپل را به عنوان دروازه ای برای تایید یا رد هر گونه تعمیرات در آینده با قطعات از هر منبعی قرار می دهد.”

اپل می‌گوید برای شروع فرآیند جفت‌سازی که به پیکربندی سیستم معروف است، مشتریان باید از طریق چت یا تلفن با تیم پشتیبانی فروشگاه تعمیرات سلف سرویس تماس بگیرند. فروشگاه قطعات توسط شرکت شخص ثالث SPOT اداره می شود، نه اپل.

iFixit گفت هنوز چیزهای زیادی برای هیجان‌انگیز بودن با جزئیات اعلام شده توسط اپل وجود دارد، از جمله در دسترس بودن ابزارهایی که تنها تکنسین‌های تایید شده اپل می‌توانستند تا کنون به آنها دسترسی داشته باشند و کتابچه راهنمای تعمیرات بصری رایگان گام به گام در وب‌سایت اپل.

چمبرلین گفت: «ما واقعاً خوشحالیم که می‌بینیم اپل کتابچه‌های راهنمای تعمیرات را به صورت آنلاین برای همه در دسترس قرار می‌دهد. “مثلاً، واقعاً خوشحالم. مثلاً، ما بیست سال است که این را می‌خواهیم. آنها ابزارهای تعمیر اختصاصی خود را نیز برای اولین بار به مردم می‌فروشند. می‌توانید دستگاه‌های پرس باتری اپل را بخرید و دستگاه‌های حذف چسب را نمایش دهید – یا حتی، در کمال تعجب، این دستگاه‌ها را اجاره کنید.”

iFixit همچنان خوش بین است که با پیشرفت قوانین حق تعمیر در سراسر جهان، شرکت هایی مانند اپل ملزم به برداشتن گام های بیشتری خواهند بود.

چمبرلین درباره مرحله اولیه این برنامه گفت: «حداقل اپل در حال انجام برخی از تکالیف خود از قبل است. “تولیدکنندگان می دانند که حق تعمیر در راه است – ما بقیه تکالیف آنها را در زمان مقرر دریافت خواهیم کرد.”

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا