بررسی تخصصی

ویژگی‌های iOS 17.3: ویژگی‌های جدید iOS 17.3

اپل امروز iOS 17.3 را منتشر کرد، به‌روزرسانی بزرگی برای سیستم عامل iOS که محافظت از دستگاه سرقت شده، لیست‌های پخش مشترک اپل موزیک و تعدادی ویژگی جالب دیگر را اضافه می‌کند.

در این راهنما، همه چیزهای جدید در به روز رسانی iOS 17.3 را جمع آوری کرده ایم.

حفاظت از دستگاه دزدیده شده

در اوایل سال جاری، گزارش‌های خبری مبنی بر یک سری سرقت‌های آیفون منتشر شد که در آن سارق از قربانیان جاسوسی می‌کرد تا رمز عبور آیفون را قبل از سرقت دستگاه یاد بگیرد، که منجر به تخلیه حساب‌های بانکی، رمزهای عبور دزدیده شده و یک آیفون غیرقابل ردیابی شد.

محافظت از دستگاه دزدیده شده ios
به عنوان یک راه حل، اپل محافظت از دستگاه سرقت شده را در iOS 17.3 برای افزودن امنیت بیشتر قرار داد. اگر دزدی هم آیفون شما و هم رمز عبور شما را به دست دزد، محافظت از دستگاه دزدیده شده از فاجعه کامل جلوگیری می کند. با فعال بودن محافظت از دستگاه دزدیده شده، دسترسی به رمزهای عبور در iCloud Keychain، خاموش کردن حالت گمشده، پاک کردن محتوا، و خرید در سافاری به احراز هویت بیومتریک با شناسه چهره یا تاچ آیدی نیاز دارد.

اقداماتی مانند تغییر رمز عبور Apple ID به Face ID نیاز دارد و یک ساعت تاخیر امنیتی داشته باشید. بنابراین اگر شما (یا شخص دیگری) سعی کردید اطلاعات ورود به سیستم اپل آیدی خود را تغییر دهید، باید با Face ID احراز هویت کنید و سپس یک ساعت منتظر بمانید تا رمز عبور به‌روزرسانی شود. زمانی که در یک مکان قابل اعتماد مانند خانه یا محل کار هستید، به این دوره‌های انتظار نیازی نیست.

در اینجا اقداماتی وجود دارد که به احراز هویت بیومتریک هنگام فعال شدن محافظت از دستگاه سرقت شده نیاز دارند:

 • مشاهده/استفاده از رمزهای عبور یا کلیدهای عبور ذخیره شده در iCloud Keychain
 • درخواست اپل کارت جدید
 • مشاهده کارت مجازی اپل کارت
 • خاموش کردن حالت گمشده
 • پاک کردن تمام محتوا و تنظیمات
 • انجام برخی اقدامات Apple Cash و Savings در Wallet
 • استفاده از روش های پرداخت ذخیره شده در سافاری
 • استفاده از آیفون خود برای راه اندازی دستگاه جدید

توجه داشته باشید که این اکشن‌ها پشتیبان رمز ندارند، بنابراین نمی‌توانید از رمز عبور برای دور زدن Face ID یا Touch ID استفاده کنید. اقداماتی که نیاز به احراز هویت بیومتریک دارند و دارای یک ساعت تاخیر امنیتی هستند شامل موارد زیر است:

 • تغییر رمز عبور Apple ID
 • به‌روزرسانی تنظیمات امنیتی حساب Apple ID، از جمله افزودن یا حذف یک دستگاه قابل اعتماد، شماره تلفن مطمئن، کلید بازیابی یا مخاطب بازیابی
 • تغییر رمز عبور آیفون
 • افزودن یا حذف Face ID یا Touch ID
 • خاموش کردن Find My
 • خاموش کردن محافظ دستگاه سرقت شده

محافظت از دستگاه دزدیده شده در تمام آیفون هایی که قادر به اجرای iOS 17 هستند، که شامل آیفون XS و جدیدتر می شود، در دسترس است. این یک ویژگی انتخابی است که با رفتن به Face ID و Passcode و جابجایی روی Stolen Device Protection می‌توان آن را در برنامه تنظیمات فعال کرد.

لیست های پخش مشترک Apple Music

اپل لیست های پخش مشترک Apple Music را در iOS 17.3 معرفی کرد. با استفاده از این ویژگی، می توانید هر یک از لیست های پخش موجود خود را بردارید یا لیست جدیدی ایجاد کنید و سپس از دیگران دعوت کنید تا برای افزودن آهنگ و گوش دادن به لیست پخش به آن ملحق شوند. می‌توانید دوستان، اعضای خانواده و سایر افرادی را که ترجیحات موسیقی شما را به اشتراک می‌گذارند دعوت کنید، و به نظر می‌رسد محدودیتی برای تعداد افراد وجود ندارد.

لیست های پخش مشترک Apple Music


ما یک لیست پخش موسیقی مشترک MacRumors برای کسانی که می خواهند به آن بپیوندند و موسیقی را با سایر خوانندگان MacRumors به ​​اشتراک بگذارند در دسترس داریم.

برای استفاده از ویژگی همکاری، در برنامه Apple Music به فهرست پخش بروید و سپس روی نماد شخص ضربه بزنید. می‌توانید پیوندی ایجاد کنید که می‌توانید آن را برای دیگران ارسال کنید و همه کسانی که دعوت شده‌اند می‌توانند به لیست پخش دسترسی داشته باشند. گزینه ای برای تایید هر فردی که به آن ملحق می شود وجود دارد، و با کنار گذاشتن آن فقط آن را برای هر کسی که پیوند را داشته باشد باز می کند.

شخصی که لیست پخش را ایجاد کرده است می تواند افراد را حذف کند، آهنگ ها را حذف کند و همکاری را در هر زمانی خاموش کند.

واکنش‌های Emoji لیست پخش مشترک

اپل در iOS 17.3 همچنین یک ویژگی واکنش زیبای ایموجی را اضافه کرده است که به شنوندگان اجازه می دهد برای بیان احساسات خود در مورد آن، به هر آهنگی که در حال پخش است، ایموجی اضافه کنند. گزینه های استاندارد اموجی دسترسی سریع مانند قلب و انگشت شست وجود دارد، اما با دکمه “+”، می توان هر شکلک را اضافه کرد.

ایموجی لیست پخش مشترک Apple Music


وقتی به آهنگی در لیست پخش گوش می‌دهید که دارای واکنش‌های شکلک‌هایی است که توسط افرادی که در فهرست پخش همکاری کرده‌اند اضافه شده است، با شروع پخش آهنگ، آن شکلک‌ها متحرک می‌شوند.

AirPlay 2 در هتل ها

هتل‌های منتخب اکنون از پخش محتوا از iPhone، iPad یا Mac به طور مستقیم به هتل سازگار با AirPlay پشتیبانی می‌کنند. این ویژگی به گونه ای طراحی شده است که به شما امکان می دهد بدون نیاز به ورود به تلویزیون هتل با اعتبار خود، محتوا را در سرویس های پخش تماشا کنید.

هتل های ایرپلی

پشتیبانی اپل

در برنامه تنظیمات در بخش عمومی، بخش AppleCare و گارانتی پوشش AppleCare را برای همه دستگاه‌هایی که با Apple ID شما وارد شده‌اند نمایش می‌دهد.

تشخیص تصادف

اپل ویژگی تشخیص تصادف را که در مدل های آیفون 14 و آیفون 15 موجود است، بیشتر بهینه کرده است. اپل به طور مداوم تشخیص تصادف را بهینه سازی می کند تا از فعال شدن آن در حین فعالیت هایی که باعث حرکتی شبیه به تصادف خودرو می شود جلوگیری کند.

لیست علاقه مندی های نمایش تلویزیونی و فیلم

با iOS 17.2 و iPadOS 17.2، اپل اجازه خرید نمایش های تلویزیونی و فیلم ها را با برنامه iTunes Store متوقف کرد. لیست علاقه مندی های فروشگاه iTunes یک قربانی ناگوار این انتقال بود و در دسترس قرار گرفت.

لیست علاقه مندی های فیلم های iTunes ios 17 3


کاربرانی که از از دست دادن لیست‌های علاقه مندی که به دقت انتخاب شده بودند ناراحت بودند، اکنون می‌توانند دوباره به این اطلاعات در به‌روزرسانی‌های iOS 17.3 و iPadOS 17.3 دسترسی داشته باشند. اپل گزینه جدیدی به نام Go to Wish List اضافه کرده است تا کاربران بتوانند لیست تماشای فیلم ها و برنامه های تلویزیونی خود را کپی کنند.

ادامه مطلب

برای جزئیات بیشتر در مورد همه ویژگی‌هایی که در به‌روزرسانی iOS 17 گنجانده شده است، یک خلاصه اختصاصی داریم.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا