بررسی تخصصی

iOS 17.4 بتا: همه ویژگی های جدید

اپل در حال کار بر روی آپدیت جدید iOS 17.4 است که تغییرات عمده ای را در آیفون (و iPad) در اروپا به ارمغان می آورد. برخی از بزرگ‌ترین به‌روزرسانی‌ها فقط برای به‌روزرسانی افراد در اتحادیه اروپا هستند، اما ویژگی‌های زیادی در iOS 17.4 وجود دارد که در سراسر جهان در دسترس هستند.

iOS 17
در این مقاله، همه چیزهای جدید تا کنون در iOS 17.4 را جمع آوری کرده ایم.

تغییرات اتحادیه اروپا

اپل تغییرات قابل توجهی را در نحوه عملکرد اپ استور و اپلیکیشن ها در اتحادیه اروپا به منظور رعایت قانون بازارهای دیجیتال اعمال کرد. این تغییرات در iOS 17.4 گنجانده شده است، اما محدود به کشورهایی است که در اتحادیه اروپا هستند.

ویژگی عمومی فروشگاه برنامه iOS مشکی

اپ استورهای جایگزین و شرایط جدید اپ استور

توسعه‌دهندگان اپلیکیشن در اتحادیه اروپا می‌توانند فروشگاه‌های اپلیکیشن جایگزین ارائه دهند یا برنامه‌های خود را از طریق فروشگاه‌های جایگزین نصب کنند، و اپل ساختار هزینه‌ای کاملاً جدید دارد که با این تغییر همراه است. ساختار تجاری جدیدی وجود دارد که توسعه‌دهندگان می‌توانند آن را انتخاب کنند، که هم برای برنامه‌های توزیع‌شده در App Store و هم برای برنامه‌هایی که از طریق ابزارهای جایگزین توزیع می‌شوند، اعمال می‌شود.

توسعه دهندگان برنامه که از سیستم جدید استفاده می کنند، باید هزینه استاندارد 0.50 یورو را برای هر کاربر در سال بپردازند، با اولین میلیون نصب رایگان. برنامه‌هایی که از طریق فروشگاه‌های برنامه جایگزین توزیع می‌شوند، کمیسیون ندارند. برنامه‌هایی که از طریق اپ استور توزیع می‌شوند ۱۷ درصد کمیسیون یا ۱۰ درصد برای کسانی که در برنامه کسب‌وکار کوچک یا اشتراک‌های کاربران قدیمی‌تر از یک سال هستند، پرداخت می‌کنند.

توسعه دهندگان می توانند سیستم جدید را انتخاب نکنند و می توانند از سیستم موجود با همان کمیسیون 15/30 درصدی که در سایر نقاط جهان موجود است استفاده کنند. اپل یک ماشین‌حساب هزینه دارد که به توسعه‌دهندگان کمک می‌کند تا تعیین کنند با راه‌اندازی موجود، با راه‌اندازی جدید، با راه‌اندازی جدید با استفاده از فروشگاه‌های برنامه جایگزین، و با راه‌اندازی جدید با استفاده از اپ استور، چه چیزی پرداخت خواهند کرد.

کاربران می توانند در صورت تمایل، فروشگاه برنامه جایگزین ترجیحی خود را به عنوان فروشگاه برنامه پیش فرض در دستگاه خود تنظیم کنند. کاربران اتحادیه اروپا گزینه ای برای این کار در برنامه تنظیمات خواهند دید.

تعداد زیادی از تغییرات پشت صحنه وجود دارد که این ویژگی را در اتحادیه اروپا فعال می کند، با به روز رسانی برای انواع پیام های سیستم. به عنوان مثال، هنگامی که یک برنامه از یک فروشگاه برنامه جایگزین حاوی بدافزار است و صفحه های جدیدی برای تأیید اطلاعات از یک برنامه جایگزین وجود دارد، کاربران در اتحادیه اروپا یک هشدار پاپ آپ دریافت می کنند.

تنظیمات Screen Time به والدین اجازه می‌دهد تصمیم بگیرند که آیا دستگاه‌های فرزندانشان قادر به نصب برنامه‌ها از بازارهای برنامه‌های جایگزین هستند یا خیر.

گزینه های پرداخت جایگزین

اپل همچنین به برنامه‌ها اجازه می‌دهد از گزینه‌های پرداخت جایگزین در برنامه‌های خود استفاده کنند و دیگر نیازی به استفاده از خرید درون‌برنامه نیست. توسعه دهندگانی که اپلیکیشن ها را از طریق اپ استور توزیع می کنند و از گزینه پرداخت جایگزین استفاده می کنند، سه درصد تخفیف در هزینه های اپ استور خود خواهند دید.

توسعه دهندگانی که از طریق برنامه های جایگزین توزیع می کنند و همچنین از گزینه پرداخت جایگزین استفاده می کنند، هیچ هزینه ای فراتر از هزینه تعیین شده 0.50 یورو برای هر کاربر به اپل پرداخت نمی کنند.

با پرداخت های جایگزین، خرید کالاها و خدمات دیجیتالی را می توان مستقیماً در یک برنامه انجام داد یا یک توسعه دهنده می تواند انتخاب کند که به وب سایت خود پیوند داده شود تا کاربر پرداخت کند. اپل از توسعه دهندگان می خواهد که از یک ارائه دهنده پرداخت ایمن و شناخته شده استفاده کنند.

به‌روزرسانی‌های مرورگر شخص ثالث

پس از به‌روزرسانی به iOS 17.4، کاربران اتحادیه اروپا که Safari را باز می‌کنند، یک پاپ آپ را مشاهده می‌کنند که به آنها امکان می‌دهد یک گزینه مرورگر پیش‌فرض جدید را از فهرست محبوب‌ترین مرورگرهای iOS انتخاب کنند.

اپل همچنین به موتورهای مرورگر جایگزین اجازه می دهد و مرورگرهایی مانند Chrome را به موتور WebKit محدود نمی کند.

دسترسی NFC

برنامه‌های پرداخت شخص ثالث و بانک‌ها به تراشه NFC در آیفون در iOS 17.4 دسترسی دارند و می‌توانند بدون استفاده از Apple Pay یا برنامه Wallet در منطقه اقتصادی اروپا، پرداخت‌های غیرلمسی را مستقیماً روی آیفون ارائه دهند. کاربران می‌توانند یک ارائه‌دهنده پرداخت بدون تماس پیش‌فرض را تنظیم کنند که در پایانه‌های «تاپ به پرداخت» یا زمانی که دکمه کناری روی آیفون دو بار فشار داده می‌شود، فعال می‌شود.

گزینه تنظیم ارائه‌دهنده پرداخت بدون تماس پیش‌فرض در برنامه تنظیمات در اتحادیه اروپا موجود است، و این بخش همچنین جزئیات مربوط به همه برنامه‌هایی را که درخواست کرده‌اند و به آنها دسترسی به پرداخت بدون تماس داده شده است، ارائه می‌کند.

کاربران اتحادیه اروپا همچنین می‌توانند برنامه پیش‌فرض Wallet را در آیفون تغییر دهند.

تغییرات برنامه بازی

برنامه‌های بازی استریم اکنون در اپ استور در سراسر جهان مجاز هستند، به این معنی که خدماتی مانند Xbox Cloud Gaming و Nvidia GeForce NOW می‌توانند به‌عنوان برنامه‌های مستقل آیفون و آی‌پد ارائه شوند.

اپل قبلاً فقط اجازه می داد خدمات بازی های ابری از طریق وب ارائه شود، اما برنامه های اختصاصی که به کاربران اجازه می دهد بازی ها را از سرورها پخش کنند اکنون مجاز هستند.

مینی برنامه ها، مینی بازی ها، چت بات ها و افزونه ها نیز اکنون می توانند از سیستم خرید درون برنامه ای استفاده کنند.

ایموجی جدید

نسخه بتای iOS 17.4 کاراکترهای ایموجی جدیدی را اضافه می کند که شامل لیمو، قارچ قهوه ای خوراکی، ققنوس، زنجیره شکسته، تکان دادن سر به صورت عمودی (مانند تکان دادن “بله”) و تکان دادن سر به صورت افقی (تکان دادن سر “نه”) می شود.

iOS 17


این ایموجی‌ها بخشی از به‌روزرسانی یونیکد 15.1 هستند که در سپتامبر 2023 تأیید شد.

پیام رسانی با سیری

تنظیمات ارسال خودکار پیام‌ها در زیر سیری و جستجو به «پیام‌رسانی با سیری‌» تغییر نام داده است و گزینه‌ای برای تنظیم سیری برای خواندن پیام‌های دریافتی به زبان خاصی مانند اسپانیایی، فرانسوی، آلمانی، چینی و بسیاری دیگر وجود دارد.

ios 17 4 پیام رسانی با سیری


این تغییر زبان اصلی را که Siri به آن گوش می دهد و به آن پاسخ می دهد به روز نمی کند، بلکه محدود به پخش پیام است.

پادکست و موسیقی

برگه‌های «Listen Now» در Apple Music و Podcasts به «Home» تغییر نام داده‌اند.

خانه موزیک اپل

رونوشت های پادکست

برنامه پادکست اکنون رونوشت هایی را ارائه می دهد، مشابه نحوه کار اشعار در برنامه Apple Music.

رونوشت برنامه پادکست


پادکست‌ها همچنین از نوار Apple Music در حال پخش در هنگام جمع شدن استفاده می‌کنند.

سافاری

نوار URL/جستجو در سافاری اکنون گسترده تر از قبل شده است.

نوار آدرس سافاری گسترده تر iOS 17 4

حفاظت از دستگاه دزدیده شده

در بخش محافظت از دستگاه دزدیده شده در برنامه تنظیمات، اکنون گزینه ای وجود دارد که همیشه یا فقط زمانی که از مکان های آشنا دور هستید، به تاخیر امنیتی نیاز دارید.

محافظت از دستگاه دزدیده شده iOS 17 4

پشتیبانی از CarPlay نسل بعدی

نسل بعدی CarPlay قرار است اواخر سال 2024 در ایالات متحده راه اندازی شود و کد در iOS 17.4 به هشت برنامه جدید CarPlay اشاره می کند.

  • دوربین ماشین: این برنامه فید دوربین دید عقب خودرو را نمایش می دهد.
  • شارژ: برای خودروهای برقی، این برنامه سطح باتری، وضعیت شارژ، زمان باقی مانده تا شارژ کامل باتری و موارد دیگر را نمایش می دهد.
  • اقلیم: این برنامه دسترسی به کنترل‌های آب و هوای خودرو را در داخل CarPlay فراهم می‌کند و به شما امکان می‌دهد دمای تهویه مطبوع یا سیستم گرمایش، سرعت فن، صندلی‌های گرم شونده، فرمان گرم شونده و غیره را تنظیم کنید.
  • بسته شدن ها: این برنامه در صورت باز شدن هر یک از درهای خودرو نمایش داده می شود و همچنین ممکن است علائم هشدار دهنده خودرو را نمایش دهد.
  • رسانه ها: این برنامه دسترسی به کنترل‌های ایستگاه رادیویی FM و AM در CarPlay را به همراه سایر گزینه‌های رسانه مانند SiriusXM فراهم می‌کند. مشخص نیست که آیا SiriusXM اتصال ماهواره‌ای را ارائه می‌کند یا محدود به جریان اینترنت خواهد بود. کاربران می توانند از لیستی از ژانرهای موسیقی مانند Top 40 و Rock انتخاب کنند.
  • فشار تایر: این برنامه فشار هوا را برای هر یک از لاستیک های خودرو نشان می دهد و هشدارهای فشار کم، فشار بالا و پنچر شدن لاستیک را ارائه می دهد.
  • سفرها: این برنامه انواع داده‌های مرتبط با رانندگی، از جمله میانگین سرعت خودرو، مصرف سوخت یا بهره‌وری انرژی، کل زمان سپری شده و مسافت طی شده در یک سفر و موارد دیگر را ارائه می‌دهد.

تصویری در iOS 17.4 بتای نشان می‌دهد که CarPlay نیز احتمالاً پس از خاموش کردن خودرو توسط راننده، صفحه «خداحافظ» را نشان می‌دهد.

نسل بعدی CarPlay خداحافظ

SharePlay

کنترل موسیقی SharePlay به HomePod و Apple TV با iOS 17.4 و tvOS 17.4 در حال گسترش است. با استفاده از این ویژگی، خانواده و دوستان کاربر می توانند موسیقی در حال پخش روی هوم پاد یا تلویزیون اپل را تا زمانی که کاربر اجازه داده باشد، کنترل کنند.

قابلیت گسترش دادن قابلیت SharePlay Music Control 2


شخصی که صاحب هوم پاد یا Apple TV است باید اشتراک Apple Music داشته باشد، اما شخصی که به SharePlay دسترسی دارد می‌تواند با استفاده از Apple Music بدون اشتراک موسیقی پخش کند.

اتصال به هوم پاد یا اپل تی‌وی برای استفاده از SharePlay را می‌توان با اسکن یک کد QR در آیفون صاحب دستگاه (برای هوم پاد) یا اپل تی‌وی انجام داد. کاربران می توانند در همان فضا یا از راه دور به یک دستگاه متصل شوند.

فعالیت زنده کرونومتر

iOS 17.4 یک عملکرد Live Activity برای ویژگی کرونومتر در آیفون اضافه می کند. هنگامی که از طریق برنامه ساعت فعال می شود، کرونومتر اکنون در جزیره پویا و در صفحه قفل نمایش داده می شود.

کرونومتر ios 17 4


کنترل‌هایی برای مکث کرونومتر، پاک کردن آن و شروع یک دور جدید وجود دارد.

اپلیکیشن Apple TV

بخش «نحوه تماشا» در برنامه Apple TV‌ که نشان می‌دهد اکنون می‌توان یک فیلم یا برنامه تلویزیونی را مشاهده کرد، به جای رابط کارت، یک رابط فهرست دارد.

ios 17 4 چگونه تماشا کنیم

اپ استور

ویژگی خرید اپ استور اکنون تاریخچه خرید کل حساب را برای Apple ID نشان می دهد. این شامل خریدهای تلویزیونی و فیلم، خرید موسیقی، اشتراک و خرید برنامه است و همان رابطی است که هنگام دسترسی به اطلاعات خرید برای هر Apple ID موجود است.

تاریخچه خرید اپ استور iOS 17 4


برنامه‌ها هنوز فهرست شده‌اند، اما در بخش جدید «برنامه‌ها».

یک ویجت جدید ساعت دیجیتال شهری وجود دارد که می تواند به صفحه اصلی یا صفحه قفل اضافه شود.

آی او اس 17 4 دیجیتال شهری

تاریخ انتشار

اپل iOS 17.4 را در ماه مارس و احتمالاً در هفته اول ماه منتشر خواهد کرد.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا