بررسی تخصصی

ویژگی های آیفون که ما همچنان منتظر انتشار iOS 16.2 هستیم

اپل iOS 16.2 را در این هفته با بسیاری از ویژگی‌های جدید منتشر کرد، از جمله اپلیکیشن تخته سفید دیجیتال Freeform، Apple Music Sing، حفاظت از داده‌های پیشرفته برای کاربران آمریکایی و غیره. اکنون توجه به iOS 16.3 معطوف شده است که این هفته باید وارد آزمایش بتا شود.


در زیر، پنج ویژگی آتی آیفون را که اپل قبلاً اعلام کرده اما هنوز راه‌اندازی نکرده است، مرور کرده‌ایم، مانند گزینه تامین مالی Apple Pay Later و حساب پس‌انداز اپل کارت برای کسب سود روزانه نقدی. این امکان وجود دارد که برخی از ویژگی ها بخشی از iOS 16.3 باشند، در حالی که برخی دیگر ممکن است تا iOS 16.4 یا بالاتر ظاهر نشوند.

حفاظت از داده های پیشرفته در کشورهای بیشتر

Apple advanced security Advanced Data Protection screen Feature greenblue - ویژگی های آیفون که ما همچنان منتظر انتشار iOS 16.2 هستیم


اپل اخیراً یک ویژگی اختیاری حفاظت از داده‌های پیشرفته را معرفی کرده است که در صورت فعال بودن، رمزگذاری سرتاسر را به بسیاری از قسمت‌های اضافی iCloud گسترش می‌دهد، از جمله پشتیبان‌گیری iCloud، عکس‌ها، یادداشت‌ها، یادآوری‌ها، یادداشت‌های صوتی و موارد دیگر. این ویژگی در iOS 16.2 و سایر به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری که این هفته برای کاربران آمریکایی منتشر شد فعال شد و طبق گفته اپل در اوایل سال 2023 در سایر نقاط جهان عرضه خواهد شد.

دقیقاً مشخص نیست که حفاظت پیشرفته داده در کشورهای دیگر چه زمانی در دسترس خواهد بود، اما با توجه به بازه زمانی اولیه سال 2023، این امکان وجود دارد که این ویژگی در نسخه‌های بتا آتی مانند iOS 16.3 یا iOS 16.4 برای آیفون فعال شود.

Apple Pay Later


Apple Pay Later که در ماه ژوئن در WWDC 2022 معرفی شد، یک ویژگی مالی است که به مشتریان واجد شرایط در ایالات متحده این امکان را می دهد که خرید را به چهار پرداخت مساوی طی شش هفته، بدون بهره یا کارمزدی برای پرداخت تقسیم کنند. این ویژگی در اپلیکیشن Wallet تعبیه شده و برای خرید آنلاین و در اپلیکیشن‌های آیفون و آیپد در دسترس خواهد بود.
هفت ویژگی iOS در سال 2023 راه اندازی یا گسترش می یابد
>

در صفحه ویژگی‌های iOS 16، اپل می‌گوید Apple Pay Later در به‌روزرسانی نرم‌افزاری آینده برای متقاضیان واجد شرایط در ایالات متحده ارائه می‌شود و ممکن است در همه ایالت‌ها در دسترس نباشد. Apple Pay Later با انتشار iOS 16.2 و بلومبرگMark Gurman پیشنهاد کرده است که این ویژگی ممکن است تا iOS 16.4 سال آینده راه اندازی نشود.

کلیدهای امنیتی برای Apple ID


اپل اخیراً یک ویژگی کلیدهای امنیتی جدید برای Apple ID را پیش‌نمایش کرده است که گفته است در اوایل سال 2023 در سطح جهانی در دسترس خواهد بود. این ویژگی به کاربران این امکان را می‌دهد که از کلیدهای امنیتی سخت‌افزاری برای محافظت بیشتر از حساب خود استفاده کنند. برای کاربرانی که این ویژگی را فعال می‌کنند، «کلیدهای امنیتی» با نیاز به کلید امنیتی سخت‌افزاری به‌عنوان یکی از دو عامل به‌جای کد تأیید از یک دستگاه دیگر اپل، احراز هویت دو مرحله‌ای اپل را تقویت می‌کند.

اپل قصد ندارد کلیدهای امنیتی سخت افزاری خود را منتشر کند. این ویژگی متکی به کلیدهای امنیتی شخص ثالث است که از برندهایی مانند Yubico در دسترس است.

حساب پس انداز اپل کارت

Apple Card Savings Account JPG - ویژگی های آیفون که ما همچنان منتظر انتشار iOS 16.2 هستیم


در ماه اکتبر، اپل اعلام کرد که کاربران اپل کارت به زودی می توانند یک حساب پس انداز با بازده جدید از گلدمن ساکس باز کنند و پاداش های نقدی روزانه خود را به طور خودکار به آن واریز کنند، بدون کارمزد، بدون حداقل سپرده، و بدون نیاز به حداقل موجودی. . این حساب از طریق برنامه Wallet در آیفون مدیریت می شود.

حساب پس‌انداز در یادداشت‌های انتشار برای iOS 16.1 Release Candidate ذکر شده بود، اما با آن به‌روزرسانی راه‌اندازی نشد. این حساب پس انداز نیز با iOS 16.2 راه اندازی نشد، بنابراین مشخص نیست چه زمانی در دسترس خواهد بود.

اپلیکیشن آیفون برای مرور بیش از 600 باند اپل واچ به‌روزرسانی بزرگی دریافت کرد
>

پس از راه‌اندازی حساب، تمام روزانه نقدی دریافتی از آن نقطه به بعد به‌طور خودکار به آن واریز می‌شود و شروع به کسب سود می‌کند، مگر اینکه کاربر تصمیم بگیرد که روزانه نقدی را به موجودی Apple Cash خود اضافه کند. اپل کارت برای خریدهای انجام شده با Apple Pay 2 تا 3٪ نقدی روزانه و 1٪ برای خریدهای انجام شده با کارت فیزیکی ارائه می دهد.

کارت اعتباری اپل که در سال 2019 راه اندازی شد، در انحصار ایالات متحده باقی می ماند.

اپل کلاسیک


در آگوست 2021، اپل از خرید سرویس موسیقی کلاسیک Primephonic خبر داد. در یک بیانیه مطبوعاتی، اپل اعلام کرد که قصد دارد در سال 2022 یک برنامه اختصاصی موسیقی کلاسیک را راه اندازی کند که رابط کاربری Primephonic را با ویژگی های اضافی ترکیب می کند، اما سال تقریباً به پایان رسیده است و شرکت از آن زمان تاکنون در مورد این برنامه اظهار نظر نکرده است.

در اوایل سال جاری، ارجاعات در سطح کد به برنامه “Apple Classical” در نسخه بتا برنامه Apple Music برای اندروید و iOS 15.5 کشف شد. این ارجاعات هرگز در معرض دید عموم قرار نگرفتند، اما می توانست نشان دهد که اپل قصد دارد یا حداقل قصد دارد نام اپلیکیشن را به جای Apple Music Classical “Apple Classical” بگذارد. حتی ارجاعات بیشتری به برنامه موسیقی کلاسیک در یک فایل XML در سرورهای اپل در اواخر سپتامبر کشف شد.

اگر برنامه Apple Classical تا به حال راه اندازی شود، مشخص نیست که آیا این برنامه در iOS ساخته می شود یا فقط از طریق اپ استور در دسترس قرار می گیرد.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا