بررسی تخصصی

آیفون 15 پرو می‌تواند به جای سوئیچ، دارای دکمه‌ی بی‌صدا کردن صدا، دکمه‌ی بی‌صدا کردن صدا باشد.

شایعات متعددی حاکی از آن است که تعداد انگشت شماری از تغییرات طراحی برای آیفون 15 پرو و ​​آیفون 15 پرو مکس در حال رخ دادن است، اما یکی از شایعات که تاکنون مورد توجه قرار گرفته، این است که کنترل‌های صدا در کنار دستگاه به صورت تکی هستند. دکمه راکر یکپارچه

iPhone 15 Pro Blue Feature - آیفون 15 پرو می‌تواند به جای سوئیچ، دارای دکمه‌ی بی‌صدا کردن صدا، دکمه‌ی بی‌صدا کردن صدا باشد.
همانطور که توسط YouTuber ZoneOfTech در توییتراپل معمولاً از دو پین برای اتصال هر دکمه به شاسی استفاده می‌کند، اما در جدیدترین رندرهای مبتنی بر نقشه‌های لو رفته آیفون 15 پرو CAD، تنها دو پین در یک تورفتگی نشان داده می‌شوند که معمولاً دکمه‌های تنظیم صدا در آن قرار می‌گیرند. در مقابل، رندرهای مبتنی بر CAD از آیفون 15 معمولی دو اسلات مجزا با چهار پین را در مجموع نشان می‌دهند.

ZoneOfTech در طول ساخت کانسپت iPhone 15 Pro خود بر اساس CADهای فاش شده، “100% مطمئن شده است” که iPhone 15 Pro به جای دو دکمه جداگانه، از یک دکمه بلند صدا یکپارچه برخوردار است. علاوه بر این، ZoneOfTech به همان اندازه مطمئن است که “سوئیچ بی صدا نیز به جای دکمه بالا و پایین که اکنون در اختیار داریم، به یک دکمه فشاری واحد تغییر می کند.”

شایعات حاکی از آن است که اپل در حال استفاده از دکمه‌های حالت جامد با بازخورد لمسی برای کنترل‌های پاور و صدا در مدل‌های آینده ‌آیفون 15 پرو است و به نظر می‌رسد که یک دکمه ولوم حالت جامد واحد، لمس را در بالا تشخیص می‌دهد (“بالا” ) و پایین (“پایین”) به پایان می رسد و یک دکمه بی صدا لمسی جایگزین سوئیچ کلاسیک می شود.

شایعه شده است که سری آیفون 15 دارای نمایشگرهای OLED با انرژی کارآمدتر است
>

مشخص نیست که دکمه‌های لمسی جدید چگونه از طریق کیس‌ها کار می‌کنند، به خصوص اگر به تماس مستقیم با لمس نیاز داشته باشند. به همین ترتیب، در شرایطی که آیفون ممکن است آنطور که انتظار می رود کار نکند، باید راه حل هایی برای تطبیق بازیابی دستگاه وجود داشته باشد. نکته مثبت این است که فناوری دکمه های حالت جامد می تواند محافظت در برابر گرد و غبار و آب را بهبود بخشد، زیرا به مکانیک فشار فیزیکی نیاز ندارد، اما به سخت افزار اضافی در داخل آیفون نیاز دارد.

شایعه شده است که اپل دو موتور Taptic دیگر را به مدل‌های آیفون 15 پرو اضافه می‌کند تا دکمه‌های حالت جامد را فعال کنند. (مدل های فعلی آیفون دارای یک موتور Taptic برای بازخورد لمسی هستند.) انتظار می رود مدل های معمولی آیفون 15 دکمه های مکانیکی را حفظ کنند.

iphone 3gs button - آیفون 15 پرو می‌تواند به جای سوئیچ، دارای دکمه‌ی بی‌صدا کردن صدا، دکمه‌ی بی‌صدا کردن صدا باشد.

سوئیچ و دکمه یکپارچه صدا در iPhone 3GS را قطع کنید (اعتبار تصویر: iFixit)

آیفون اصلی دارای یک دکمه صدا یکپارچه خارجی یا یک دکمه بلند بلند در هر دو انتها بود. این طراحی دکمه روی آیفون 3G و آیفون 3GS باقی ماند. برای آیفون 4، راکر با دو دکمه دایره‌ای جایگزین شد که در نهایت به دکمه‌های جدا از هم قرص‌شکل در آیفون 6 تغییر یافتند. تا آیفون 14 از تغییرات شکل قرص استفاده شده است.

آیا ترجیح دکمه دارید؟ در نظرات به ما اطلاع دهید. و برای اطلاعات بیشتر در مورد انتظارات از مدل‌های iPhone 15 Pro، خلاصه اختصاصی ما را با همه شایعات بررسی کنید.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا