بررسی تخصصی

Kuo: لنز دوربین پریسکوپ در سال 2024 به مدل iPhone 16 Pro Max محدود می شود

به گفته مینگ چی، تحلیلگر اپل، آیفون 16 پرو مکس 2024 (یا اولترا در صورتی که اپل طرح نامگذاری آیفون را تغییر دهد) همچنان تنها مدل آیفونی خواهد بود که سال آینده دوربین پریسکوپی پیشرفته و ارتقا یافته با قابلیت های زوم جدید دریافت می کند. کو.

iPhone 14 Pro Rear Camera - Kuo: لنز دوربین پریسکوپ در سال 2024 به مدل iPhone 16 Pro Max محدود می شود
همانطور که قبلا چندین بار شایعه شده است، اپل امسال فناوری لنز پریسکوپ را به آیفون 15 پرو مکس بزرگتر محدود خواهد کرد، شاید به دلیل فضایی که سخت افزار نیاز دارد. انحصار نگه داشتن لنز پریسکوپ برای آیفون 16 پرو مکس نیز باعث می‌شود که اپل سنتی را بشکند که اغلب ویژگی‌های جدیدی را به عنوان انحصاری برای یک آیفون معرفی می‌کند و بعداً با عرضه دستگاه‌های نسل بعدی به مدل‌های دیگر آیفون گسترش می‌یابد.

اطلاعات کو در تضاد با گزارش اخیر است الککه گفته شده است که لنز پریسکوپ “Folded Zoom” هم در آیفون 16 پرو و ​​هم در آیفون 16 پرو مکس سال آینده در دسترس خواهد بود.

با یک لنز پریسکوپ، نور توسط یک آینه زاویه دار به سمت سنسور تصویر در دوربین منعکس می شود. تغییر جهت امکان سیستم لنز تله فوتو “تا شده” را برای بهبود قابلیت های زوم اپتیکال بدون تاری که با زوم دیجیتال همراه است، می دهد.

iPhone 14 Pro: Dynamic Island چه می کند و چگونه از آن استفاده کنید
>

فناوری لنز پریسکوپ در حال حاضر توسط رقبای اپل مانند سامسونگ استفاده می شود و آیفون 15 پرو مکس می تواند تا 6 برابر زوم اپتیکال داشته باشد که نسبت به زوم اپتیکال 3 برابری فعلی در مدل های آیفون 14 پرو بهبود یافته است.

در چند سال گذشته، آیفون‌های پرو و ​​پرو مکس ویژگی‌های مشابهی را ارائه کرده‌اند و عمر باتری جدا از اندازه نمایشگر، اصلی‌ترین ویژگی تمایز بین دستگاه‌ها بوده است. محدود کردن فناوری زوم پریسکوپ به Pro Max احتمالاً کسانی را که دوست دارند جدیدترین فناوری را داشته باشند اما به اندازه بزرگتر 6.7 اینچی اهمیت نمی دهند، ناامید خواهد کرد.

از آنجایی که اپل در حال اضافه کردن ویژگی های بیشتری به آیفون 15 پرو مکس 6.7 اینچی بزرگتر است، شایعاتی وجود دارد که می توان آن را آیفون 15 اولترا، مشابه اپل واچ اولترا نامید.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا