بررسی تخصصی

متا امیدوار است که Apple Vision Pro فضای هدست را دوباره تقویت کند

متا “خوشبین” است که راه اندازی Apple Vision Pro به تقویت مجدد بازار هدست کمک می کند و کاربران بیشتری را به سمت دستگاه های Quest سوق می دهد. مجله ی وال استریت گزارش.

متا کوئست 3

متا کوئست 3

متا که قبلاً با نام فیس بوک شناخته می شد، در سال 2021 نام خود را تا حدی تغییر داد تا دیدگاه خود را در مورد “متاورس” آینده که در آن افراد هدست های آن را می پوشند و در یک واقعیت کاملا مجازی با یکدیگر تعامل می کنند، منتقل کند.

سه سال بعد و پس از سرمایه‌گذاری 50 میلیارد دلاری، دستگاه‌های کوئست متا به سختی 1 درصد از درآمد شرکت رسانه‌های اجتماعی را تشکیل می‌دهند، و متاورس مفهومی تا حد زیادی مبهم باقی مانده است که تاکنون نتوانسته تصورات مشتریان را جلب کند.

اما با توجه به عرضه اپل ویژن پرو در 2 فوریه، تنها چند روز دیگر، مدیران متا ورود اپل به بازار را به‌عنوان تأییدیه احتمالی قمار AR/VR مدیرعامل مارک زاکربرگ می‌دانند که می‌تواند مشتریان بیشتری را به فضای هدست بکشاند. که با او صحبت کرد WSJ.

طبق این گزارش، کارمندان متا «کوئست و اکوسیستم نرم‌افزاری آن را به عنوان یک جایگزین اصلی برای اپل در فضا می‌بینند که نقش اندروید گوگل در گوشی‌های هوشمند را ایفا می‌کند».

متا امیدوار است که سازندگان نرم افزار برای توسعه برنامه هایی الهام بگیرند که به طور فزاینده ای کاربران را به فضا بکشاند و افراد بیشتری را قادر به تجربه محیط های مجازی جدید کند، با دستگاه های Quest زیر 500 دلاری که جایگزین مقرون به صرفه تری برای هدست 3499 دلاری اپل ارائه می دهند. .

مدیران متا همچنین تحت تأثیر مفهوم محاسبات فضایی اپل قرار گرفته‌اند که بر واقعیت ترکیبی از طریق پوشاندن تصاویر مجازی بر روی محیط واقعی تأکید می‌کند. اپل Vision Pro را در ژوئن 2023 رونمایی کرد و در این میان متا به طور فزاینده ای بر روی واقعیت ترکیبی تمرکز کرده است. WSJمنابع

علاوه بر این، برخی از توسعه دهندگان برنامه های خود را ساده می کنند و از طراحی اپل حمایت می کنند که به کاربران اجازه می دهد از چشم ها و انگشتان خود برای کنترل یا دستکاری آنچه می بینند استفاده کنند. Meta’s Quest در درجه اول به استفاده از کنترلرها برای بازی ها یا برنامه ها متکی است، اگرچه می تواند با حرکات انگشت کار کند.

قابل توجه است که اپل در هر فرصتی از چشم انداز واقعیت دیجیتال متا دوری کرده است. به عنوان مثال، معاون اپل در بازاریابی جهانی، گرگ جوسویاک، گفته است که “metaverse” کلمه ای است که او هرگز از آن استفاده نخواهد کرد. به طور مشابه، از تیم کوک در سال 2022 نقل شده است که گفته است “مطمئن نیست که یک فرد معمولی بتواند به شما بگوید متاورس چیست.”

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا