بررسی تخصصی

مایکروسافت در حال بررسی ساخت اپلیکیشن همه در یک برای جستجو، خرید، پیام رسانی و موارد دیگر است

مایکروسافت به دنبال ساخت یک “فوق العاده برنامه” است که پلتفرم پیام رسانی، خرید، جستجوی وب و اخبار را در یک برنامه واحد ترکیب کند، تلاشی آشکار برای دنبال کردن پلتفرم های فروشگاه اپلیکیشن اپل و گوگل.


بر اساس گزارش امروز توسط اطلاعات، مایکروسافت در مراحل اولیه ساخت یک “برنامه فوق العاده” به دستور ساتیا نادلا، مدیرعامل این شرکت بوده است. نادلا به تیم‌های مایکروسافت دستور داده است تا Bing، موتور جستجوی این شرکت، را در سایر سرویس‌ها و برنامه‌ها، مانند Microsoft Teams و Outlook، به عنوان زمینه‌ای برای «برنامه فوق‌العاده» ادغام کنند.

در حالی که مشخص نیست که آیا مایکروسافت در نهایت چنین برنامه ای را راه اندازی خواهد کرد یا خیر، افرادی که از این بحث ها مطلع هستند می گویند، مدیر عامل شرکت ساتیا نادلا با فشار دادن موتور جستجوی بینگ برای کار بهتر با سایر محصولات موبایل مایکروسافت، زمینه را ایجاد کرده است. به عنوان مثال، او به بینگ دستور داده است تا با برنامه‌های پیام‌رسانی و ایمیل Outlook مایکروسافت تیمز ادغام شود و اشتراک‌گذاری نتایج جستجو در پیام‌ها را برای مشتریان آسان‌تر کند. سخنگوی مایکروسافت برای این مقاله نظری نداد.

مایکروسافت یک شرکت کاملاً مصرف کننده نیست، زیرا بیشتر تجارت آن از فروش نرم افزار و فروش شرکتی است. مایکروسافت اعلام کرده است که با ارائه خدمات مستقیم به مشتریان، مانند «برنامه فوق‌العاده»، جاه‌طلبی بیشتری برای مصرف‌کننده‌پسند شدن دارد. مایکروسافت در گذشته نتوانسته اپلیکیشن‌های بزرگ و پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی مانند TikTok و Pinterest را خریداری کند که می‌توانست بخشی از برنامه‌های بزرگ‌تر این شرکت باشد.

اپل دومین بتا را از watchOS 9 به توسعه دهندگان می دهد
>

گزارش امروز همچنین برخی از تلاش های ناموفق مایکروسافت در گذشته برای پیشی گرفتن از گوگل برای تبدیل شدن به موتور جستجوی پیش فرض را نشان می دهد.
در آیفون گوگل سالانه میلیاردها دلار به اپل می‌پردازد تا آیفون را به صورت پیش‌فرض باقی بماند و در حالی که کاربران می‌توانند آن را تغییر دهند، تنظیمات پیش‌فرض Bing مایکروسافت را در مضیقه قرار می‌دهد. مطابق با اطلاعات، مایکروسافت مذاکرات سطح بالایی با اپل داشته است تا سعی کند از گوگل به عنوان موتور جستجوی پیش فرض پیشی بگیرد اما هر بار شکست خورد.

به گفته یکی از کارمندان سابق که در جریان این وضعیت قرار گرفته است، مایکروسافت به طور دوره ای برای قرارداد جستجوی موبایل اپل پیشنهاد داده است، اما گوگل هر بار برنده این معامله بوده است. این شخص گفت که مذاکرات معمولاً مستقیماً بین نادلا و مدیران ارشد اپل پشت درهای بسته انجام می شود و بسیاری از مدیران ارشد مایکروسافت را در مورد این روند در تاریکی قرار می دهد.

این گزارش خاطرنشان می کند که مایکروسافت در سال 2012 یک کمپین روابط عمومی راه اندازی کرد تا نشان دهد که چگونه Bing در مقایسه با گوگل برای افراد دارای ناتوانی بینایی قابل استفاده تر است. این شیرین کاری روابط عمومی «برای جلب رضایت اپل کافی نبود».

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا