بررسی تخصصی

نتفلیکس برنامه ای را برای ویژن پرو توسعه نمی دهد زیرا هدست برای مشترکین «مقیاس فرعی» و «مرتبط» نیست

هنگامی که Vision Pro راه اندازی می شود، برخی از برنامه های محبوب مانند Netflix، YouTube، یا Spotify را ارائه نخواهد کرد و در عوض کاربران به دسترسی به این خدمات از طریق مرورگر وب سافاری در دستگاه منحرف می شوند.

نتفلیکس کوچکتر 4
در مصاحبه با استراتژیکگرگ پیترز، مدیرعامل نتفلیکس در اوایل این هفته توضیح داد که نتفلیکس در حال حاضر برنامه‌ای برای توسعه برنامه Vision Pro ندارد زیرا دستگاه آنقدر خرده‌مقیاس است که برای اکثر اعضای نتفلیکس «واقعاً ارتباط خاصی ندارد».

پیترز گفت که نتفلیکس باید مراقب نحوه خرج کردن پول باشد و اطمینان حاصل کند که منابع در مناطقی سرمایه گذاری نمی شوند که بازدهی ندارند.

شما در حال حاضر خیلی سریع به یک خوب رسیدید. نه به دلیل عدم تمایل یا عدم تمایل به انجام این کار، اما حتی زمانی که متوجه می‌شوید ما به چشم‌انداز دستگاه‌ها نزدیک به همه‌جانبه نگاه می‌کنیم، تصمیماتی که منجر به آن می‌شود این است که ما سعی می‌کنیم و در مورد آن بسیار دقیق باشیم، “تلاش برای ادغام چیست؟ هر مجموعه ای از دستگاه ها و چه سودی برای اعضایی که ما به آنها خدمت می کنیم؟ ما باید مراقب باشیم که مطمئن شویم در مکان‌هایی سرمایه‌گذاری نمی‌کنیم که واقعاً بازدهی ندارند، و می‌توانم بگویم با Vision Pro خواهیم دید که کارها به کجا می‌رود. مطمئناً ما همیشه در حال مذاکره با اپل هستیم تا آن را بفهمیم، اما در حال حاضر، دستگاه به قدری زیر مقیاس است که واقعاً به بسیاری از اعضای ما مرتبط نیست.

پیترز اشاره کرد که نتفلیکس برنامه آینده ویژن پرو را رد نمی کند. او در مورد اپل گفت: «ما همیشه بحث‌های فعالی داشته‌ایم که چگونه می‌توانیم به یکدیگر کمک کنیم. “گاهی اوقات ما فضای زیادی برای همپوشانی پیدا می کنیم. می توانیم خیلی خیلی سریع حرکت کنیم. گاهی اوقات کمی بیشتر طول می کشد.”

ویژن پرو 3500 دلار قیمت دارد که آن را از محدوده بسیاری از مشتریان اپل خارج می کند و طبق شایعات، اپل تعداد محدودی از دستگاه ها را در سال 2024 تولید می کند. مینگ چی کو، تحلیلگر اپل، اخیراً گفت که اپل هنگام پیش‌سفارش بین 160000 تا 180000 دستگاه فروخت و این شرکت تنها حدود 500000 دستگاه را در سال روانه بازار خواهد کرد.

با وجود تقاضای اولیه، Kuo گفت که Vision Pro “هنوز یک محصول بسیار خاص است”، دیدگاهی که به نظر می رسد توسط برخی از شرکت های قابل توجهی که برنامه هایی برای دستگاه ایجاد نمی کنند، مشترک است.

Vision Pro می‌تواند برنامه‌های آی‌پد را بدون هیچ تلاشی از سوی توسعه‌دهندگان اجرا کند، اما نتفلیکس ترجیح داده است که برنامه Netflix ‌iPad را در هدست در دسترس قرار ندهد. پیترز دلیل آن را توضیح نداد. در عوض، مشترکین نتفلیکس باید نتفلیکس را از طریق مرورگر وب ویژن پرو تماشا کنند.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا