بررسی تخصصی

دنیل اک، مدیرعامل اسپاتیفای درباره تغییرات اتحادیه اروپا اپل: «آنها فکر می‌کنند قوانین برای آنها اعمال نمی‌شود»

مدیر عامل اسپاتیفای، دنیل EK، امروز در یک پست وبلاگی از تغییرات اکوسیستم اپلیکیشن‌هایی که اپل در اتحادیه اروپا تحت قانون بازارهای دیجیتال اعمال کرده است انتقاد کرد و اپل را متهم کرد که “طرح جدیدی را ارائه می‌کند که یک مسخره کامل و کامل است” به بهانه دروغین انطباق و امتیازات».

ویژگی عمومی Spotify
اک می گوید که اپل “فکر نمی کند قوانین در مورد آنها اعمال می شود” و او معتقد است که اکثر توسعه دهندگان برنامه نمی توانند شرایط جدید اپل را بپذیرند.

به گفته Ek، 0.50 یورو هزینه فناوری هسته ای که در هر نصب در سال (پس از 1 میلیون نصب) جمع آوری می شود، “اخاذی” است. همراه با کاهش کمیسیون از طریق فروشگاه App (10-20٪ بسته به گزینه های انتخاب شده)، Ek ادعا می کند که توسعه دهندگان برنامه های محبوب “به همان اندازه یا حتی بیشتر از قوانین قبلی به اپل پرداخت خواهند کرد”.

به گفته Ek، Spotify با “وضعیت غیرقابل دفاع” روبرو است. با شرایط جدید اپل، اسپاتیفای باید 0.50 یورو به ازای هر کاربر به همراه 17 درصد کمیسیون پرداخت کند که همان یا بدتر از قوانین قدیمی است. Ek ادعا می کند که یک پیشنهاد فروشگاه برنامه جایگزین به دلیل نیاز به پرداخت هزینه حتی برای غیر مشترکین به طور بالقوه می تواند هزینه های جذب مشتری را ده برابر افزایش دهد.

و اگر ما موفق می شدیم برنامه خود را از اپ استور حذف کنیم و فقط در اپ استور جایگزین وجود داشت، باز هم کار نمی کرد. با وجود پایگاه نصب اپل در اتحادیه اروپا در محدوده 100 میلیون کاربر، این مالیات جدید بر دانلودها و به‌روزرسانی‌ها می‌تواند هزینه‌های جذب مشتری ما را افزایش دهد و به طور بالقوه آنها را ده برابر کند. این، زیرا ما باید برای هر نصب یا به‌روزرسانی برنامه رایگان یا پولی خود، حتی برای کسانی که دیگر از این سرویس استفاده نمی‌کنند، هزینه پرداخت کنیم.

Ek نتیجه می گیرد که اپل “توسعه دهندگان را مجبور می کند تا با وضعیت موجود باقی بمانند” که “هدف DMA را نفی می کند.” به گفته Ek، آینده ای که Spotify در اوایل این هفته ارائه کرد و نوید تجربه بهتری را برای کاربران در اتحادیه اروپا ارائه کرد، “کمتر واضح است”، و او از کمیسیونرهای اروپایی می خواهد که “بی توجهی آشکار” اپل به DMA را رد کنند.

تیم سوئینی، مدیرعامل اپیک گیمز، یکی دیگر از منتقدان صریح اپل، دیروز نظرات مشابهی را به اشتراک گذاشت. او گفت که تغییرات ‌اپ استور «نمونه جدید حیله‌گرانه از انطباق مخرب» با هدف خنثی کردن قانون بازارهای دیجیتال است.

سوینی گفت که در حالی که Fortnite از طریق یک بازار برنامه ریزی شده Epic Games در آیفون به iOS باز می گردد، Epic همچنان به “محاکم و قانونگذاران استدلال می کند که اپل قانون را زیر پا می گذارد.”

در بیانیه ای به MacRumorsاپل گفت که از موفقیت همه توسعه دهندگان خوشحال است و طبق شرایط جدید تجاری، بیش از 99 درصد توسعه دهندگان همان مبلغ یا کمتر را به اپل پرداخت خواهند کرد.

ما خوشحالیم که از موفقیت همه توسعه دهندگان پشتیبانی می کنیم – از جمله Spotify، که موفق ترین برنامه پخش موسیقی در جهان را دارد. تغییراتی که ما برای برنامه‌ها در اتحادیه اروپا به اشتراک می‌گذاریم به توسعه‌دهندگان امکان انتخاب می‌دهد — با گزینه‌های جدید برای توزیع برنامه‌های iOS و پردازش پرداخت‌ها. هر توسعه‌دهنده‌ای می‌تواند انتخاب کند که در همان شرایط امروز باقی بماند. و تحت شرایط جدید، بیش از 99 درصد از توسعه دهندگان به همان اندازه یا کمتر به اپل پرداخت می کنند.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا