بررسی تخصصی

تیم کوک، مدیر عامل اپل، Vision Pro “Moment” را با آیفون و مک مقایسه می کند

تیم کوک، مدیر عامل اپل، امروز یادداشتی را برای کارمندان ارسال کرد و از آنها به خاطر کارشان بر روی هدست اپل ویژن پرو که امروز معرفی شد تشکر کرد. در این یادداشت که توسط بلومبرگکوک ویژن پرو را با مک، آیفون، آی‌پد و اپل واچ مقایسه کرد و گفت که به «محصولات پیشگامانه» اپل می‌پیوندد که هم «اپل» را «تعریف کرده‌اند» و هم «فناوری را که ما می‌شناسیم بازتعریف کرده‌اند».

اپل ویژن پرو با باتری ویژگی نارنجی
کوک برای راه اندازی ویژن پرو از خیابان پنجم فروشگاه اپل در نیویورک بازدید کرد و گفت که تماشای افرادی که برای اولین بار ویژن پرو را امتحان می کنند و می بینیم که «غیرممکن» ممکن می شود، «باورنکردنی» است.

به گفته کوک، این فقط آغاز محاسبات فضایی و تأثیری است که اپل با ویژن پرو خواهد گذاشت. اپل معتقد است که “فرصت های باورنکردنی” هنوز در پیش است.

امروز اپل ویژن پرو را راه اندازی کردیم و یک دوره کاملاً جدید از محاسبات فضایی را معرفی کردیم. لحظاتی مانند این باید همه ما را وادار به مکث کنند — برای جشن گرفتن آنچه به دست آورده ایم و تفکر در مورد پتانسیل شگفت انگیزی که هنوز در پیش است.

امروز صبح با تیم خود در خیابان پنجم اپل بودم، جایی که هیجان برای این لحظه قابل لمس بود. این یک چیز باورنکردنی است که مردم را برای اولین بار تجربه اپل ویژن پرو را مشاهده کنید. غیرممکن درست جلوی چشمان آنها ممکن می شود و اغلب کلماتی برای توصیف تجربه ندارند. این واقعاً یک فناوری است که باید آن را ببینید – و از طریق آن ببینید – تا باور کنید. و شنیدن اینکه مشتریان شگفتی، احساسات و رویاهای خود را برای این دستگاه باورنکردنی که ما ساخته ایم به اشتراک می گذارند واقعاً یک هدیه بود. کل این تجربه بر بزرگی این لحظه و همچنین نقش حیاتی تیم‌های خرده‌فروشی ما در ارائه این فناوری بی‌سابقه به جهان تاکید کرد.

Apple Vision Pro هزاران نوآوری را گرد هم می‌آورد تا محصولی را ایجاد کند که شبیه هیچ چیزی است که جهان تا به حال ندیده است. این یک دستاورد خارق‌العاده است و همانطور که بسیاری از شما می‌توانید تأیید کنید، سال‌ها از ساخت آن گذشته است. Apple Vision Pro به لطف شما یک واقعیت است — به لطف تعهد شما، اشتیاق شما و مشارکت شما در فرهنگ ویژه ای که نوآوری در اپل را پیش می برد. من به‌ویژه می‌خواهم از همه تیم‌هایی که وقف این پروژه شده‌اند تشکر کنم، که در ساعات بی‌شماری در طول سالیان متمادی تلاش کردند تا دوباره مرزهای ممکن را پشت سر بگذارند.

البته، برای ما، مهمترین چیز در مورد Apple Vision Pro این است که چگونه زندگی مشتریان ما را غنی می کند – تقویت ارتباط، باز کردن قفل پتانسیل، و توانمندسازی افراد برای انجام کارهایی که به هیچ وجه ممکن نیست. فکر کردن به افرادی که با ارزش ترین خاطرات خود را زنده می کنند یا حتی یکی از عزیزان خود را به یکی از بستگانی که هرگز فرصت ملاقات با او را نداشته اند معرفی می کنند، بسیار تکان دهنده است. تصور تجربیات سرگرمی باورنکردنی جدید که مشتریان ما کشف خواهند کرد و برنامه‌های نوآورانه‌ای که توسعه‌دهندگان شگفت‌انگیز ما ایجاد خواهند کرد، هیجان‌انگیز است. فکر کردن به همه چیزهایی که این قفل برای صنایع در سرتاسر جهان باز می کند و فرصت های باورنکردنی که هنوز در راه است بسیار هیجان انگیز است. زیرا با محاسبات فضایی، این تازه شروع تاثیری است که می توانیم بگذاریم.

دو هفته پیش چهلمین سالگرد مک را جشن گرفتیم، دستگاهی انقلابی که جهان را متحول کرد و پایه و اساس دهه‌ها نوآوری را بنا نهاد. وقتی آی پاد را با دنیا به اشتراک گذاشتیم، یک شبه هزار آهنگ در جیب مشتریانمان گذاشتیم. روزی را که آیفون را عرضه کردیم به یاد دارم. می دانستیم که چیز خاصی داریم، اما هیچ یک از ما نمی توانستیم تأثیر عمیق آن را بر زندگی روزمره خود پیش بینی کنیم. سپس آی پد آمد، یک ورق شیشه ای جادویی که به هر چیزی که می خواهید تبدیل می شود و اشکال جدیدی از ارتباط و خلاقیت را برای میلیون ها نفر پرورش می دهد. با اپل واچ، روزی نیست که یادداشتی از کاربر در مورد تأثیر نجات دهنده آن دریافت نکنم. و اکنون با راه‌اندازی امروز، Apple Vision Pro به مجموعه محصولات پیشگامانه می‌پیوندد که اپل را تعریف کرده‌اند و فناوری را همانطور که می‌شناسیم بازتعریف کرده‌اند.

هر روز نیست که چنین لحظه ای را داشته باشیم. از شما برای تمام کارهایی که برای ایجاد آن انجام دادید متشکرم.

کوک همچنین امروز صبح یک مصاحبه سریع با صبح بخیر آمریکا انجام داد، جایی که او تاثیری که فکر می‌کند ویژن پرو خواهد داشت را توضیح داد. او گفت: «آیفون ما را با محاسبات موبایل آشنا کرد، مک ما را با محاسبات شخصی آشنا کرد، این اولین رایانه فضایی است. مردم به طرق مختلف با آن تعامل خواهند داشت.»

کوک ادامه داد: یک شرکت فقط تعداد کمی از اینها را دارد. اکثر شرکت‌ها هیچ‌کدام ندارند. ما مک، آی‌پاد، آی‌پد، آیفون، اپل واچ و اکنون ویژن پرو را داشته‌ایم. این یکی از آن لحظات است.»

در مورد قیمت، کوک توضیح داد که این “فناوری امروز فردا” است و دارای 5000 پتنت است. کوک گفت: «ما فکر می‌کنیم که امروز آن را برای ارزش مناسب قیمت گذاری کردیم.

‌Apple Vision Pro از امروز در فروشگاه‌های اپل ایالات متحده موجود است و برخی از مکان‌های خرده‌فروشی موجودی برای خرید حضوری دارند. قیمت این دستگاه از 3500 دلار شروع می شود.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا