بررسی تخصصی

در اینجا به نظر می رسد تیم کوک با پوشیدن Apple Vision Pro چه شکلی است

بالاخره تیم کوک در حالی که هدست اپل ویژن پرو را به تن داشت عکاسی شد نمایشگاه Vanity Fair مصاحبه، که بر روی جلد دیجیتال مجله است.

وینیتی فیر ویژن پرو تیم کوک
این اولین باری است که مدیر عامل اپل از زمان رونمایی آن در WWDC 2023 در ماه ژوئن، این دستگاه را به تن کرده است. با توجه به اینکه کوک معمولاً دستگاه‌های اپل را برای مصرف عمومی به‌ویژه برای رویدادها و سخنرانی‌های اصلی به کار می‌گیرد، جالب است که به نظر می‌رسد این شرکت تا به حال در اتخاذ همین رویکرد با ویژن پرو کمی محتاط‌تر بوده است.

این مصاحبه شامل نقل قول هایی از تیم کوک، گرگ جوسویاک، جیمز کامرون، جان فاورو و دیگران در مورد تجربه آنها با اپل ویژن پرو، نحوه توسعه هدست و موارد دیگر است. در اینجا چند نقل قول منتخب از مصاحبه انجام شده توسط نیک بیلتون آمده است:

کوک به من گفت: “در واقع می توانید روی مبل خود دراز بکشید و در صورت تمایل نمایشگرها را روی سقف خود قرار دهید. من فصل سوم سریال را تماشا کردم. [Ted] کمند روی سقفم و باور نکردنی بود!” وقتی به خانه رسیدم و اپل ویژن پرو خود را گرفتم، فورد و فراری را روی سقفم تماشا کردم و با صدای فضایی احساس می کردم فورد GT40 کن مایلز در اتاق با من است. کوک گفت: “فکر می کنم مدیتیشن در سطح متفاوتی از هر چیزی است که تا به حال تجربه کرده ام، و برای مدت طولانی مدیتیشن کرده ام.” کوک به من گفت که از آن برای بهره وری استفاده می کنم.

[…]

کارگردان جیمز کامرون وقتی از او درباره اولین برخوردش با اپل ویژن پرو پرسیدم، به من گفت: «می‌توانم بگویم تجربه من مذهبی بود. من در ابتدا شک داشتم. من در برابر خدای بزرگ اپل سر تعظیم فرود نمی‌آورم، اما واقعاً واقعاً متحیر شدم.»

[…]

اگر یک نارضایتی مداوم در مورد Apple Vision Pro وجود دارد، آن اندازه و وزن است. حدود 20 اونس است، که ممکن است زیاد به نظر نرسد، زیرا شما با اونس آشپزی می کنید، لزوما آنها را نمی پوشید. اما این همان پنج چوب کره است – تصور کنید که در تمام روز با پنج چوب کره روی صورت خود راه می روید. Carolina Cruz-Neira، یکی از پیشگامان واقعیت مجازی، به من گفت که نحوه قرار گرفتن دستگاه روی صورت شما واقعاً بر نحوه واکنش شما به فناوری تأثیر می گذارد. کروز-نیرا: “من بیش از 30 سال است که در VR کار می کنم، و تا زمانی که نتوانیم ماسک غواصی را از صورت شما برداریم و آن را کمتر به چشم بیاوریم، این فناوری را به یک فناوری انبوه قبول نمی کنیم.” گفت. و اندازه و وزن این ماسک های غواصی در یک سال حل نمی شود.

[…]

ریچارد هاوارث می‌گوید: «هیچ کاری نمی‌توانستیم انجام دهیم تا آن را سبک‌تر یا کوچک‌تر کنیم». [Apple VP of industrial design] توضیح داد. “این وضعیت هنر است.” هر کس دیگری که در اپل با آنها صحبت کردم، احساس مشابهی داشتند. Joswiak به من گفت: “به نظر می رسد ما به آینده رسیده ایم و این محصول را گرفته ایم.” “شما آینده را روی صورت خود قرار می دهید.” همانطور که راکول، که به من گفت: «ما تقریباً به همان اندازه فناوری را که می‌توانستید در آن اندازه کوچک بسته بندی کنیم، بسته‌بندی کردیم».

می توانید بررسی کامل را در سایت بخوانید نمایشگاه Vanity Fair سایت اینترنتی.

042024 اپل بازکن


اپل ویژن پرو از 3499 دلار شروع می شود و از جمعه 2 فوریه در ایالات متحده عرضه می شود. اپل گفته است که ویژن پرو در اواخر سال جاری در کشورهای دیگری نیز عرضه خواهد شد.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا