بررسی تخصصی

ارجاع کد tvOS 17.4 Mysterious homeOS

کد کشف شده توسط MacRumors در اولین نسخه بتا tvOS 17.4 نشان می دهد که کار اپل بر روی “homeOS” در پشت صحنه ادامه دارد.

homeOS2
در ژوئن 2021، اپل دو آگهی شغلی را فهرست کرد که به homeOS اشاره می‌کردند، اما زمانی که رسانه‌ها متوجه آن شدند، این عبارت را حذف کرد. از آن زمان تاکنون هیچ نشانه‌ای از homeOS ندیده‌ایم، به جز اولین نسخه بتا tvOS 17.4.

هوم پاد 2018 اپل هنگام راه اندازی نسخه اصلاح شده iOS 11 را اجرا کرد، اما اپل با انتشار نرم افزار HomePod 13.4 به استفاده از پلتفرم tvOS برای هوم پاد روی آورد. به عنوان بخشی از تلاش خود برای توسعه حضور گسترده خانه های هوشمند، اپل در نهایت می تواند نرم افزار tvOS و ‌HomePod را در آینده ترکیب کند و احتمالاً آن را به عنوان homeOS تغییر نام دهد.

اپل به طور فعال در حال کار بر روی یک صفحه نمایش خانه هوشمند جدید است که با Echo Show، Meta Portal و Google Nest Hub رقابت خواهد کرد. بلومبرگ مارک گورمن گفته می شود صفحه نمایش خانه هوشمند دارای طراحی شبیه آیپد و دوربینی برای تماس های FaceTime است و احتمالاً قرار است روی دیوار نصب شود و به عنوان کنسول مرکزی برای محصولات خانه هوشمند عمل کند. این دستگاه همچنین می‌تواند دارای بلندگوهایی شبیه به هوم پاد باشد و اگر محصول عرضه شود، می‌تواند بخشی از مجموعه هوم پاد اپل باشد.

همچنین شایعاتی در مورد نسخه نسل بعدی هوم پاد با نمایشگر در بالای دستگاه منتشر شده است و این محصول می تواند در اوایل سال 2024 عرضه شود. یا هوم پاد دارای نمایشگر است، اما این امکان نیز وجود دارد که هیچ کدام از اینها نباشد.

یک ویژگی SharePlay برای HomePod اضافه شده در tvOS 17.4 beta 1 به کار اپل بر روی هوم پاد با صفحه نمایش اشاره می کند. به‌روزرسانی یک کد QR به برنامه Apple Music روی تلویزیون اضافه می‌کند که می‌تواند توسط دیگران اسکن شود تا جلسه SharePlay درست روی دستگاه شروع شود. یک هوم پاد با نمایشگر می تواند عملکردی مشابه داشته باشد.

انتظار می‌رود tvOS 17.4 در ماه مارس در کنار iOS 17.4 عرضه عمومی شود و زمان آن نزدیک به زمانی است که اپل گاهی یک رویداد بهاری برگزار می‌کند. ما شایعاتی مبنی بر به‌روزرسانی iPad در اواخر ماه مارس شنیده‌ایم، بنابراین با توجه به ذکر homeOS در tvOS 17.4 و رویداد احتمالی آینده، ممکن است زمان زیادی برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه‌های homeOS اپل منتظر نمانیم.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا