بررسی تخصصی

iOS 17.4: استفاده از ویژگی جدید پادکست رونوشت اپل

در iOS 17.4، که در حال حاضر در نسخه بتا است، اپل رونوشت‌های صوتی را به برنامه پادکست برای آیفون اضافه می‌کند، به این معنی که می‌توانید پادکست‌های مورد علاقه خود را در حین صحبت کردن بخوانید.

رونوشت برنامه پادکست
اپل در حال اضافه کردن پشتیبانی از رونوشت های تولید شده خودکار در برنامه پادکست خود است و به کاربران راه دیگری برای لذت بردن از محتوای پادکست به جای گوش دادن به آنچه گفته می شود، ارائه می دهد.

اگر با اشعار در Apple Music آشنا هستید، بسیار شبیه است. هنگام پخش پادکست، به سادگی روی نماد حباب گفتار در گوشه سمت چپ پایین صفحه پخش رسانه تمام صفحه ضربه بزنید.

روی رونوشت تولید شده خودکار که به نظر می رسد ضربه بزنید تا صفحه را پر کند. رونوشت به‌طور خودکار متنی را که در حال حاضر گفته می‌شود، در حین پخش قسمت پیمایش می‌کند و برجسته می‌کند، یا می‌توانید به صورت دستی در رونوشت پیمایش کنید، و حتی روی جمله‌ای ضربه بزنید تا به آن نقطه در پادکست بروید.

جمعه 26 ژانویه 2024 15 54 44


علاوه بر این، یک دکمه جستجو در پایین صفحه به شما امکان می دهد متن را برای کلمات یا عبارات خاص جستجو کنید و به آن نقطه از متن بپرید، جایی که می توانید برای پرش به آهنگ صوتی ضربه بزنید.

رونوشت ها را می توان از قسمت Up Next در برگه Home نیز مشاهده کرد. به سادگی یک قسمت پادکست را فشار داده و نگه دارید تا گزینه View Transcript در منوی کشویی نمایان شود. و اگر در صفحه جزئیات قسمت هستید، روی دکمه بیضی (سه نقطه) در بالا سمت راست ضربه بزنید تا همان گزینه نمایان شود.

پادکست ها


در زمان نگارش، همه قسمت‌های پادکست در حال حاضر رونوشت ندارند، اما اپل می‌گوید که رونوشت‌های قسمت‌های کاتالوگ برگشتی به مرور زمان اضافه می‌شوند. رونوشت‌ها به زبان‌های انگلیسی، فرانسوی، آلمانی و اسپانیایی در دسترس هستند و میزبان‌های پادکست نیز این گزینه را دارند که به جای استفاده از نسخه تولید شده به‌طور خودکار، رونوشت‌های خود را آپلود کنند.

ویژگی رونوشت‌ها به عنوان بخشی از به‌روزرسانی iOS 17.4 اپل است که در حال حاضر در دسترس توسعه‌دهندگان است. اپل قصد دارد آن را در ماه مارس برای عموم عرضه کند.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا