بررسی تخصصی

مدل‌های آی‌پد پرو OLED سال آینده می‌توانند این قیمت‌های ابتدایی چشمگیر داشته باشند

یک گزارش جدید کره ای ادعا می کند که مدل های OLED iPad Pro 2024 اپل می توانند بسیار گران تر از iPad Pro های فعلی و حتی گران تر از برخی از MacBook Pro های موجود در حال حاضر باشند.

ویژگی iPad Pro OLED 2
بر اساس منابع صنعتی به نقل از الکاپل در حال حاضر استراتژی قیمت گذاری خود را برای دو مدل OLED iPad Pro در سال آینده در نظر گرفته است که برآوردهای فعلی آن به ترتیب از 1500 دلار و 1800 دلار برای مدل های 11 و 13 اینچی شروع می شود.

این باعث می‌شود دستگاه ۱۱ اینچی بیش از ۸۰ درصد گران‌تر از آی‌پد پرو ۱۱ اینچی موجود با نمایشگر LED Liquid Retina، که از ۷۹۹ دلار شروع می‌شود، و مدل ۱۳ اینچی بیش از ۶۰ درصد گران‌تر از آی‌پد ۱۲.۹ اینچی کنونی باشد. حرفه ای با نمایشگر مینی ال ای دی Liquid Retina XDR که از 1099 دلار شروع می شود.

تخمین‌های قیمت OLED حتی قیمت برخی از مدل‌های مک‌بوک پرو را که در حال حاضر به فروش می‌رسند، تحت‌الشعاع قرار می‌دهد. به عنوان مثال، مک بوک ایر 13.6 اینچی با تراشه M2 از 1199 دلار شروع می شود، در حالی که مک بوک پرو 13 اینچی با تراشه M2 از 1299 دلار شروع می شود.

بر اساس گزارش کره‌ای زبان، واکنش صنعت به افزایش قیمت‌ها تقسیم شده است: برخی با توجه به تغییر فناوری OLED برتر که مشتریان وفادار اپل را جذب می‌کند، این افزایش معقول را افزایش می‌دهند، در حالی که برخی دیگر معتقدند قیمت‌ها حفظ آن را دشوار می‌کند. فروش به این دلیل است که iPad ها نیاز به جایگزینی آیفون را ندارند.

گفته می شود دلیل اصلی این افزایش ها، نسبت زیادی از هزینه های مواد است که توسط خرید پنل OLED صرف می شود. اعتقاد بر این است که اپل در حال حاضر با سامسونگ و ال‌جی دیسپلی درباره قیمت عرضه پنل‌ها در حال مذاکره است، مشخصاتی که نیاز به استفاده از فرآیندهای تولیدی دارد که قبلا برای پنل‌های OLED با اندازه مورد نیاز ترکیب نشده‌اند.

مطابق با الکقیمت عرضه پنل‌های OLED برای دستگاه‌های 10 اینچی موجود حدود 100 تا 150 دلار است، در حالی که هزینه فرآیندهای مربوط به ساخت پنل‌های 11 اینچی و 13 اینچی اپل ممکن است به ترتیب نزدیک به 270 و 350 دلار باشد.

این گزارش اشاره می‌کند که تخمین‌های فعلی قیمت OLED iPad Pro در صنعت ممکن است در آینده تغییر کند. پنل های OLED که قرار است توسط ال جی و سامسونگ تحویل شوند هنوز در مرحله توسعه هستند، بنابراین قیمت پنل ها نهایی نشده است.

با این حال، طبق گزارش‌ها، نگرانی‌هایی در میان تامین‌کنندگان پنل‌های سامسونگ، ال‌جی و BOE وجود دارد که چگونه قیمت‌ها و پیش‌بینی‌های ارسال OLED iPad Pro اپل می‌تواند بر سود و سرمایه‌گذاری خط تولید تأثیر منفی بگذارد. سامسونگ قرار است روی خطوط تولید نسل هشتم OLED سرمایه‌گذاری کند، که از نظر تئوری باید منجر به پنل‌های ارزان‌تر شود، اما آنها قبلاً برای مک‌بوک‌های OLED آینده اپل در نظر گرفته شده‌اند که انتظار می‌رود در سال 2024 نیز عرضه شوند.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا