بررسی تخصصی

در اینجا تمام ابزارک هایی که می توانید به صفحه قفل آیفون خود در iOS 16 اضافه کنید، آورده شده است

در iOS 16، اپل صفحه نمایش قفل آیفون را به منظور شخصی سازی بسیار بیشتر بازبینی کرده است و یکی از خوشایندترین تغییرات، امکان افزودن ویجت های غنی از اطلاعات به صفحه قفل برای اولین بار است.

ویجت های صفحه قفل iOS 16
ویجت‌های Lock Screen چند سالی است که تنها محفوظ گوشی‌های اندرویدی هستند، بنابراین خوب است ببینیم که در اواخر امسال و با عرضه iOS 16 در پاییز، سرانجام به آیفون‌ها خواهند آمد.

همانطور که وجود دارد، ویجت‌ها به‌روزرسانی‌هایی را از برنامه‌های شما ارائه می‌کنند که می‌توانید به راحتی آن‌ها را بدون نیاز به باز کردن قفل آیفون برای دسترسی به صفحه اصلی بررسی کنید، اما تا آنجایی که با ضربه زدن روی یک ویجت به احتمال زیاد فقط برنامه مرتبط با آن را باز می‌کنید، این ابزارک‌ها بسیار تعاملی هستند. .

در زیر لیستی از تمام ابزارک‌های موجود موجود که اپل در اولین نسخه بتا iOS 16 گنجانده است، به مواردی تقسیم می‌شود که می‌توان آن‌ها را در بالا یا پایین ساعت دیجیتال اضافه کرد.

ابزارک‌هایی که می‌توانید در هر زمان اضافه کنید

ویجت بالای صفحه قفل


می توانید یک ویجت را در کنار تاریخ بالای ساعت دیجیتال در صفحه قفل وارد کنید. لیست زیر شامل گزینه های ویجت برنامه سهام است که در دسترس شماست. بسیاری از این ویجت ها با استفاده از متن و نمادهای الفبایی عددی یک نقطه داده را نمایش می دهند.

  • تقویم – روز هفته، تاریخ، ماه / رویداد بعدی
  • ساعت – منطقه زمانی شهر / زنگ بعدی
  • تناسب اندام – آمار فعالیت (کالری حرکت، دقیقه ورزش، ساعت ایستادن)
  • یادآوری ها – باید امروز انجام بشود
  • سهام – تک سهام با نماد بالا/پایین
  • آب و هوا – رویدادهای ماه، رویدادهای خورشید، شرایط، مکان، باران، کیفیت هوا، شاخص UV، باد

ویجت هایی که می توانید کمتر از زمان اضافه کنید

پایین ویجت های صفحه قفل


درست در زیر ساعت دیجیتال یک فضای مستطیل بزرگتر وجود دارد که می توانید ویجت ها را به صورت افقی در کنار یکدیگر قرار دهید. می‌توانید حداکثر چهار ویجت مبتنی بر نماد مربع، یا حداکثر دو ویجت مستطیلی با اطلاعات بیشتر، یا ترکیبی از دو ویجت مربع و یک ویجت مستطیلی را وارد کنید.

باتری ها

ویجت های صفحه قفل


ویجت Batteries در دو نسخه مربع و مستطیل ارائه می شود که وضعیت باتری آیفون را نشان می دهد. AirPods را وصل کنید و باتری آنها به جای آن نشان داده می شود.

عجیب است، اگر از دو ویجت باتری استفاده می‌کنید، سطح باتری یک دستگاه را نشان می‌دهند، نه اینکه AirPods را در یکی و آیفون را در دیگری نشان دهند. امیدواریم این یک پیچیدگی باشد که در مرحله آزمایش بتا حل شود.

تقویم

2 ویجت صفحه قفل


ویجت Calendar در سه قالب ارائه می شود. می‌توانید تاریخ فعلی را به‌عنوان یک ویجت مربعی دنبال کنید (اگرچه دلیلی که می‌خواهید مشخص نیست، زیرا تاریخ همیشه بالای زمان نمایش داده می‌شود). همچنین می‌توانید زمان رویداد بعدی را ردیابی کنید یا از ویجت بزرگ‌تری برای نمایش نام رویداد و زمان آن استفاده کنید.

ساعت

3 ابزارک صفحه قفل


سه ویجت ساعت به شما امکان می دهد ساعتی را برای یک شهر مشاهده کنید تا زمان را در آن مکان بررسی کنید، و اینها در یک نوع مستطیل و دو نوع مربع هستند. همچنین یک ساعت جهانی برای مشاهده زمان در حداکثر سه شهر در سراسر جهان و دو نسخه وجود دارد که زنگ بعدی را نشان می دهد.

تناسب اندام

4 ویجت صفحه قفل


ویجت One Fitness گرافیک حلقه های فعالیت را نشان می دهد، در حالی که یک بازخوانی بزرگتر آمار حلقه فعالیت شما (حرکت، ورزش، ایستادن) را نشان می دهد.

صفحه اصلی

5 ابزارک صفحه قفل


برای برنامه Home، دو ویجت هر سنسور آب و هوای داخلی را نمایش می‌دهد، یکی چراغ‌ها و سوئیچ‌ها را نمایش می‌دهد، و دیگری هر گونه مشکل امنیتی را به شما اطلاع می‌دهد. شما همچنین می توانید یک لوازم جانبی امنیتی خاص را نظارت کنید یا خلاصه خانه (امنیت، آب و هوا، و چراغ ها) را مشاهده کنید.

اخبار

6 ویجت صفحه قفل


یک ویجت بزرگتر اخبار برتر امروز را ارائه می دهد.

یادآوری ها

7 ویجت صفحه قفل


یک ویجت بزرگتر دسترسی سریع به یکی از لیست های یادآوری شما را ارائه می دهد و یادآور بعدی را نمایش می دهد.

سهام

8 ویجت صفحه قفل


یک ویجت کوچکتر و یک ویجت بزرگتر به شما امکان می دهد قیمت ها را مشاهده کنید و عملکرد یک نماد را در طول روز پیگیری کنید. همچنین یک ویجت بزرگتر وجود دارد که سه سهام را نمایش می دهد.

آب و هوا

9 ویجت صفحه قفل


هشت ویجت اختیاری آب و هوا برای دیدن رویدادهای ماه، رویدادهای خورشید، شرایط، مکان، باران، کیفیت هوا، شاخص UV و باد. فقط شرایط آب و هوایی فعلی و رویدادهای ماه در قالب ویجت بزرگتر ارائه می شود.

ابزارک های بیشتر در راه است

این فهرست ویجت‌ها را نباید به‌اندازه جامع در نظر گرفت، زیرا ممکن است اپل قبل از انتشار عمومی iOS 16 در پاییز، موارد بیشتری را اضافه کند یا موارد موجود را تغییر دهد. همچنین، توسعه‌دهندگان می‌توانند با استفاده از WidgetKit API جدید اپل، ویجت‌هایی را برای برنامه‌های شخص ثالث ایجاد کنند، بنابراین انتظار می‌رود که ویجت‌های Lock Screen زیادی در راه باشد.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا