بررسی تخصصی

به روز رسانی در AirTag و ردیابی ناخواسته

AirTag به کاربران امکان می دهد از طریق برنامه Find My موارد شخصی خود را مانند کلید، کیف پول، کیف پول، کوله پشتی، چمدان و موارد دیگر پیگیری کنند. از زمان راه‌اندازی AirTag در آوریل گذشته، کاربران برای به اشتراک گذاشتن داستان‌های بی‌شماری از اینکه AirTag در پیوند مجدد آن‌ها با چیزهایی که برایشان ارزش دارند، نوشتند. به لطف AirTag و اپلیکیشن Find My، مشتری که کیف پول خود را در مترو گم کرده بود، توانست آن را در ایستگاهی در سراسر شهر ردیابی کند. با کمک یک AirTag که در داخل یک کیت پزشکی قرار داده شده بود، والدینی که فرزندش داروی مهمی را در اتوبوس گم کرده بود، بعداً توانست آن را پیدا کند.

AirTag برای کمک به افراد در یافتن وسایل شخصی خود طراحی شده است، نه برای ردیابی افراد یا دارایی های شخص دیگر، و ما به شدت هر گونه استفاده مخرب از محصولات خود را محکوم می کنیم. ردیابی ناخواسته مدتهاست که یک مشکل اجتماعی است و ما این نگرانی را در طراحی AirTag جدی گرفتیم. به همین دلیل است که شبکه Find My با در نظر گرفتن حریم خصوصی ساخته شده است، از رمزگذاری سرتاسر استفاده می کند، و به همین دلیل است که ما با اولین سیستم فعال برای هشدار به شما در مورد ردیابی ناخواسته، نوآوری کردیم. ما امیدواریم که این یک روند صنعتی را برای دیگران شروع کند تا این نوع هشدارهای پیشگیرانه را در محصولات خود ارائه دهند.

ما متوجه شده‌ایم که افراد می‌توانند هشدارهای ردیابی ناخواسته را به دلایل خوش‌خیم دریافت کنند، مانند زمانی که کلیدهای شخصی را با یک AirTag متصل به امانت می‌گیرند، یا زمانی که با خودرویی سفر می‌کنند که AirPods یکی از اعضای خانواده در داخل آن باقی مانده است. ما همچنین گزارش هایی از تلاش بازیگران بد برای سوء استفاده از AirTag برای اهداف مخرب یا مجرمانه دیده ایم.

اپل با گروه های مختلف ایمنی و سازمان های مجری قانون همکاری نزدیک داشته است. از طریق ارزیابی‌های خود و این بحث‌ها، راه‌های بیشتری را شناسایی کرده‌ایم که می‌توانیم هشدارهای ایمنی AirTag را به‌روزرسانی کنیم و به محافظت در برابر ردیابی ناخواسته بیشتر کمک کنیم.

همکاری با نیروی انتظامی

ما به طور فعال با مجریان قانون در مورد تمام درخواست‌های مربوط به AirTag که دریافت کرده‌ایم کار کرده‌ایم. بر اساس دانش ما و بحث با مجری قانون، موارد سوء استفاده از AirTag نادر است. با این حال، هر نمونه یکی بیش از حد است.

هر AirTag یک شماره سریال منحصر به فرد دارد و AirTag های جفت شده با Apple ID مرتبط هستند. اپل می تواند جزئیات حساب جفت شده را در پاسخ به احضاریه یا درخواست معتبر مجری قانون ارائه دهد. ما با موفقیت در مواردی که اطلاعاتی که ارائه کرده‌ایم برای ردیابی AirTag به مجرم، که سپس دستگیر و متهم شد، همکاری کرده‌ایم.

مجری قانون قدردانی خود را از کمکی که ما برای کمک به آنها در یافتن منبع ردیابی ناخواسته ارائه کرده ایم به اشتراک گذاشته است. ما پیشرفت‌های بیشتری را شناسایی کرده‌ایم که می‌توانیم در اطلاعاتی که به اشتراک می‌گذاریم و منابع آموزشی که ارائه می‌کنیم، انجام دهیم، و اقداماتی را انجام خواهیم داد، از جمله به‌روزرسانی‌هایی در اسناد اجرای قانون خود.

پیشرفت هایی که به AirTag و Find My Network می آیند

به روز رسانی های زیر نشان دهنده گام های مهمی است که اپل در حال انجام است:

  • هشدارهای حریم خصوصی جدید در هنگام راه اندازی AirTag: در یک به‌روزرسانی نرم‌افزاری آتی، هر کاربری که برای اولین بار AirTag خود را راه‌اندازی می‌کند، پیامی را مشاهده می‌کند که به وضوح بیان می‌کند که AirTag برای ردیابی وسایل خود است، که استفاده از AirTag برای ردیابی افراد بدون رضایت در بسیاری از مناطق در سراسر جهان جرم است. ، که AirTag برای شناسایی توسط قربانیان طراحی شده است و مجریان قانون می توانند اطلاعات شناسایی مالک AirTag را درخواست کنند.
  • رفع مشکلات هشدار برای AirPods: ما از کاربرانی شنیده‌ایم که گزارش دریافت هشدار «لوازم جانبی ناشناخته شناسایی شده» را گزارش کرده‌اند. ما تأیید کرده‌ایم که اگر AirTag در نزدیکی شما شناسایی شود، این هشدار نمایش داده نمی‌شود – فقط AirPods (نسل سوم)، AirPods Pro، AirPods Max یا لوازم جانبی شبکه Find My شخص ثالث. در همان به‌روزرسانی نرم‌افزار، هشدارهایی را که کاربران دریافت می‌کنند به‌روزرسانی می‌کنیم تا نشان دهند که AirPods به‌جای «لوازم جانبی ناشناخته» با آنها سفر کرده‌اند.
  • اسناد پشتیبانی به روز شده: امروز اپل مقاله پشتیبانی ردیابی ناخواسته خود را در apple.com به روز می کند تا ویژگی های ایمنی تعبیه شده در AirTag، AirPods، و لوازم جانبی شبکه Find My را به اشتراک بگذارد. این صفحه اکنون شامل توضیحات اضافی است که لوازم جانبی «یافتن من» ممکن است هشدار ردیابی ناخواسته را ایجاد کند، تصاویر بیشتر برای ارائه نمونه‌های خاصی از این هشدارها، و اطلاعات به‌روز در مورد کارهایی که باید پس از دریافت هشدار انجام دهید، از جمله دستورالعمل‌هایی برای غیرفعال کردن AirTag، AirPods، یا لوازم جانبی شبکه من را پیدا کنید. همچنین پیوندهایی به منابعی وجود دارد که افراد می توانند در صورتی که احساس کنند امنیت آنها در خطر است از آن استفاده کنند، مانند شبکه ملی پایان دادن به خشونت خانگی و مرکز ملی قربانیان جنایت.

همچنین در حال بررسی مجموعه‌ای از به‌روزرسانی‌هایی هستیم که قصد داریم اواخر امسال معرفی کنیم، از جمله:

  • یافتن دقیق: این قابلیت به گیرندگان یک هشدار ردیابی ناخواسته اجازه می دهد تا یک AirTag ناشناخته را با دقت پیدا کنند. کاربران آیفون 11، آیفون 12 و آیفون 13 می توانند از جستجوی دقیق برای دیدن فاصله و جهت تا یک AirTag ناشناخته زمانی که در محدوده قرار دارد استفاده کنند. همانطور که کاربر آیفون حرکت می کند، جستجوی دقیق ورودی دوربین، ARKit، شتاب سنج، و ژیروسکوپ را فیوز می کند تا از طریق ترکیبی از صدا، لمسی و بازخورد بصری، آنها را به AirTag هدایت کند.
  • نمایش هشدار با صدا: هنگامی که AirTag به طور خودکار صدایی را منتشر می کند تا به افراد نزدیک از حضور خود هشدار دهد و تشخیص داده شود که با iPhone، iPad یا iPod touch شما در حال حرکت است، ما همچنین هشداری را در دستگاه شما نمایش می دهیم که می توانید مانند پخش صدا یا استفاده از آن اقدام کنید. یافتن دقیق، در صورت وجود. در مواردی که AirTag ممکن است در مکانی باشد که شنیدن آن سخت است، یا اگر بلندگو AirTag دستکاری شده باشد، کمک خواهد کرد.
  • اصلاح منطق هشدار ردیابی ناخواسته: سیستم هشدار ردیابی ناخواسته ما از منطق پیچیده برای تعیین نحوه هشدار به کاربران استفاده می کند. ما قصد داریم سیستم هشدار ردیابی ناخواسته خود را به روز کنیم تا زودتر به کاربران اطلاع دهیم که ممکن است لوازم جانبی شبکه AirTag یا Find My ناشناخته با آنها سفر کند.
  • تنظیم صدای AirTag: در حال حاضر، کاربران iOS که یک هشدار ردیابی ناخواسته دریافت می‌کنند، می‌توانند صدایی را پخش کنند تا به آنها کمک کند AirTag ناشناخته را پیدا کنند. ما دنباله آهنگ را طوری تنظیم خواهیم کرد که از بلندترین صداها استفاده کنیم تا AirTag ناشناخته را به راحتی پیدا کنیم.

ما محصولات خود را به گونه ای طراحی می کنیم که تجربه ای عالی ارائه دهیم، اما همچنین با در نظر گرفتن ایمنی و حریم خصوصی. در سراسر تیم‌های سخت‌افزار، نرم‌افزار و خدمات اپل، ما متعهد به گوش دادن به بازخورد و نوآوری برای ایجاد بهبودهایی هستیم که همچنان در برابر ردیابی ناخواسته محافظت می‌کنند.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا