بررسی تخصصی

پروژه Apple Car عقب افتاده و با تاخیر، قابلیت های کامل خودران را ندارد

اپل پروژه Apple Car خود را کاهش داده است و این شرکت دیگر قصد ندارد یک وسیله نقلیه کاملاً خودران عرضه کند. بلومبرگ.

نماد چرخ ماشین اپل دارای ویژگی آبی است
اپل می خواست یک خودروی خودران بدون فرمان یا پدال بسازد، اما تصمیم گرفته است که چنین طرحی در حال حاضر قابل اجرا نیست. این وسیله نقلیه دارای ویژگی‌های رانندگی هدایت‌شونده است که در بزرگراه‌ها کار می‌کند، اما نمی‌تواند همیشه به‌طور کامل به تنهایی کار کند.

این خودرو دارای یک پردازنده سفارشی طراحی شده توسط اپل برای تقویت عملکرد هوش مصنوعی، مشابه مک، آیفون و آیپد خواهد بود. این تراشه معادل چهار تراشه از بالاترین رده مک است و تقریباً آماده تولید است. این شامل مجموعه‌ای سفارشی از حسگرهای لیدار، حسگرهای رادار و دوربین‌ها است که می‌توانند اطلاعات موقعیت‌یابی، داده‌های خط و جهت‌گیری خودرو را در مقایسه با افراد و اشیاء ارائه دهند.

اپل از ابر برای برخی از پردازش های هوش مصنوعی استفاده خواهد کرد و این شرکت در حال بررسی یک مرکز فرماندهی از راه دور است که می تواند به رانندگان کمک کند و خودروها را از راه دور در مواقع اضطراری کنترل کند. همچنین ممکن است برنامه بیمه خود را به شرکت ها ارائه دهد. خودروی کوچک شده اپل مانند یک وسیله نقلیه معمولی دارای فرمان و پدال خواهد بود. این به مشتریان اجازه می دهد تا کارهایی مانند تماشای فیلم یا انجام چند کار را در هنگام رفتن به بزرگراه انجام دهند. این خودرو زمانی که زمان تغییر به کنترل‌های دستی برای خیابان‌های شهر یا در آب‌وهوای نامناسب فرا می‌رسد، هشدارهایی را ارائه می‌کند، با این که بخش خودران احتمالاً در زمان عرضه به آمریکای شمالی محدود می‌شود.

پروژه Apple Car از زمانی که اپل در سال 2014 شروع به کار کرد، چندین تغییر در حوزه توسعه داشته است. اپل در ابتدا برای یک خودروی کامل برنامه ریزی کرد، سپس در سال 2016، شایعات حاکی از آن بود که برنامه های یک خودرو متوقف شده بود و اپل به جای آن نوعی خودرو مستقل توسعه خواهد داد. سیستم رانندگی برای سایر وسایل نقلیه

تا سال 2020، با آزمایش اپل فناوری خودران در خودروهای شاسی‌بلند در منطقه خلیج سانفرانسیسکو، برنامه‌هایی برای یک خودروی کامل با قابلیت رانندگی خودکار دوباره آغاز شد، اما به نظر می‌رسد که ویژگی‌های رانندگی خودکار کامل با اولین اپل آماده نباشند. خودرو راه اندازی می شود.

تیم Apple Car‌ همچنین چندین تغییر رهبری را پشت سر گذاشته است و در حال حاضر، جان جیاناندریا، رئیس هوش مصنوعی و یادگیری ماشین، پروژه Apple Car را رهبری می‌کند و کوین لینچ، که به خاطر کارش در اپل واچ شناخته می‌شود، نیز بر کار نظارت دارد. روی ماشین

در حالی که شایعات حاکی از آن بود که این خودرو می‌تواند به زودی در سال 2025 عرضه شود، اکنون انتظار می‌رود که در اولین فرصت در سال 2026 عرضه شود و اپل قصد دارد یک مدل مصرفی را با قیمت کمتر از 100000 دلار بفروشد.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا