بررسی تخصصی

اپل در حال کار بر روی نسخه ارزان‌تر هدست AR/VR با قیمتی مشابه آیفون است

شایعات متعدد حاکی از آن است که اولین هدست AR/VR اپل که اواخر امسال عرضه می‌شود، حدود 3000 دلار قیمت خواهد داشت، اما طبق گزارش‌ها، نسخه آینده مقرون به صرفه‌تر خواهد بود. اطلاعات و بلومبرگ. اپل در حال حاضر در حال توسعه یک هدست AR/VR با بودجه مناسب تر است که می تواند قیمتی مشابه با آیفون داشته باشد.

قیمت مدل‌های فعلی آیفون 14 از 799 دلار شروع می‌شود و تا 1599 دلار برای بالاترین مدل با فضای ذخیره‌سازی 1 ترابایتی تا 1599 دلار افزایش می‌یابد، اما هیچ سخنی در مورد اینکه هدست ارزان‌تر در چه محدوده‌ای قرار می‌گیرد وجود ندارد. ظاهراً این هدست با هدست واقعیت ترکیبی متا که 1500 دلار قیمت دارد، رقابت خواهد کرد.

مهندسان اپل قصد دارند از قطعات مقرون به صرفه‌تر برای کاهش قیمت استفاده کنند، اما هدست ارزان‌تر، همان عملکرد کلی AR/VR “واقعیت ترکیبی” هدستی را که در سال 2023 عرضه می‌شود، خواهد داشت. تراشه‌های موجود در دستگاه برابر با آیفون، به جای تراشه‌های سطح Mac که در اولین هدست واقعیت مجازی/AR/VR استفاده شده‌اند، و اپل نیز ممکن است از نمایشگرهای داخلی با وضوح پایین‌تر و مواد ارزان‌تر استفاده کند.

در حال حاضر، توسعه هدست مقرون‌به‌صرفه‌تر در مراحل اولیه است و اپل نمونه اولیه آن را ایجاد نکرده است. اطلاعات می گوید که کار “قابل توجه” روی این دستگاه از سال گذشته آغاز شد و در آن زمان، هدف این بود که هدست ارزان قیمت را در سال 2024 عرضه کند. طبق گفته اپل می تواند یک هدست واقعیت ترکیبی اقتصادی را در سال 2024 یا 2025 معرفی کند. بلومبرگ.

تقریباً برای همه دسته‌های محصولات، اپل نسخه‌های ممتاز و مقرون‌به‌صرفه‌تری از دستگاه‌ها را دارد، بنابراین جای تعجب نیست که این شرکت برنامه‌هایی برای یک هدست واقعیت ترکیبی دوست‌دار مصرف‌کننده‌تر دارد تا به نسخه رده بالای 3000 دلاری که اواخر سال عرضه می‌شود بپیوندد.

با تمرکز بر روی یک هدست AR/VR مقرون به صرفه تر، بلومبرگ می گوید که اپل عینک واقعیت افزوده اپل را که روی آن کار می کرد به تعویق می اندازد. عرضه عینک اپل برای مدت نامعلومی به تعویق افتاده است و کار بر روی دستگاه متوقف شده است.

اولین هدست AR/VR اپل می‌تواند به زودی در بهار امسال معرفی شود، اما این دستگاه در طول توسعه خود با تاخیرهای متعددی روبرو شده است. قیمت 3000 دلاری به دلیل قطعات رده بالایی است که اپل استفاده می کند، از جمله نمایشگرهای 4K دوگانه سونی، بیش از 12 دوربین، یک بسته باتری خارجی و موارد دیگر. جزئیات مربوط به هدست AR/VR را می‌توانید در خلاصه ما پیدا کنید.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا