بررسی تخصصی

اپل در نظر دارد DuckDuckGo را موتور جستجوی پیش‌فرض در حالت مرور خصوصی سافاری قرار دهد.

در سال 2018، اپل مذاکراتی را با DuckDuckGo برای جایگزینی گوگل به عنوان موتور جستجوی پیش‌فرض در حالت مرور خصوصی انجام داد، اما بر اساس رونوشت‌هایی که توسط قاضی ناظر دادگاه ضد انحصار دولت آمریکا علیه گوگل در واشنگتن مهر و موم نشده بود، در نهایت این ایده را رد کرد.

duckduckgo
گابریل واینبرگ، مدیرعامل DuckDuckGo در جلسات غیرعلنی شهادت داد که شرکت او در سال‌های 2018 و 2019 حدود 20 جلسه و تماس تلفنی با مدیران اپل، از جمله رئیس سافاری، در مورد تبدیل شدن به موتور جستجوی پیش‌فرض برای حالت مرور خصوصی داشته است.

مطابق با بلومبرگ، اپل با این معامله پیش نرفت زیرا جان جیاناندریا که در سال 2018 به عنوان رئیس بخش جستجو به اپل پیوست، تصور می کرد که از آنجایی که DuckDuckGo برای اطلاعات جستجوی خود به بینگ متکی است، احتمالاً برخی از اطلاعات کاربر را نیز به مایکروسافت ارائه می دهد.

این باعث شد که Giannandrea باور کند که بازاریابی حریم خصوصی DuckDuckGo “تا حدودی با جزئیات ناسازگار است.” جیاناندریا در ایمیلی به سایر مدیران اپل در فوریه 2019 گفت که بنابراین “احتمالاً ایده بدی” است که برای مرور خصوصی در Safari به DuckDuckGo بروید.

او گفت: «اگر اپل به‌طور جدی می‌خواهد به DuckDuckGo روی بیاورد، احتمالاً اصرار می‌کنم که دقت بیشتری را با DuckDuckGo انجام دهم».

این محاکمه بین وزارت دادگستری ایالات متحده و گوگل انجام می شود و وزارت دادگستری به تسلط گوگل بر دستگاه های اپل به عنوان مدرکی مبنی بر اینکه گوگل انحصار موتور جستجو را در اختیار دارد، اشاره می کند. یک معامله چند میلیارد دلاری بین اپل و گوگل نشان می دهد که گوگل به عنوان موتور جستجوی پیش فرض در آیفون، آی پد و مک تنظیم شده است.

هفته گذشته آزمایشی نشان داد که مایکروسافت در نظر دارد موتور جستجوی Bing خود را به اپل بفروشد. اگر این خرید اتفاق می‌افتاد، بینگ به عنوان موتور جستجوی پیش‌فرض در دستگاه‌های اپل جایگزین گوگل می‌شد.

ادی کیو، مدیر خدمات اپل نیز باید شهادت می‌داد و توضیح داد که چرا گوگل موتور جستجوی پیش‌فرض آیفون است. کیو گفت: «ما گوگل را موتور جستجوی پیش‌فرض قرار می‌دهیم، زیرا همیشه فکر می‌کردیم که بهترین است. او در ادامه گفت که اپل با ارائه‌دهنده موتور جستجوی دیگری همراه نشده است زیرا «جایگزین معتبری» وجود ندارد.

در حالی که گوگل موتور جستجوی پیش‌فرض در دستگاه‌های اپل است، کاربران می‌توانند به‌عنوان جایگزین یاهو، بینگ، داک‌داک‌گو یا اکوزیا را جایگزین کنند.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا