بررسی تخصصی

اپل آخرین ویژگی‌های حریم خصوصی آیفون را در آگهی جدید «حراج داده‌ها» برجسته می‌کند

اپل امروز تبلیغ جدیدی را به اشتراک گذاشت که ویژگی‌های حریم خصوصی آیفون مانند شفافیت ردیابی برنامه و محافظت از حریم خصوصی ایمیل را برجسته می‌کند که برای ارائه شفافیت و کنترل بیشتر کاربران هنگام جمع‌آوری داده‌های شخصی طراحی شده‌اند.

حراج اپل دیتا آگهی حریم خصوصی آیفون
این آگهی حول محور زن جوانی به نام الی می‌چرخد که متوجه می‌شود اطلاعات شخصی‌اش در یک خانه حراج فروخته می‌شود، با پیشنهادهایی که روی ایمیل‌های آیفون، تاریخچه خرید، داده‌های موقعیت مکانی، مخاطبین، تاریخچه مرور و موارد دیگر درج شده است. الی پس از اینکه متوجه می‌شود داده‌هایش فروخته می‌شود، از شفافیت ردیابی برنامه و حفاظت از حریم خصوصی ایمیل استفاده می‌کند، در این مرحله حراج‌دهنده و پیشنهاد دهندگان ناگهان شروع به ناپدید شدن می‌کنند.

اپل در مقاله‌ای در سال گذشته اعلام کرد که متوسط ​​اپلیکیشن موبایل دارای شش ردیاب تعبیه‌شده از شرکت‌های شخص ثالث است که «تنها هدف جمع‌آوری و ردیابی افراد و اطلاعات شخصی آن‌ها» است که به صنعت به ارزش ۲۲۷ میلیارد دلار در سال کمک می‌کند. پیام اپل در پشت تبلیغ جدیدش این است که آیفون به کاربران اجازه می دهد این ردیابی را محدود کنند.

برای مثال، شفافیت ردیابی برنامه، به کاربران اجازه می‌دهد انتخاب کنند که آیا یک برنامه می‌تواند فعالیت خود را در برنامه‌ها و وب‌سایت‌های شرکت‌های دیگر به منظور تبلیغات یا اشتراک‌گذاری اطلاعات با کارگزاران داده، ردیابی کند. در دستگاه‌هایی که iOS 14.5، iPadOS 14.5، tvOS 14.5 یا نسخه‌های جدیدتر دارند، برنامه‌هایی که می‌خواهند کاربر را بر اساس شناسه تبلیغاتی منحصربه‌فرد دستگاه خود ردیابی کنند، تنها در صورتی می‌توانند این کار را انجام دهند که کاربر در صورت درخواست اجازه دهد.

در برنامه Mail، Mail Privacy Protection از فرستندگان ایمیل از یادگیری اطلاعات مربوط به فعالیت ایمیل کاربر جلوگیری می کند. هنگامی که این ویژگی فعال می شود، آدرس IP کاربر را پنهان می کند و مانع از آن می شود که فرستنده ببیند آیا کاربر ایمیل های خود را باز کرده است یا خیر. این ویژگی به عنوان بخشی از iOS 15، iPadOS 15، macOS Monterey و watchOS 8 معرفی شد.

این تبلیغ در حالی منتشر می‌شود که اپل از مقرراتی مانند قانون پیشنهادی بازارهای دیجیتال اتحادیه اروپا حمایت می‌کند، که اپل را ملزم می‌کند اجازه بارگذاری جانبی برنامه‌ها در آیفون را در خارج از اپ استور بدهد. در ماه‌های اخیر، تیم کوک، مدیرعامل اپل و کریگ فدریگی، مدیر مهندسی نرم‌افزار، هر دو استدلال کرده‌اند که بارگذاری جانبی کاربران آیفون را در معرض خطرات حریم خصوصی و امنیتی قرار می‌دهد.

در کنار این تبلیغ، اپل اعلام کرد که کمپین بیلبوردی را در شهرهای منتخب ایالات متحده با شعار “حریم خصوصی. این آیفون است” راه اندازی خواهد کرد.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا