بررسی تخصصی

پاسخ مدیر اجرایی اپل به درخواست مزاحم کپی و چسباندن iOS 16: رفتار کاملاً غیر منتظره

اپل به شکایات کاربران در رابطه با یک پاپ آپ آزاردهنده در iOS 16 پاسخ داده است که در صورتی که برنامه ای بخواهد برای چسباندن متن، تصاویر و موارد دیگر به کلیپ بورد دسترسی داشته باشد، از کاربر اجازه می خواهد.

اعلان کلیپ بورد ios 16
درخواست جدید به‌عنوان معیاری برای حفظ حریم خصوصی کاربران به iOS 16 اضافه شد و برنامه‌ها برای دسترسی به کلیپ‌بورد، که ممکن است داده‌های حساسی داشته باشد، درخواست مجوز کنند. با این حال، این درخواست هنگام نصب iOS 16 برای کاربران آزاردهنده شده است، زیرا هر زمان که بخواهند چیزی را در یک برنامه جایگذاری کنند، دائماً اجازه می‌خواهد.

از آنجایی که عصبانیت کاربر از این رفتار بالا می‌رود، اپل در نهایت پاسخ داد و گفت که پاپ‌آپ مداوم به این معنی نیست که این ویژگی چگونه کار می‌کند. MacRumors خواننده کایران ایمیلی به کریگ فدریگی و تیم کوک ارسال کرد و از درخواست مداوم اپل و حمایت از اپل برای برخورد با دسترسی به کلیپ بورد به همان شیوه ای که iOS با دسترسی شخص ثالث به مکان، دوربین، میکروفون و موارد دیگر رفتار می کند، شکایت کرد.

ران هوانگ، یکی از مدیران ارشد اپل، به این رشته ایمیل ملحق شد و گفت که قرار نیست هر بار که کاربر تلاش می کند پاپ آپ را بچسباند ظاهر شود. هوانگ گفت: «این رفتار کاملاً قابل انتظار نیست و ما به ته آن خواهیم رسید. هوانگ اضافه کرد که این رفتار چیزی نیست که اپل در داخل دیده است، اما کایران “تنها کسی نیست” که آن را تجربه می کند.

هوانگ در پاسخ به پیشنهادی مبنی بر اینکه دسترسی به کلیپ بورد باید در برنامه تنظیمات بر اساس هر برنامه اضافه شود، گفت که این “پیشرفت خوبی” ایجاد می کند و اضافه کرد که اپل “مطمئناً باید برنامه هایی مانند Mail را اصلاح کند و کاری کند که حتی بدون این کار هم کار کنند. تنظیم کنید، اما با این وجود برای برنامه‌هایی مفید است که کاربران می‌خواهند داده‌ها را با آنها به اشتراک بگذارند، حتی اگر آن را راه‌اندازی نکرده باشند.” وی افزود: با ما همراه باشید.

هوانگ به عنوان یکی از چندین مخترع این ویژگی در یک درخواست ثبت اختراع به تاریخ 29 ژانویه 2021 ذکر شده است.

اپل در حال حاضر در حال آزمایش نسخه آزمایشی iOS 16.1 با توسعه دهندگان و آزمایش کنندگان عمومی بتا است، اما احتمالاً هفته ها تا آماده شدن به روز رسانی می گذرد. آخرین به‌روزرسانی iOS 16 برای آیفون 14 پرو و ​​آیفون 14 پرو مکس، iOS 16.0.1 است که از جمله به اشکالی که بر فعال‌سازی iMessage و FaceTime تأثیر می‌گذارد، پرداخته است. همه دستگاه‌های سازگار دیگر همچنان از نسخه اولیه iOS 16 منتشر شده هفته گذشته استفاده می‌کنند.

اشکال دسترسی به کلیپ‌بورد یکی از چندین ویژگی است که اپل می‌تواند در به‌روزرسانی iOS 16 برطرف کند، از جمله گزارش‌هایی مبنی بر تخلیه بیش از حد باتری و مشکلی که مدل‌های آیفون 14 پرو پس از انتقال داده‌ها از آیفون قدیمی‌تر با آن‌ها پاسخ نمی‌دهند.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا