بررسی تخصصی

اولین مک‌بوک M3 اپل سال آینده عرضه می‌شود، ادعای پیش‌بینی ارسال

اپل اولین مک بوک های خود را بر اساس فرآیند ساخت 3 نانومتری TSMC در سال 2024 عرضه خواهد کرد، نه در سال جاری که برخی شایعات نشان می دهند. این بر اساس یک پیش بینی جدید حمل و نقل جهانی نوت بوک پنج ساله منتشر شده توسط دیجی تایمز.

اولین مک‌بوک M3 اپل سال آینده عرضه می‌شود، ادعای پیش‌بینی ارسال
این گزارش با پیش‌بینی پایان کاهش دو ساله بازار نوت‌بوک‌ها، رشد 4.7 درصدی فروش را در سال 2024 پیش‌بینی می‌کند که ناشی از کاهش تورم و معرفی محصولات جدید، از جمله مک‌بوک‌های جدید با تراشه‌های مبتنی بر 3 نانومتر است. از گزارش:

در سال 2023، احتمالاً سهم نوت‌بوک‌هایی که با استفاده از پردازنده‌های مبتنی بر Arm ساخته می‌شوند، به جای افزایش، کاهش می‌یابد، زیرا اپل، که پردازنده‌های داخلی مبتنی بر Arm را برای اکثر لپتاپ‌های نوت‌بوک خود استفاده می‌کند، انتظار می‌رود در سال 2023 کاهش قابل‌توجهی را تجربه کند. همانطور که فروشنده نام تجاری ایالات متحده قصد دارد برای ارتقاء عملکرد در سال 2024 به پردازنده های ساخته شده توسط یک گره 3 نانومتری در TSMC منتقل شود.

در ماه جولای، بلومبرگمارک گورمن گفت که اکتبر سال جاری می‌توان شاهد معرفی اولین مک‌های مجهز به تراشه M3 بود. با توجه به اینکه اپل مدل های جدید مک بوک پرو 14 و 16 اینچی را در ماه ژانویه و اخیراً مدل های 15 اینچی مک بوک ایر، مک استودیو و مک پرو را در ماه ژوئن عرضه کرد، گورمن گفت که احتمالاً اولین ذینفعان تراشه جدید M3 خواهند بود. آی مک بعدی، مک بوک ایر 13 اینچی و مک بوک پرو 13 اینچی باشد.

با این حال، اخیراً در ماه سپتامبر، مینگ-چی کو، تحلیلگر اپل گفت که به نظر می رسد اپل مدل های جدید مک بوک با تراشه های سری M3 را تا پایان سال جاری عرضه نخواهد کرد. Kuo تنها مک بوک های جدید را رد کرد، اما به نظر می رسد احتمال عرضه iMac جدید در سال جاری باز باشد. مدل فعلی که دارای تراشه M1 است اکنون بیش از دو سال و نیم است که به فروش می رسد.

دیجی تایمز خود اخیراً پیشنهاد کرده است که اپل قبل از تعطیلات مک بوک پرو را اعلام کند. اوایل ماه جاری میلادی، این رسانه مستقر در تایوان ادعا کرد که اپل در حال آماده شدن برای عرضه مدل‌های جدید مک‌بوک پرو 14 و 16 اینچی با نمایشگرهای مینی ال‌ای‌دی کم مصرف‌تر قبل از پایان سال است. در آن گزارش اشاره ای به پردازنده ای که مدل ها بر اساس آن ساخته می شوند ذکر نشده است، اما گورمن قبلاً گفته بود که نسخه بعدی این دو دستگاه دارای تراشه های M3 Pro و M3 Max خواهد بود و احتمالاً تا اواسط سال 2024 وارد بازار خواهند شد. آخرین.

انتظار می‌رود تراشه M3 که هنوز معرفی نشده است با فرآیند 3 نانومتری TSMC برای بهبود عملکرد و بهره‌وری انرژی در مقایسه با تراشه فعلی ‌M2 مبتنی بر 5 نانومتر که در ژوئن 2022 عرضه شد، ساخته شود. همچنین احتمالاً دارای یک GPU کاملاً جدید با ردیابی پرتوهای سخت افزاری، اولین بار در تراشه A17 Pro آیفون 15 پرو در ماه گذشته معرفی شد.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا