بررسی تخصصی

دفاتر اپل در کره توسط رگولاتورهای ضد انحصار به دلیل اتهاماتی که برای توسعه دهندگان 33 درصد کمیسیون دریافت می کند مورد حمله قرار گرفت.

دفاتر مرکزی اپل در کره جنوبی پس از شکایتی که توسط توسعه دهندگان مطرح شد مبنی بر اینکه نرخ کمیسیون 30 درصدی استاندارد App Store را از آنها دریافت می کند، توسط تنظیم کننده های ضد انحصار مورد حمله قرار گرفته است.

ویژگی ویژگی فروشگاه برنامه عمومی کره جنوبی
حمله سپیده دم توسط کمیسیون تجارت عادلانه کره (KFTC) توسط رسانه های محلی در روز دوشنبه گزارش شد و روز جمعه توسط این سازمان پوشش داده شد. ثبت اختراعات Foss وبلاگ، تحقیقات جاری در کشور در مورد سوء استفاده ادعایی اپل از قدرت بازار را برجسته می کند.

شکایتی که جرقه این حمله را برانگیخت، طبق گزارش‌ها توسط توسعه‌دهندگان بازی‌های موبایل مطرح شد که استدلال می‌کردند اپل برای خریدهای انجام‌شده در اپ استور، بیش از نرخ معمول 30 درصد کمیسیون دریافت می‌کند.

مانند ثبت اختراعات Foss اشاره می‌کند، اپل 30 درصد از قیمت پرداختی توسط کاربران نهایی را که شامل مالیات بر ارزش افزوده (VAT) می‌شود، دریافت می‌کند، که آن را 10 درصد بیشتر از مبلغی است که گوگل بر اساس آن کمیسیون 30 درصدی خود را که شامل مالیات بر ارزش افزوده نمی‌شود، تعیین می‌کند. بنابراین اپل 33٪ (30٪ از 110٪) جمع آوری می کند، نه نرخ 30٪.

موارد فوق همچنین در مورد نرخ 15 درصدی اعمال شده برای مشاغل کوچک یا اشتراک در سال اول نقش دارند: توسعه دهندگان در کره 16.5 درصد هزینه دریافت می کنند زیرا اپل کمیسیون را از قیمت ناخالص که شامل مالیات بر ارزش افزوده است، دریافت می کند. طبق گزارش ها، 3 درصد اضافی در بازه زمانی 2015 تا 2020 به حدود 345 میلیارد وون (240 میلیون دلار) رسیده است.

در کشورهای دیگری که اپل در آن‌ها فعالیت می‌کند از جمله فرانسه و ایتالیا (32.1 درصد)، ترکیه 35.25 درصد و بریتانیا (31.5 درصد) زمانی که مالیات در نظر گرفته می‌شود، مشابه است، اگرچه هنوز هیچ‌کس شکایت رسمی درباره این روش ارائه نکرده است. در هر یک از آن کشورها

این توسعه به این معنی است که اپل اکنون توسط دو سازمان دولتی کره مورد بررسی قرار گرفته است. در ماه آگوست، کمیسیون ارتباطات کره (KCC) اعلام کرد که از 17 می، اپل، گوگل و وان استور را بازرسی کرده است تا مشخص کند آیا قوانین پرداخت درون برنامه ای را نقض کرده اند یا خیر، و به این نتیجه رسید که هر سه شرکت ممکن است این کار را انجام داده باشند. . اگر تحقیقات جدید اشتباهی را کشف کند، KCC می تواند دستورات اصلاحی صادر کند و جریمه هایی تا سقف 2٪ از میانگین درآمد سالانه حاصل از اقدامات تجاری مربوطه را اعمال کند.

در ماه ژانویه، اپل اعلام کرد که با قانون جدید کره جنوبی که اپراتورهای فروشگاه اپلیکیشن را از الزام توسعه دهندگان به استفاده از سیستم های خرید درون برنامه ای خود منع می کند، مطابقت خواهد داشت. در اواخر ژوئن، این تغییر اعمال شد و توسعه دهندگان را قادر ساخت تا سیستم های پرداخت جایگزین را در کره جنوبی ارائه دهند.

با این حال، ثبت اختراعات Foss استدلال می‌کند که اپل با گران‌کردن استفاده از سرویس‌های پرداخت جایگزین، بد نیت عمل می‌کند. اپل از پرداخت‌های پردازش شده توسط سایر ارائه‌دهندگان خدمات، 26 درصد کمیسیون دریافت می‌کند، به این معنی که توسعه‌دهندگانی که از پردازنده‌های پرداخت شخص ثالث در کره استفاده می‌کنند، مجموعاً حدود دو برابر بیشتر از خریدهای درون‌برنامه‌ای اپل هستند.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا