بررسی تخصصی

بلومبرگ: احتمالا اپل رویداد راه اندازی مک را در 30 یا 31 اکتبر برگزار خواهد کرد

اپل احتمالا در حال برنامه ریزی یک رویداد راه اندازی مرتبط با Mac در این ماه است که در روز دوشنبه، 30 اکتبر یا سه شنبه، 31 اکتبر برگزار می شود. بلومبرگمارک گورمن.

بلومبرگ: احتمالا اپل رویداد راه اندازی مک را در 30 یا 31 اکتبر برگزار خواهد کرد
پیش‌بینی گزارشگر با ارتباط خوب بر اساس اطلاعات به‌دست‌آمده از منابع آگاه از برنامه‌های اپل و همچنین این واقعیت است که برخی از مدل‌های مک موجود به‌صورت آنلاین و در فروشگاه‌های خرده‌فروشی اپل کمبود دارند.

گورمن خاطرنشان می کند که چندین پیکربندی از iMac 24 اینچی، مک بوک پرو 13 اینچی و مک بوک پرو 14 و 16 اینچی اپل تا اواسط نوامبر با تاخیر در ارسال مواجه هستند. این تاخیر چند هفته ای به تنهایی «نشانه روشنی است که چیزی گورمان می گوید که در شرف وقوع است.

دلیل دیگری که گزارشگر را به این باور می رساند که اعلامیه مک در هفته آینده اتفاق می افتد: تماس درآمد اپل قرار است در روز پنجشنبه، 2 نوامبر برگزار شود. آخرین باری که این شرکت نتایج سه ماهه خود را در ماه نوامبر منتشر کرد، در سال 2018 بود، و پس از آن نیز منتشر شد. یک رویداد راه اندازی در 30 اکتبر که شاهد آیپدها و مک های جدید بود.

گورمن معتقد است که محتمل ترین مکی که در این ماه معرفی می شود، آی مک 24 اینچی جدید است. آی‌مک فعلی بیش از 900 روز است که به‌روزرسانی نشده است و تنها مدل باقی‌مانده در سری مک اپل است که هنوز از تراشه M1 استفاده می‌کند.

او همچنین معتقد است که این احتمال وجود دارد که شاهد مدل‌های جدید مک‌بوک پرو 14 و 16 اینچی باشیم. با توجه به اینکه اپل مک‌بوک پروهای پریمیوم خود را در ژانویه 2023 به‌روزرسانی کرد، این امر تا حدودی تعجب‌آور خواهد بود.

آخرین گزارش گزارشگر اطلاعات کمی در مورد پیشرفت‌های iMac جدید نشان می‌دهد، اما او قبلاً گفته بود که iMac بعدی اپل از M2 جهش می‌کند و در عوض از چیپ شایعه شده جدید M3 استفاده می‌کند و عملکرد و کارایی را بهبود می‌بخشد.

در مورد مک‌بوک پرو 14 و 16 اینچی، گورمن گفت که انتظار تغییرات عمده‌ای به جز پردازنده‌های جدید ندارد، اما آخرین گزارش او در ارائه جزئیات کوتاهی دارد. گورمن در اوایل این ماه ادعا کرد که مدل‌های جدید مک‌بوک پرو 14 و 16 اینچی با تراشه‌های M3 Pro و M3 Max احتمالاً بین اوایل سال 2024 و بهار عرضه خواهند شد. گورمن ممکن است از آخرین پیش‌بینی‌های خود چشم پوشی کند، که احتمالاً منجر به این گمانه‌زنی می‌شود که به‌جای آن امسال یک به‌روزرسانی تکراری برای M2 Pro و M2 Max ارائه می‌شود.

در نهایت، گورمن می‌گوید که مدل‌های جدید مک‌بوک پرو می‌توانند شامل «پیشرفت‌های جزئی در نمایشگرها» باشند. به ویژه، دیجی تایمز اخیراً ادعا شده است که اپل مدل های جدید مک بوک پرو 14 و 16 اینچی را با نمایشگرهای مینی ال ای دی کارآمدتر تا قبل از پایان سال عرضه خواهد کرد. دیجی تایمزاین گزارش در ابتدا به دلیل زمان‌بندی ادعایی راه‌اندازی با شک و تردید مواجه شد، اما با توجه به آخرین پیش‌بینی‌های گورمن، می‌توان گفت که محتوای بیشتری در آن وجود دارد.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا