بررسی تخصصی

نقشه های اپل به تدریج بر دشمنان پیروز می شود، گزارش پیشنهاد می کند

کاربران آیفون به طور فزاینده ای دلایلی برای انتخاب نقشه های اپل به جای نقشه های گوگل پیدا می کنند و برخی از مشتریان مسیرهای واضح حمل و نقل عمومی و طراحی بصری جذاب آن را ستایش می کنند.

ویژگی سه بعدی نقشه های اپل
این بر اساس گزارش های حکایتی جمع آوری شده توسط روزنامه وال استریت (با دیوار پرداخت). به گزارش Canalys، در حالی که نقشه های اپل روی همه آیفون ها از قبل نصب شده است، اکثریت قاطع آیفون ها در ایالات متحده نقشه های گوگل را به عنوان جایگزین دانلود می کنند.

اما این مانع از آن نشد که برخی از کاربران تحت تاثیر تا چه حد اطلاعات مسیرهای ترانزیت اپل قرار بگیرند. این برنامه اغلب توسط کاربران به دلیل نمای تمیزتر آن در مقابل طراحی بهم ریخته تر Google Maps توصیه می شود.

به عنوان مثال، جین ناتولی، یکی از «کاربران قدرتمند» گوگل مپ به این موضوع گفت WSJ او بعد از اینکه آیفون او را تشویق کرد که از آن در Minneapolis-St استفاده کند، بیشتر در زندگی روزمره خود از Apple Maps استفاده می کند. فرودگاه بین المللی پل این برنامه می‌دانست که او در فرودگاه است و توصیه‌هایی برای فروشگاه‌ها و رستوران‌های ترمینال او ارائه می‌دهد. به گفته این مرد 42 ساله، اطلاعات واضح تری داشت که تعامل با آن آسان تر از نقشه گوگل بود.

ناتولی می‌گوید: «این باعث شد تا برخی از پیش‌فرض‌های قبلی‌ام درباره آن را دوباره مرور و تجدیدنظر کنم. “هر چه موانع شهرت اولیه ای که Apple Maps با آن روبرو شد، فکر می کنم آنها از آنها عبور کرده اند.”

در خارج از فرودگاه، ناتولی از طراحی اپل خوشش می‌آید و مسیرها را راحت‌تر می‌خواند، به‌ویژه نام خیابان‌ها. او می‌گوید که در Google Maps گاهی اوقات تشخیص نام خیابان، مهم نیست که چقدر نزدیک بزرگنمایی می‌کنید، دشوار است.

او می‌گوید: «گوگل رستوران‌ها، بارها و چیزهای دیگر را به من نشان می‌دهد، اما من لزوماً به دنبال آن نیستم.

یکی از فارغ التحصیلان اخیراً از فناوری جورجیا نیز احساس مشابهی داشت. او گفت که در شب هنگام رانندگی متوجه می شود که جاده ها در Apple Maps راحت تر دیده می شوند و نقاط جالب کمتری وجود دارد که دید او را به هم ریخته است. او به این نشریه گفت: «اپل واقعاً در زیبا جلوه دادن چیزها خوب است.

نقشه های اپل در سال 2012 راه اندازی شد و به سرعت به دلیل داشتن داده های نقشه ناقص و نادرست مورد انتقاد قرار گرفت که برخی از کاربران آیفون را به مسیرهای خطرناک سوق داد. مدیر عامل اپل، تیم کوک، یک عذرخواهی عمومی نادر به دلیل ناامیدی که باعث شده مشتریان شد، ارائه کرد و سپس اسکات فورستال، رئیس iOS تنها یک ماه بعد از کار برکنار شد.

از آن زمان، اپل پیشرفت های قابل توجهی در نقشه های اپل ایجاد کرده است، ویژگی های جدیدی را ایجاد کرده و خطاهای طولانی مدت را تصحیح می کند. اطلاعات ترافیکی بی‌درنگ و گزینه‌های ناوبری برای عابران پیاده در سال 2013 به Maps اضافه شد، در همان سالی است که Maps به OS X گسترش یافت. در سال 2015، Maps با “نزدیک” به‌روزرسانی شد، ویژگی که نقاط مورد علاقه محلی را ارائه می‌کند. و مسیرهای حمل و نقل در تعداد معدودی از شهرها.

در اوایل سال 2020، اپل بازنگری کامل نقشه های خود را در ایالات متحده به پایان رساند که شامل جزئیات بسیار بیشتر از جمله انبوه ساختمان ها، پارک ها، زمین های ورزشی، استخرها و موارد دیگر می شود. ویژگی جدید Look Around در شهرهای منتخب مشابه نمای خیابان گوگل است و نقشه های به روز شده از آن زمان در کشورهای بیشتری منتشر شده است. در iOS 17 که در پاییز عرضه می‌شود، کاربران می‌توانند نقشه‌ها را برای استفاده آفلاین در Apple Maps دانلود کنند – کاری که کاربران Google Maps اکنون مدت‌هاست که می‌توانند انجام دهند.

تمجید از پیشنهاد اپل به هیچ وجه جهانی نیست. یکی از کاربران گفت WSJ هنگامی که او در اطراف بوستون قدم می‌زد، اغلب توسط نقشه‌های اپل به بیراهه می‌رفت، در حالی که کاربر دیگری می‌گوید تجربه‌اش با نقشه‌های اپل از طریق CarPlay اغلب با بردن او به محله‌ها با علائم توقف در تلاش برای جلوگیری از گرفتگی، زمان بیشتری را به رفت‌وآمدش اضافه می‌کرد.

نقشه های اپل هنوز هم در میان برخی از کاربران صدای بدی را دریافت می کند، اما به نظر می رسد تلاش های مداوم اپل برای بهبود این برنامه به معکوس کردن برخی از این نظرات کمک کرده است. کریگ فدریگی، رئیس نرم‌افزار اپل، در جریان WWDC در ماه ژوئن گفت: نقشه‌ها راه طولانی را طی کرده‌اند و مردم متوجه شده‌اند. آیا این روزها بیشتر یا کمتر از Apple Maps استفاده می کنید؟ در نظرات به ما اطلاع دهید.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا