بررسی تخصصی

اپل نمایشگرهای MicroLED خود را برای آیفون‌ها انبوه تولید می‌کند

اپل به منظور کاهش اتکای خود به سامسونگ و افزایش کنترل خود بر عرضه و ایجاد زمینه برای تحقق هدف نهایی خود برای آوردن این فناوری به آیفون‌ها، نمایشگرهای microLED خود را به صورت انبوه تولید خواهد کرد. نیکی آسیا.

نمایشگر آیفون 14 پرو دو برابر روشن تر است
به گفته منابع این رسانه، اپل در طول دهه گذشته حداقل یک میلیارد دلار برای تحقیق و توسعه microLED هزینه کرده است و پس از شروع تولید، اپل خود مرحله مهم “انتقال انبوه” فرآیند تولید را انجام خواهد داد که شامل قرار دادن حداقل ده ها دستگاه است. هزاران تراشه میکرو ال ای دی کوچک روی بسترها.

اپل قصد دارد تراشه‌های microLED کوچک را مستقیماً روی ویفرها بسازد و با ams-Osram برای اجزای microLED، LG Display برای زیرلایه‌ها و TSMC برای ویفرهای 12 اینچی شریک خواهد شد. طبق گزارش‌ها، این فرآیند در تأسیسات تحقیق و توسعه سری اپل در منطقه Longtan در شهر Taoyuan در شمال تایوان انجام خواهد شد.

اپل تیم‌های تحقیق و توسعه دارد که روی نمایشگرها در ایالات متحده، تایوان و ژاپن کار می‌کنند و گفته می‌شود که نه تنها مدارهای یکپارچه درایور صفحه‌نمایش‌های microLED، بلکه برخی از تجهیزات تولیدی را نیز برای کنترل بهتر فرآیند انتقال جرم طراحی کرده است. در نهایت فناوری نمایشگر را در محصولاتی که به طور سنتی از پنل های OLED عرضه شده توسط سامسونگ و سایر تامین کنندگان استفاده می کنند، استفاده می کند.

علیرغم مقدمات اپل، تولید نمایشگر microLED همچنان چالش برانگیز است و هزینه‌های تولید بالاتر است، به همین دلیل است که اپل قبل از تولید انبوه نمایشگرهای microLED برای آیفون‌ها، شروع به عرضه این فناوری با Apple Watch Ultra خواهد کرد.

یکی از منابعی که نمونه‌هایی از صفحه نمایش میکرو ال‌ای‌دی این شرکت را دیده است، گفت: «برنامه نهایی اپل این است که فناوری‌هایی را در آیفون خود که منبع درآمد اصلی آن است و حجم بسیار بیشتری دارد، معرفی کند تا سرمایه‌گذاری‌های سال‌های گذشته را توجیه کند».

فناوری نمایشگر در مقایسه با آیفون‌های فعلی با نمایشگر OLED، روشنایی بالاتر، کاهش مصرف انرژی، نسبت کنتراست بهبود یافته و مزایای دیگر را ممکن می‌سازد.

با توجه به اینکه انتظار نمی رود اپل واچ اولترا تا سال 2025 از microLED استفاده کند، اولین آیفونی که از این فناوری استفاده می کند، احتمالاً چندین سال تا عرضه باقی مانده است. انتظار می‌رود هر چهار مدل آیفون 15 که اواخر امسال عرضه می‌شوند دارای نمایشگرهای OLED باشند.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا