بررسی تخصصی

گزارش: تلاش اپل برای توسعه فناوری MicroLED منجر به تغییرات آیفون X و اتکا به سامسونگ شد

اپل تقریباً یک دهه است که روی توسعه فناوری MicroLED خود سرمایه گذاری زیادی کرده است تا از سامسونگ به عنوان تامین کننده جدا شود. اطلاعات گزارش ها.

iphone x flexible oled display - گزارش: تلاش اپل برای توسعه فناوری MicroLED منجر به تغییرات آیفون X و اتکا به سامسونگ شدصفحه نمایش OLED منعطف آیفون X توسط سامسونگ عرضه شده است

ظاهراً توسعه نمایشگرهای MicroLED اپل بسیار بیشتر از حد انتظار طول کشیده است و آن را مجبور کرده است تا زمانی که این فناوری آماده شود، روابط خود را با سامسونگ عمیق تر کند. MicroLED دوام، کارایی، روشنایی، محدوده دینامیکی و زاویه دید بهتری را در مقایسه با فناوری‌های موجود مانند OLED ارائه می‌کند.

اپل ظاهراً قصد داشت از MicroLED به جای OLED برای iPhone X 2017 استفاده کند، اما هزینه ساخت بالای آن و پتانسیل بروز نقص باعث شد تا فناوری جدید نمایشگر تغییر کند. ظاهراً اپل همچنان قصد دارد سال آینده اولین نمایشگرهای MicroLED خود را در اپل واچ معرفی کند و احتمالاً پنل‌ها به جای سامسونگ توسط ال‌جی و شارپ عرضه خواهد شد. این شرکت در ابتدا قصد داشت اولین اپل واچ را با نمایشگر MicroLED در سال جاری معرفی کند، اما باز هم برای عرضه این فناوری به بازار با مشکلاتی مواجه شد.

علیرغم عرضه اولین اپل واچ MicroLED در سال آینده، طبق گزارش‌ها، کارمندان اپل نگران هستند که فناوری نمایشگر نسل بعدی برای دستگاه‌های بزرگ‌تری مانند آیفون و آی‌پد به این زودی‌ها آماده نباشد. برخی از محصولات آینده اپل، مانند هدست واقعیت مختلط و آی‌پد تاشو، قرار است توسط شرکت‌هایی مانند سونی، ال‌جی و BOE در تلاش برای رهایی از سامسونگ عرضه شوند، اما برخی از دستگاه‌ها مانند مدل‌های آی‌پد OLED سال آینده و مدل‌های بالا مدل های پایانی آیفون همچنان در آینده قابل پیش بینی به سامسونگ وابسته خواهند بود.

زنجیره تامین سیلیکون اپل با افزایش بیشتر قیمت مواجه است
>

طبق گزارش‌ها، اپل برای کاهش وابستگی خود به سامسونگ به دلیل تولید و برتری تکنولوژی آن تلاش کرده است، که منجر به یک رابطه غیرعادی شده است که در آن اپل قدرت کمتری نسبت به سایر تامین‌کنندگان دارد و مجبور است به اقدامات مخفیانه، کیفیت پایین، نقص‌ها و دید کم بسنده کند. بیش از فرآیند تولید گفته می‌شود سامسونگ به شدت به اپل بی‌اعتماد است و مهندسان و مقامات امنیتی اپل را از تاسیسات خود منع می‌کند و اغلب از پاسخ دادن به سوالات مرتبط با فناوری خود سرباز می‌زند.

در ادامه این گزارش به مثال‌های متعددی از اختلافات اپل و سامسونگ اشاره می‌شود، مانند زمانی که طبق گزارش‌ها، تامین‌کننده کره‌ای از پذیرش درخواست اپل برای تمیز کردن صفحه‌نمایش آیفون 14 پرو با وجود وجود زباله‌ها و بقایای ناشی از فرآیند ایجاد بریدگی برای دایانمیک خودداری کرد. جزیره. ظاهراً اپل مجبور شده است در طول توسعه محصول، آزمایش‌های شدیدی را روی نمایشگرهای سامسونگ انجام دهد تا هر گونه نقص یا مشکل را تشخیص دهد.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا