بررسی تخصصی

رگولاتورهای ایالات متحده خواهان نظارت بیشتر بر Apple Pay هستند

دفتر حمایت مالی از مصرف کننده ایالات متحده (CFPB) امروز الزامات نظارتی جدیدی را برای شرکت های فناوری مانند اپل که کیف پول دیجیتال و برنامه های پرداخت ارائه می دهند، پیشنهاد کرد.

جزیره پویا ویژگی پرداخت اپل
طبق گزارش CFPB، محبوبیت سرویس‌های پرداخت مانند Apple Pay در حال افزایش است، اما شرکت‌های پشتیبان آن‌ها مشمول همان «بررسی‌های نظارتی» نیستند که بانک‌ها انجام می‌دهند.

قانون پیشنهادی جدید، شرکت‌هایی را که بیش از پنج میلیون تراکنش در سال انجام می‌دهند ملزم می‌کند تا از قوانین مشابه بانک‌های بزرگ، اتحادیه‌های اعتباری و سایر مؤسسات مالی که تحت نظارت CFPB هستند، پیروی کنند.

CFPB ادعا می کند که تعداد فزاینده ای از شکایات در مورد شرکت های فناوری در بازار مالی مصرف کننده وجود دارد و استدلال می کند که بازرسان باید بتوانند به دقت فعالیت های شرکت های فناوری را بررسی کنند تا مطمئن شوند که آنها از قانون پیروی می کنند.

شرکت‌های بزرگ فناوری و سایر شرکت‌هایی که در بازارهای مالی مصرف‌کننده فعالیت می‌کنند، خطوط سنتی را که بانکداری و پرداخت‌ها را از فعالیت‌های تجاری جدا کرده‌اند، محو می‌کنند. CFPB دریافته است که این تاری می‌تواند مصرف‌کنندگان را در معرض خطر قرار دهد، به‌ویژه زمانی که همان حفاظت‌های بانکی سنتی، مانند بیمه سپرده، ممکن است اعمال نشود.

علیرغم تأثیر آنها بر تأمین مالی مصرف کننده، شرکت های فناوری بزرگ و سایر شرکت های غیربانکی فعال در حوزه پرداخت، نظارت و نظارت نظارتی مشابه بانک ها و اتحادیه های اعتباری را دریافت نمی کنند. در حالی که CFPB دارای اختیارات اجرایی بر این شرکت‌ها است، CFPB قبلاً در داخل بسیاری از این شرکت‌ها، بازرس‌هایی را به دقت بررسی نمی‌کرده است که فعالیت‌های آنها را بررسی کنند تا مطمئن شوند که از قانون پیروی می‌کنند و بر مدیران اجرایی خود نظارت می‌کنند.

CFPB می‌خواهد بتواند شرکت‌های فناوری را بررسی کند تا مطمئن شود که آنها از قوانین انتقال وجوه، حریم خصوصی و حمایت از مصرف‌کننده پیروی می‌کنند و از همان قوانینی که بانک‌ها باید پیروی کنند، پایبند هستند. در صورت نهایی شدن، قانون پیشنهادی به اداره حمایت از امور مالی مصرف کننده نظارت بیشتری بر خدمات مالی ارائه شده توسط شرکت هایی مانند اپل و گوگل می دهد.

داستان های محبوب

تراشه M3 Pro به سختی سریعتر از M2 Pro در نتایج معیار تایید نشده است

بر اساس یک نتیجه Geekbench 6 که امروز توسط وادیم یوریف، مجری مشترک کانال YouTube Max مشاهده شد، تراشه جدید M3 Pro اپل با CPU 12 هسته‌ای عملکرد پردازنده را در مقایسه با تراشه M2 Pro با پردازنده 12 هسته‌ای ارائه می‌کند. فنی این تنها یک نتیجه محک است، بنابراین برای اطمینان از دقت به نتایج بیشتری نیاز است. اپل مدل های جدید مک بوک پرو 14 و 16 اینچی را معرفی کرد.

اپل انتظار دارد سال آینده کل خط تولید آیپد را به روز کند

به گفته مارک گورمن از بلومبرگ، اپل در نظر دارد کل خط تولید آیپد خود را در طول سال 2024 به روز کند. این بدان معناست که انتظار می‌رود مدل‌های جدید آی‌پد پرو، آی‌پد ایر، آی‌پد مینی و آی‌پد پایه‌ای در سال آینده عرضه شوند. گورمن در آخرین نسخه خبرنامه Power On خود به کمبود آیپدها و ایرپادهای جدید در فصل خرید تعطیلات اشاره کرد: اپل می توانست با عجله تلاش کند …

iOS 17.2 اواخر امسال با این 10 ویژگی جدید برای آیفون عرضه می شود

اپل هفته گذشته اولین نسخه بتای iOS 17.2 را در اختیار توسعه دهندگان و آزمایش کنندگان عمومی بتا قرار داد و به روز رسانی نرم افزار شامل بسیاری از ویژگی ها و تغییرات جدید برای آیفون ها می شود. در زیر 10 مورد از این ویژگی ها و تغییرات جدید را برجسته کرده ایم. انتظار می رود iOS 17.2 در ماه دسامبر برای عموم عرضه شود. پس از در دسترس قرار گرفتن، به روز رسانی را می توان در برنامه تنظیمات در بخش عمومی → نرم افزار نصب کرد…

اپل استدلال کرد که Safari سه مرورگر مختلف برای جلوگیری از مقررات است

اپل اخیراً ادعا کرد که Safari سه مرورگر مختلف است تا از مقررات در اتحادیه اروپا جلوگیری کند (از طریق The Register). این ادعا به عنوان بخشی از پاسخ به اتحادیه اروپا در ماه آگوست، درست قبل از اینکه کمیسیون اروپا بسیاری از iOS، App Store و Safari اپل را به عنوان پلتفرم‌های دروازه‌بان تعیین کرد، مطرح شد. این طبقه بندی به این معنی است که اپل اکنون باید اطمینان حاصل کند که این…

اپل می گوید آی مک 27 اینچی با سیلیکون اپل وجود نخواهد داشت

اپل به The Verge و برخی نشریات دیگر تایید کرده است که هیچ برنامه ای برای عرضه یک آی مک جدید 27 اینچی با سیلیکون اپل ندارد. اپل در دو سال گذشته هر دو iMac 27 اینچی و iMac Pro مبتنی بر اینتل را متوقف کرد و هنوز یک iMac با صفحه نمایش بزرگتر با تراشه سیلیکونی اپل به عنوان جایگزین راه اندازی نکرده است و آی مک 24 اینچی را که اخیراً به روز شده باقی مانده است. تراشه M3 به عنوان تنها …

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا