بررسی تخصصی

اپل ممکن است برنامه‌ای برای طراحی مجدد اپلیکیشن پیام‌ها در سال آینده داشته باشد

طبق گزارش‌ها، اپل در حال کار بر روی نسخه جدیدی از برنامه Messages است که می‌تواند در کنار هدست واقعیت ترکیبی آن در سال آینده منتشر شود.

پیام های برنامه های عمومی
فاش کننده توییتر معروف به “ماجین بو” امروز ادعا کرد اپل در حال کار بر روی یک نسخه کاملاً جدید از iMessage است که دارای نمای خانه جدید، اتاق‌های گفتگو، کلیپ‌های ویدیویی و موارد دیگر است. ظاهراً این برنامه «ویژگی‌های جدید چت در واقعیت افزوده» را ارائه می‌کند و به همین دلیل، «باید» سال آینده در کنار هدست اپل منتشر شود.

iOS 16 طیف وسیعی از ویژگی‌های جدید را برای برنامه پیام‌ها معرفی کرد، از جمله امکان ویرایش یا حذف پیامی که اخیراً ارسال شده است، علامت‌گذاری مکالمات به‌عنوان خوانده‌نشده، و دعوت‌نامه‌های همکاری و به‌روزرسانی‌های فعالیت، بنابراین تکرار بیشتر در سال آینده باورپذیر به نظر می‌رسد – به خصوص اگر پیوند داده شده باشد. به معرفی هدست اپل.

بلومبرگمارک گورمن، که اغلب بینش های دقیقی از برنامه های اپل فاش می کند، گفته است که هدست واقعیت ترکیبی اپل بر روی بازی، مصرف رسانه و ارتباطات تمرکز خواهد کرد. او معتقد است که Memojis و SharePlay می توانند در این تجربه نقشی اساسی داشته باشند. iOS 16، SharePlay را به پیام‌ها آورده است و این امکان را برای چندین کاربر فراهم می‌کند تا از محتوای همگام‌سازی‌شده مانند فیلم‌ها یا آهنگ‌ها با کنترل‌های پخش مشترک هنگام چت لذت ببرند. این امر مستلزم یک تجربه راحت برای شروع جلسات SharePlay در برنامه Messages در هدست اپل است.

شایعه شده است که این هدست یک سیستم عامل کاملاً جدید به نام “rOS” یا “realityOS” با کد داخلی “Oak” را اجرا می کند. کار اپل بر روی realityOS از سال 2017 شایعه شده بود، اما وجود این سیستم عامل سرانجام در اوایل امسال تایید شد، زمانی که ارجاعاتی به آن در گزارش های آپلود فروشگاه App و کد منبع باز اپل یافت شد. realityOS احتمالاً دارای نسخه‌های بسیاری از برنامه‌های موجود اپل خواهد بود، بنابراین احیای گسترده‌تر برنامه Messages محتمل به نظر می‌رسد، به خصوص اگر این برنامه برای تجربیات مشترک در دستگاه مهم باشد.

Majin Bu اطلاعات دقیقی در مورد برنامه‌های اپل، به ویژه در مورد قاب‌ها و گزینه‌های رنگی، فاش کرده است و پیش از تحلیلگر صفحه نمایش و افشاگر سنگین وزن اپل، راس یانگ، شایعه آی‌پد 14.1 اینچی را به اشتراک گذاشته است. همانطور که گفته شد، شهرت آنها از نظر نرم افزار بسیار متغیرتر است. در اسفند ماه ماجین بو اطلاعات به اشتراک گذاشته شده در مورد یک سیستم چندوظیفه ای هوشمند جدید برای iPadOS که منحصر به آیپدهای M1 است. مشخص نیست که آیا این اطلاعات مشروع بوده است، زیرا می‌توانست به نسخه اولیه چیزی که اکنون به عنوان Stage Manager شناخته می‌شود اشاره داشته باشد.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا