بررسی تخصصی

پیشنهادات درآمد سه ماهه چهارم سال 2023 اپل

اپل امروز یک فراخوان درآمد برای سه ماهه چهارم مالی سال 2023 (سه ماهه سوم تقویم) برگزار کرد که تیم کوک، مدیر عامل اپل و لوکا ماستری، مدیر مالی اپل، جزئیات فروش محصولات اخیر، رشد خدمات، برنامه های آینده اپل و موارد دیگر را به اشتراک گذاشتند.

پیشنهادات درآمد سه ماهه چهارم سال 2023 اپل
ما جالب ترین نکات را از فراخوان درآمد اپل برجسته کرده ایم.

خدمات

درآمد سه ماهه اپل نسبت به سال گذشته یک درصد کاهش داشت و به 89.5 میلیارد دلار رسید، اما درآمد خدمات به رکورد جدیدی رسید. درآمد خدمات 22.3 میلیارد دلار بود که 16 درصد بیشتر از 19.2 میلیارد دلار در سه ماهه سال قبل بود.

در کل سال 2023، بخش خدمات اپل 85 میلیارد دلار درآمد داشته است که از 78 میلیارد دلار در سال 2022 بیشتر شده است.

اپ استور، تبلیغات، iCloud، AppleCare، خدمات پرداخت و ویدیو رکوردهای درآمدی بی سابقه ای را کسب کردند، در حالی که اپل موزیک رکورد درآمدی بی سابقه را برای سه ماهه سپتامبر ثبت کرد.

فروش آیفون

درآمد آیفون در طول سه ماهه افزایش یافته و به 43.8 میلیارد دلار رسیده است که نسبت به 42.6 میلیارد دلار در سه ماهه سال گذشته افزایش یافته است. درآمد آیفون در سال جاری کاهش یافته است، اما به 200.6 میلیارد دلار رسیده است که نسبت به 205.5 میلیارد دلار در سال گذشته کاهش یافته است.

درآمد اپل از آیفون رکورد درآمد سه ماهه سپتامبر را ثبت کرد.

به گفته تیم کوک، مدیر عامل اپل، مدل‌های آیفون 15 بهتر از مدل‌های آیفون 14 فروخته می‌شدند، اما عرضه آیفون 15 پرو و ​​پرو مکس محدود بود که بر درآمد کل آیفون‌های اپل تأثیر گذاشت.

کوک گفت که اپل «سخت کار می‌کند» تا دستگاه‌های iPhone 15 Pro و Pro Max بیشتری تولید کند و این شرکت انتظار دارد در پایان سه‌ماهه تعطیلات به تعادل عرضه/تقاضا برسد. انتظار می رود درآمد آیفون در سه ماهه دسامبر نسبت به سال گذشته افزایش یابد.

فروش مک

فروش مک در سه ماهه چهارم سال 2023 بسیار کاهش یافت و مک ها 7.6 میلیارد دلار به دست آوردند که 34 درصد کاهش 11.5 میلیارد دلاری در سه ماهه سال قبل داشت. درآمد مک برای کل سال 2023، 29.4 میلیارد دلار بود که نسبت به 40.2 میلیارد دلار در سال 2022 کاهش داشت.

سال گذشته، فروش مک در سپتامبر به دلیل مشکلات زنجیره تامین در ژوئن افزایش یافت، وضعیتی که اپل امسال نتوانست با آن رقابت کند. کوک انتظار دارد که درآمد مک به لطف معرفی M3 Mac در ماه اکتبر بهبود یابد و او گفت که رشد منفی 34 درصدی نباید به عنوان نماینده عملکرد اساسی مک در نظر گرفته شود.

فروش آی پد

فروش آی‌پد به بدی فروش مک نبود، اما درآمد آی‌پد نیز کاهش یافت. دسته آی‌پد ۶.۴ میلیارد دلار درآمد داشته است که از ۷.۱ میلیارد دلار در سه ماهه سال قبل کمتر است. اپل امسال هیچ آی‌پد جدیدی عرضه نکرده است، بنابراین کاهش درآمد اپل جای تعجب ندارد.

در سال 2023، درآمد اپل به 28.3 میلیارد دلار رسید که نسبت به 29.3 میلیارد دلار در سال 2022 کاهش یافت. لوکا ماستری، مدیر مالی اپل گفت که عملکرد سالانه اپل به دلیل تغییر در زمان عرضه محصول، “به طور قابل توجهی کاهش می یابد”. اپل سال گذشته یک آیپد پرو جدید را در سه ماهه دسامبر عرضه کرد و هیچ آیپد جدیدی در سال 2023 برنامه ریزی نشده است.

پوشیدنی، خانه و لوازم جانبی

درآمد ابزارهای پوشیدنی نیز کاهش یافت و به 9.32 میلیارد دلار در سه ماهه رسید که نسبت به 9.65 میلیارد دلار در سه ماهه سال گذشته کاهش داشت. درآمد پوشیدنی برای سال 2022 به 39.9 میلیارد دلار رسید که نسبت به 41.2 میلیارد دلار در سال گذشته کاهش داشت.

انتظار می رود درآمد سال به سال برای دسته پوشیدنی ها در سه ماهه دسامبر کاهش یابد.

هزینه های تحقیق و توسعه

اپل در سال 2023 در مجموع 30 میلیارد دلار برای تحقیق و توسعه هزینه کرد که از 26.3 میلیارد دلار در سال 2022 افزایش یافت. تیم کوک، مدیر عامل اپل گفت که افزایش هزینه های اپل به دلیل Vision Pro، هوش مصنوعی، یادگیری ماشینی و سرمایه گذاری های سیلیکونی است.

Active Install Base

لوکا ماستری، مدیر مالی اپل، گفت که پایه دستگاه‌های نصب شده فعال اپل در تمامی محصولات و تمامی بخش‌های جغرافیایی اپل به بالاترین حد خود رسیده است.

ویژن پرو

از تیم کوک، مدیر عامل اپل پرسیده شد که آیا فکر می‌کند راه‌اندازی ویژن پرو و ​​فرآیند آموزش مصرف‌کنندگان در نهایت شبیه به ایرپاد و اپل واچ خواهد بود، اما او به دلیل تجربه خرید، پاسخ منفی داد.

“من می گویم نه. هرگز محصولی مانند Vision Pro وجود نداشته است، بنابراین ما عمداً آن را در فروشگاه های خود عرضه می کنیم تا بتوانیم واقعاً توجه زیادی به آخرین مایل آن داشته باشیم. ما ارائه خواهیم کرد. دموهای موجود در فروشگاه ها و این فرآیند بسیار متفاوت از یک نوع فرآیند معمولی گرفتن و رفتن خواهد بود.”

کوک ادامه داد که اپل در حال مشاهده «هیجان زیادی در اطراف ویژن پرو» است. کوک برخی از اپلیکیشن‌هایی را که توسعه‌دهندگان روی آن‌ها کار می‌کنند، آزمایش کرده است، و او ادعا می‌کند که «چیزهای واقعی در حال بیرون آمدن هستند».

Vision Pro برای شروع فقط در ایالات متحده فروخته می شود و نظرات Cooks نشان می دهد که مشتریان ممکن است برای خرید از فروشگاه های خرده فروشی بازدید کنند. وب‌سایت ویژن پرو اپل می‌گوید که این هدست هم برای خرید آنلاین و هم در فروشگاه‌های خرده‌فروشی در دسترس خواهد بود، اما اپل می‌تواند از مشتریان بخواهد برای خرید آنلاین به فروشگاه‌های خرده‌فروشی مراجعه کنند تا از تناسب مناسب اطمینان حاصل کنند.

بلومبرگمارک گورمن اخیراً گفته است که اپل هدست‌های Vision Pro را برای مشتریان خود در فروشگاه‌های خود مونتاژ می‌کند و در صورت لزوم به هر کاربر هدبند مناسب، مهر و موم نور و لنزهای تجویزی می‌دهد.

هوش مصنوعی مولد

از کوک پرسیده شد که اپل چگونه ممکن است بتواند از هوش مصنوعی مولد درآمد کسب کند، که البته او از اظهار نظر در مورد آن خودداری کرد، اما او گفت که اپل در حال “سرمایه گذاری اندکی” روی هوش مصنوعی است و پیشرفت هایی در محصول وجود خواهد داشت که شامل هوش مصنوعی مولد می شود. آینده.

سیلیکون سیب

یک تحلیلگر از کوک پرسید که آیا خرید «از صنعت» برای اپل امکان پذیر است یا خیر. کوک گفت که سیلیکون اپل “در قلب فناوری های اولیه” است که اپل دوست دارد در دستگاه های خود کنترل کند و بنابراین او نمی بیند که این شرکت “به خرید از قفسه بازگردد.”

کوک می‌گوید: امروز نسبت به دیروز خوشحال‌تر از هفته گذشته هستم که تغییری را که انجام داده‌ایم انجام دادیم و هر روز سود آن را می‌بینم.

قرارداد جستجوی اپل با گوگل

از کوک خواسته شد تا در مورد شرکای جستجوی وب خود، با تمرکز خاص بر دعوای ضد انحصاری مداومی که گوگل از وزارت دادگستری ایالات متحده با آن مواجه است، اظهار نظر کند.

کوک گفت که اپل “روابط مهم” با شرکای جستجوی وب خود دارد، اما او در این تماس وارد “روابط تجاری” نخواهد شد. کوک گفت که آنها را “مهم” می داند و اپل “تصمیماتی می گیرد که ما احساس می کنیم به نفع کاربران ماست.”

ادامه مطلب

تصویر کامل تری از درآمد اپل بر اساس هر دسته را می توانید در وبلاگ زنده کامل ما پیدا کنید.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا