بررسی تخصصی

اپل در حال کار بر روی تاچ آیدی زیر نمایشگر، می تواند اولین آیفون تمام صفحه را معرفی کند

طبق شایعات جدید، اپل به تحقیق در مورد فناوری حسگر اثرانگشت زیر صفحه نمایش برای آیفون ادامه می دهد تا بتواند تاچ آی دی را در اولین مدل تمام صفحه خود دوباره معرفی کند.

اپل در حال کار بر روی تاچ آیدی زیر نمایشگر، می تواند اولین آیفون تمام صفحه را معرفی کند
از زمانی که Face ID در آیفون X 2017 معرفی شد، نقشه راه اپل برای Touch ID در آیفون ها در بهترین حالت مبهم بوده است، به طوری که برخی از ناظران صنعت پیشنهاد می کنند که اپل Face ID را یک راه حل بیومتریک انحصاری همه در یک در آینده می داند.

بر کسی پوشیده نیست که اپل حداقل از سال 2013 بر روی یک سیستم Touch ID طراحی شده است که برای تنظیم زیر نمایشگر طراحی شده است و چندین پتنت در طول سال ها به این شرکت اعطا شده است. با این حال، علیرغم ادعاهایی مبنی بر اینکه تاچ آی دی زیر صفحه نمایش در آیفون آینده بعید است، اپل تحقیقات خود را در زمینه فناوری سنجش اثر انگشت زیر صفحه تشدید کرده است.

همین هفته، اپل حق اختراع مربوط به Touch ID زیر صفحه نمایش را دریافت کرد که فناوری امواج کوتاه مادون قرمز را با یک سیستم تصور نوری ترکیب می کند که می تواند چندین عملکرد داشته باشد. هدف جدیدترین تجسم نه تنها خواندن اثر انگشت کاربر هنگام لمس صفحه نمایش است، بلکه می تواند الگوی رگ، اکسیژن خون، نبض و وجود دستکش و رطوبت را نیز تعیین کند.

با وجود این، پیش‌بینی‌های اخیر درباره زمان معرفی تاچ آی‌دی زیر صفحه‌نمایش، اگر اصلاً معرفی شود، به عقب کشیده شده‌اند. در یک یادداشت تحقیقاتی در سپتامبر 2021، کو پیش بینی کرده بود که اپل حداقل یک مدل آیفون جدید با اسکنر اثر انگشت زیر صفحه نمایش را در نیمه دوم سال 2023 عرضه خواهد کرد. اما هفت ماه بعد، کو گفت که اپل بعید است که هیچ مدل آیفونی را با اسکنر اثر انگشت زیر صفحه نمایش عرضه کند. تاچ آیدی زیر صفحه در سال 2023 یا 2024.

طبق گزارش‌های معتبر، اپل یک اسکنر اثر انگشت زیر صفحه نمایش را برای حداقل برخی از مدل‌های آیفون 13 آزمایش کرد، اما ظاهرا اپل تصمیم گرفت که با این ایده پیش نرود.

در آخرین توسعه، طبق حساب جمع‌آوری اخبار “yeux1122” در وبلاگ Korean Naver، منابع صنعتی اکنون بر این باورند که اپل تا دو تا سه سال پس از معرفی Face ID زیر صفحه نمایش، Touch ID زیر صفحه نمایش را معرفی خواهد کرد.

با قضاوت بر اساس سرعت توسعه فناوری زیر پنل همانطور که در نقشه راه مشاور صنعت راس یانگ مشخص شده است، این نشان می دهد که می توانیم نسخه جدیدی از Touch ID را در زیر صفحه نمایش در اولین آیفون 2026 ببینیم، احتمالاً در همان سالی که اپل انتظار می رود هم Face ID و هم دوربین جلو را زیر نمایشگر جابجا کند.

البته، نمی‌توانیم مطمئن باشیم که اپل هرگز تاچ آی‌دی را زیر صفحه‌نمایش آیفون قرار خواهد داد. همچنین این احتمال وجود دارد که اپل در عوض آیفونی با Touch ID تعبیه شده در دکمه پاور، مطابق با جدیدترین مدل‌های آی‌پد ایر و آی‌پد مینی معرفی کند، اما هیچ شایعه‌ای وجود ندارد که نشان دهد اپل قصد دارد این مسیر را ادامه دهد. .

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا