بررسی تخصصی

اپل به ویژگی تشخیص تصادف تست ویدیویی با وسایل نقلیه آشغال‌ساز پاسخ می‌دهد

روزنامه وال استریتJoanna Stern اخیراً به میشیگان سفر کرده است تا ویژگی جدید تشخیص تصادف اپل را در iPhone 14 و Apple Watch Ultra آزمایش کند. در پاسخ، اپل اطلاعات بیشتری در مورد نحوه عملکرد این ویژگی ارائه کرد.

استرن مایکل بارابه را استخدام کرد تا ماشین دربی تخریبی خود را با یک قاب فولادی سنگین به دو وسیله نقلیه خالی که در یک انبار زباله پارک شده بودند – یک فورد تاروس 2003 و یک دوج کاروان 2008 تصادف کند. نتایج متفاوت بود و آیفون و اپل واچ فقط برخی از خرابی‌ها را شناسایی کردند، که اپل می‌گوید نتیجه شرایط آزمایش در زباله‌دان نبود «سیگنال‌های» کافی برای فعال کردن این ویژگی در هر بار ارائه می‌شود.

هنگامی که من با اپل در ارتباط با نتایج تماس گرفتم، سخنگوی شرکت گفت که شرایط آزمایش در انبار زباله سیگنال های کافی برای فعال کردن این ویژگی در خودروهای متوقف شده به آیفون ارائه نمی کند. این به بلوتوث یا CarPlay متصل نبود، که نشان می‌داد ماشین در حال استفاده است، و ممکن است وسایل نقلیه به اندازه کافی مسافت را قبل از تصادف طی نکرده باشند تا نشان دهنده رانندگی باشد. او گفت که اگر آیفون آن نشانگرهای اضافی را دریافت می کرد – و اگر GPS آن نشان می داد ماشین ها در یک جاده واقعی هستند – احتمال هشدار بیشتر می شد.

اپل می‌گوید ویژگی تشخیص تصادفش متکی به «الگوریتم‌های حرکتی پیشرفته طراحی شده توسط اپل است که با بیش از یک میلیون ساعت رانندگی در دنیای واقعی و داده‌های ثبت تصادف آموزش داده شده‌اند». استرن سنسورهای سخت‌افزاری و الگوریتم‌های نرم‌افزاری مختلفی را که به تشخیص خرابی در مدل‌های پشتیبانی‌شده آیفون و اپل واچ کمک می‌کنند، تشریح کرد:

• حسگرهای حرکتی: همه دستگاه ها دارای یک ژیروسکوپ سه محوره و شتاب سنج نیروی بالا هستند که بیش از 3000 بار در ثانیه از حرکت نمونه برداری می کند. این بدان معناست که دستگاه ها می توانند لحظه دقیق ضربه و هرگونه تغییر در حرکت یا مسیر وسیله نقلیه را تشخیص دهند.

• میکروفون ها: میکروفون ها برای تشخیص سطوح صدای بلند که ممکن است نشان دهنده خرابی باشد استفاده می شود. اپل می‌گوید، میکروفون‌ها تنها زمانی روشن می‌شوند که رانندگی شناسایی شود و صدای واقعی ضبط نمی‌شود.

• فشارسنج: اگر کیسه های هوا هنگام بسته شدن پنجره ها باز شوند، فشارسنج می تواند تغییر فشار هوا را تشخیص دهد.

• GPS: می‌توان از خوانش‌ها برای تشخیص سرعت قبل از تصادف و هرگونه عدم حرکت ناگهانی استفاده کرد و همچنین به دستگاه اطلاع داد که در جاده در حال حرکت است.

• CarPlay و بلوتوث: هنگامی که متصل می شوند، اینها به الگوریتم ها سیگنال دیگری می دهند مبنی بر اینکه تلفن در ماشین سوار است، بنابراین می داند که مراقب تصادف باشد.

تشخیص خرابی به طور پیش فرض در آیفون 14، آیفون 14 پلاس، آیفون 14 پرو، آیفون 14 پرو مکس، اپل واچ سری 8، نسل دوم اپل واچ SE و اپل واچ اولترا فعال است. این ویژگی را می‌توان در برنامه تنظیمات در بخش خدمات اضطراری ← تماس پس از سقوط شدید پیدا کرد و در مدل‌های قدیمی‌تر آیفون و اپل واچ موجود نیست.

وب‌سایت اپل می‌گوید که ویژگی تشخیص تصادف برای تشخیص تصادف‌های «شدید» خودرو، مانند «برخورد از جلو، برخورد از جانب، و از عقب، و واژگونی» که شامل «سدان‌ها، مینی‌ون‌ها، شاسی‌بلندها، پیکاپ‌ها و…» طراحی شده است. سایر خودروهای سواری.” اپل هشدار می دهد که این ویژگی “نمی تواند تمام تصادفات ماشین را تشخیص دهد”، بنابراین ضد خطا نیست.

به گفته اپل، هنگامی که یک تصادف شدید خودرو تشخیص داده می شود، آیفون یا اپل واچ پشتیبانی شده هشداری را نمایش می دهد و زنگ خطر را به صدا در می آورد. اگر کاربر قادر باشد، می‌تواند با کشیدن نوار لغزنده تماس اضطراری در iPhone یا Apple Watch با خدمات اضطراری تماس بگیرد یا هشدار را رد کند. اگر بعد از 10 ثانیه به هشدار پاسخ ندهند، دستگاه شمارش معکوس 10 ثانیه ای دیگر را شروع می کند. اگر هنوز پاسخ نداده باشند، دستگاه با خدمات اضطراری تماس می گیرد.

اپل می‌گوید اگر تصادف شدید خودرو تشخیص داده شود، کاربران در صورت استفاده از اپل واچ با آن ارتباط برقرار می‌کنند. در غیر این صورت، کاربران با آیفون تعامل دارند.

در مجموع، در حالی که استرن گفت آزمایش او دقیقاً علمی نبود، اطمینان بخش است که این ویژگی برخی از خرابی ها را شناسایی کرده است. با این حال، آزمایش‌های مربوط به وسایل نقلیه ثابت در یک محیط کنترل‌شده، هرگز نمی‌توانند واقعاً یک برخورد در خیابان را تکرار کنند.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا