بررسی تخصصی

اپل در حال کار بر روی به‌روزرسانی‌های زبان طبیعی برای سیری، برنامه‌ریزی طراحی مجدد برای برنامه macOS Ventura TV

طبق جزئیات، به نظر می رسد اپل در حال کار بر روی نوعی به روز رسانی زبان طبیعی برای سیری در Apple TV همراه با تغییرات رابط کاربری در برنامه macOS TV است. 9to5Mac در جدیدترین نسخه بتا tvOS 16.4 و macOS Ventura 13.3 قرار دارد.

سلام سیب بنر سیری
اطلاعات به دست آمده از نسخه بتا tvOS 16.4 حاکی از آن است که اپل چارچوب «نسل طبیعی زبان سیری» را توسعه داده است، احتمالاً برای افزایش قابلیت‌های زبان طبیعی دستیار شخصی. مطابق با 9to5Macاپل از تولید زبان طبیعی برای جوک گفتن با سیری استفاده می‌کند، اما از آنجایی که این قابلیت در آیفون و سایر دستگاه‌ها وجود دارد، کاملاً مشخص نیست که چه چیزی تغییر کرده است. مانند 9to5Mac توضیح می دهد:

در آخرین نسخه بتا tvOS 16.4، اپل چارچوب جدیدی را برای قابلیت‌های “Siri Natural Language Generation” فعال کرده است. همانطور که در حال حاضر وجود دارد، اپل فقط از تولید زبان طبیعی برای گفتن جوک با سیری در Apple TV استفاده می کند. این شرکت در حال آزمایش این است که چگونه می توان از تولید زبان برای تایمرها نیز استفاده کرد.

به نظر می رسد چارچوب تولید زبان طبیعی به روز شده به tvOS 16.4 محدود شده است و در حال حاضر اطلاعات کمی در مورد آن وجود دارد، اما 9to5Mac نشان می‌دهد که کدهای مشابه (و غیرفعال‌شده) در iOS، HomePod OS، iPadOS و macOS گنجانده شده است، بنابراین هر ویژگی سیری که اپل روی آن کار می‌کند می‌تواند در آینده به همه دستگاه‌ها نیز بیاید.

هیچ نشانه ای مبنی بر اینکه هر گونه بهبود زبان طبیعی برای سیری تلاشی از سوی اپل برای رقابت با گوگل، مایکروسافت و دیگران در چت ربات های تقویت شده با هوش مصنوعی باشد، وجود ندارد، اما به نظر می رسد که اپل ممکن است با شروع tvOS 16.4 برنامه ای برای تقویت قابلیت های Siri داشته باشد. .

به طور جداگانه، نسخه مخفی برنامه Apple TV برای مک در آخرین نسخه بتای macOS Ventura 13.3 طراحی جدیدی را نشان می دهد. یک نوار کناری اضافه شده برای ناوبری وجود دارد که برنامه Apple TV را برای مک با نسخه برای iPad مطابقت می دهد.

نوار کناری برنامه tv mac


نوار کناری دسترسی آسان‌تری به عملکردهای مختلف برنامه تلویزیون، از جمله Apple TV، Watch Now، کتابخانه، نمایش‌ها و فیلم‌های تلویزیونی قابل خرید و غیره را آسان‌تر می‌کند. جدا از نوار کناری، رابط کاربری شبیه برنامه تلویزیون فعلی است.

شایان ذکر است که نسخه به روز شده برنامه تلویزیون در نسخه بتا macOS 13.3 فعلی پیاده سازی نشده است، بنابراین می توان آن را در نسخه بتای آینده اضافه کرد یا اپل می تواند آن را برای به روز رسانی نرم افزار بعدی ذخیره کند.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا